فرانسه استفاده از برنامه تیک تاک را در دولت ممنوع بیان کرد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، به ادعای وزیر تحول فرانسه، برنامه های تفریح تیک تاک از سطح مناسبی از دفاع سایبری و ایمنی داده ها برای استفاده در دستگاه های مقامات دولتی برخوردار نیستند و تهدیدی امنیتی به حساب می آیند.

فرانسه استفاده از برنامه تیک تاک را در دولت ممنوع بیان کرد

وزارت تحول و خدمات بخش عمومی فرانسه گفت که دولت مکرون برای جلوگیری از تهدیدهای امنیتی، نصب و استفاده برنامه چینی تیک تاک روی دستگاه های مقامات دولتی را ممنوع نموده است.

به گزارش ایرنا، استانیسلاس گورینی وزیر تحول و خدمات بخش عمومی فرانسه آدینه شب طی پیامی در شبکه های اجتماعی گفت که پس از تجزیه و تحلیل مسائل در زمینه امنیتی، دولت تصمیم گرفته است که دانلود و استفاده از اپلیکیشن چینی تیک تاک را روی تلفن های دولتی از هم اکنون ممنوع کند.

به ادعای وزیر تحول فرانسه، برنامه های تفریح تیک تاک از سطح مناسبی از دفاع سایبری و ایمنی داده ها برای استفاده در دستگاه های مقامات دولتی برخوردار نیستند و تهدیدی امنیتی به حساب می آیند.

پیش از این اولیویه وران سخنگوی دولت فرانسه گفت که امانوئل ماکرون رئیس جمهور و همه وزرا این کشور به علت نگرانی های امنیتی در خصوص دسترسی دولت چین به داده های کاربران، استفاده از برنامه اشتراک گذاری ویدیوی تیک تاک را در تلفن های کاری خود کنار گذاشته اند.

ممنوعیت دسترسی به برنامه پرطرفدار تیک تاک پیش از این در انگلیس، نیوزلند و چندین استان آمریکا به تصویب رسید. بعلاوه محدودیت هایی برای دسترسی به برنامه تیک تاک از دستگاه های دولتی نیز در کمیسیون و مجلس اروپا و شورای اتحادیه اروپا اعمال شد.

منبع: عصر ایران

به "فرانسه استفاده از برنامه تیک تاک را در دولت ممنوع بیان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه استفاده از برنامه تیک تاک را در دولت ممنوع بیان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید