مهاجرت بزرگ توییتری ها!

به گزارش وبلاگ کلشی ها، دیجیاتو نوشت: تعدادی از کاربران برجسته توییتر به بلواسکای رفته اند و این اتفاق کاربران عادی را هم به پلتفرم رقیب جذب نموده است.

مهاجرت بزرگ توییتری ها!

در پی حذف تیک آبی قدیمی توییتر از حساب بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی و اعطای تأییدیه توییتر بلو به بعضی از کاربران برجسته، حالا خیلی از اینفلوئنسرهای این پلتفرم درحال مهاجرت به بلواسکای هستند و ازاین رو تعداد کاربران این اپلیکیشن دوبرابر شده است.

به گزارش بلومبرگ، بلواسکای اخیراً از بزرگ ترین پیک رشد تعداد کاربران خود خبر داده. این شرکت می گوید در حد فاصل چهارشنبه تا پنج شنبه هفته گذشته، تعداد کاربران آن ها 2 برابر شده است. علت این اتفاق احتمالاً به مهاجرت بعضی از اکانت های سرشناس ازجمله Dril، کمدین و نویسنده، الکساندریا اوکاسیو-کورتز، نماینده مجلس ایالات متحده و جیمز گان، فیلم ساز، از توییتر به بلواسکای برمی شود.

توییتر با حذف تیک های آبی قدیمی، به بعضی از اینفلوئنسرها تیک سرویس بلو را اهدا کرد، درحالی که این افراد مدعی بودند اشتراک بلو را نخریده اند. آن ها حالا با مهاجرت به بلواسکای، در پست هایی آیدی خود در این شبکه اجتماعی نوظهور را به اشتراک گذاشته اند و همین مسئله باعث افزایش ثبت نام ها در پلتفرم رقیب توییتر شده است.

تعداد کاربران بلواسکای چقدر شده؟

شایان ذکر است که بلواسکای هنوز در فاز آزمایشی بتا واقع شده است و برای ثبت نام در آن باید به لیست انتظار بپیوندید تا کد دعوت دریافت کنید. جی گربر، مدیرعامل این شبکه اجتماعی، می گوید تعداد کاربران آن ها حالا به بیش از 40 هزار نفر رسیده است. بااین حال، افراد خیلی بیشتری مایل به فعالیت در این پلتفرم هستند؛ چرا که آمار دانلود این برنامه در آیفون تقریباً 360 هزار است.

یکی از دلایلی که باعث افزایش استقبال نسبت به بلواسکای شده، هدف گذاری سازندگان آن برای توسعه توییتری است که درواقع باید به جای توییتر فعلی وجود می داشت. بلواسکای روی یک سیستم غیرمتمرکز ساخته شده است و اطلاعات کاربران را روی سرورهای شخص ثالث ذخیره می نماید. جک دورسی، هم بنیان گذار توییتر، از سازندگان بلواسکای بود که به جذب سرمایه برای این پروژه یاری کرد و بعد آن را به عنوان یک اپلیکیشن مستقل واگذار نمود. البته دورسی همچنان در هیئت مدیره این شبکه وجود دارد.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "مهاجرت بزرگ توییتری ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجرت بزرگ توییتری ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید