اخبار سیاسی

تاکید برهم صالح بر کوشش ملی در تحکیم ثبات و حاکمیت عراق

خبرگزاری خبرنگاران- رئیس جمهوری عراق امروز دوشنبه اعلام نمود، جایگزینی برای تحکیم اصول عدالت اجتماعی و تقویت حاکمیت قانون وجود ندارد.

11 اردیبهشت 1400

جهت منطقی ایران برای پایبندی کامل به برجام از زبان ظریف

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توییتری نوشت: ایران مسیری منطقی برای پایبندی کامل به برجام ارائه می نماید:

10 اردیبهشت 1400

جمهوری اسلامی⁩ یعنی خاتمه دوران اِشغال و کودتا خبرنگاران

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در صفحه شخصی خود در توئیتر با اشاره به سالگرد 12 فروردین روز جمهوری اسلامی نوشت که جمهوری اسلامی⁩ یعنی سرانجام دوران اِشغال و کودتا و وابستگی به پشتوانۀ قدرت مردم.

8 اردیبهشت 1400

انتقاد رئیس پیشین فدراسیون فوتبال از عزیزی خادم: یک بچه 4ساله هم این انتخاب ها را نمی کند، کار سیاسی انجام می دهند

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با انتقاد از انتخاب های عزیزی خادم در فدراسیون فوتبال گفت: یک بچه 4ساله هم این انتخاب ها را نمی کند.

7 اردیبهشت 1400

کابل: نیروهای افغان با خروج آمریکا توان حفظ سرزمین خود را دارند

مسعود اندرابی وزیر کشور افغانستان روز شنبه گفت: حتی با وجود خروج نیروهای امریکا، نیروهای افغانستان توانایی حفظ سرزمین خود را دارند.

26 فروردین 1400

ظریف راهی تاجیکستان می گردد

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه به تاجیکستان برای حضور در نشست وزرای خارجه عضو ابتکار قلب آسیا اطلاع داد.

23 فروردین 1400

بعد از 89 سال معیارهای ثبت آثار غیرمنقول ابلاغ شد

بعد از گذشت 35 سال از تاسیس سازمان میراث فرهنگی در نخستین قدم از حفاظت آثار باستانی کشور و تصویب اساسنامه سازمان وقت میراث فرهنگی در 32 سال قبل و جالب توجه تر از همه، گذشتِ 89 سال از ثبت ملی سلیمان تپه - زیرز - سرتپه به عنوان یکی از نخستین آثار تاریخی ایران(هر...

21 فروردین 1400

محدودیت سفر به خوزستان و استان های شمالی، ممنوعیت تردد شبانه همچنان برقرار است؟

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از اعمال محدودیت در سفر به خوزستان و استان های شمالی اطلاع داد.

9 فروردین 1400

نشست سالانه کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کاران در آمریکا آغاز شد

به گزارش خبرنگاران، شبکه تلویزیونی سی ان ان امروز جمعه در گزارشی بیان نمود که نشست سالانه کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کاران (CPAC) با سخنرانی چهره های سرشناس حزب جمهوریخواه از امروز در فلوریدا آغاز شد.

8 فروردین 1400

کره شمالی رئوس کلی روابط با همسایه جنوبی خود را معین کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه جروزالم پست، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ماه گذشته و درست چند روز پیش از مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا خواهان فراوری تسلیحات هسته ای پیشرفته تر شد و گفت که ایالات متحده بزرگترین دشمن این کشور است.

2 فروردین 1400

دیدار وزرای دفاع و کشور ترکیه با رهبران احزاب مخالف

وزرای کشور و دفاع ترکیه با رهبران احزاب مخالف در این کشور دیدار و گفت وگو کردند.

29 اسفند 1399

رسول طالب: اگر نیروهای خارجی افغانستان را ترک نکنند دو گزینه برای طالبان وجود دارد

عضو ارشد تیم مذاکره افغانستان با طالبان اظهار داشت که اگر نیروهای خارجی افغانستان را ترک نکنند، گروه طالبان با دو گزینه پذیرش شرایط و یا ادامه جنگ روبرو است.

24 اسفند 1399

خبرنگاران حرمت مقام مادر کلیشه ای یا واقعی؟

تهران- خبرنگاران- روزنامه ایران در یادداشتی نوشت: درباره مادر مطالب زیادی در مناسبت های گوناگون گفته اند و جوامع بشری از ابتدا تا به امروز هر یک به میزان بالایی وابستگی و وامداری انسان ها به مادر و محبت بی دریغ او را اذعان داشته اند.

19 اسفند 1399

خبرنگاران پاکستان سفرهای ظریف به این کشور را حاکی از روابط عالی با ایران دانست

اسلام آباد - خبرنگاران - وزیر امور خارجه پاکستان در مجلس این کشور گفت: سفرهای اخیر محمدجواد ظریف به اسلام آباد بیانگر روابط عالی پاکستان با جمهوری اسلامی ایران است.

11 اسفند 1399

خبرنگاران 15 هزار خانوار روستایی زنجان به شبکه اینترنت متصل می شوند

زنجان - خبرنگاران - استاندار زنجان گفت: با حضور وزیر ارتباطات و فناوری در این استان مقرر شد 99 سایت در روستاهای فاقد اینترنت ایجاد گردد و با این اقدام 15 هزار خانوار روستایی و 253 مدرسه از این فناوری بهره مند می شوند.

9 اسفند 1399

برنامه های فدراسیون ورزش های همگانی برای سال 1400 بررسی شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون ورزش های همگانی، نخستین جلسه هیات رئیسه فدراسیون ورزشهای همگانی امروز سه شنبه با حضور دکتر عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش در محل سالن جلسات وزارت ورزش برگزار گشت.

8 اسفند 1399

افزایش بودجه سازمان انرژی های تجدیدپذیرها

تهران (پانا) - معاون وزیر نیرو گفت سازمان انرژی های تجدیدپذیر تا سال گذشته مجموعا 1100 میلیارد تومان اعتبار داشته که این رقم برای سال 1400 به 2040 میلیارد تومان می رسد.

27 بهمن 1399

خبرنگاران مقام روس:تصمیم تهران برای غنی سازی 20درصدی اورانیوم قابل پیش بینی بود

مسکو - خبرنگاران- نماینده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت : تصمیم تهران برای شروع غنی سازی اورانیوم تا سطح 20 درصد قابل پیش بینی بود.

20 بهمن 1399

جدالِ انتقال قدرت در آمریکا

یکی از اعضای تیم انتقالی بایدن از توقف همکاری پنتاگون و مقاومت مقامات این وزارتخانه برای تبادل اطلاعات با تیم رئیس جمهور منتخب خبر داد.

4 بهمن 1399

برای افزایش بهرهوری معدن باید از تکنولوژیهای نوین استفاده گردد

روز گذشته فستیوال نوآوری های صنعت معدن با همکاری کمیسیون های کسب وکارهای دانش بنیان، معادن و صنایع معدنی، مجمع تشکل های دانش بنیان اتاق ایران و شبکه فن بازار ملی ایران برگزار گردید. هدف از برگزاری این فستیوال شناسایی و معرفی نوآوری های صنعت معدن و ظرفیت...

1 بهمن 1399
تعداد: (120)