معرفی 15 مورد از انواع گوشواره زنانه و نحوه استایل با آن

به گزارش وبلاگ کلشی ها، انوع گوشواره ای که انتخاب می کنید می تواند دقیقا همان چیزی باشد که لباس شما برای داشتن استایلی مجذوب کننده تر به آن احتیاج دارد. به عنوان مثال، اگر برای داشتن عکسی زیبا و عین حال تاثیرگذار در پی گوشواره ای مناسب هستید، خرید یک گوشواره ظریف یا حلقه ای به شما یاری خواهد نمود. برای اینکه استایل با گوشواره های مختلف را بدانید، باید با انواع آن آشنا شوید. در این مقاله، هرآنچه باید درباره انواع گوشواره زنانه و انتخاب مناسب ترین آن ها بدانید را می خوانید.

معرفی 15 مورد از انواع گوشواره زنانه و نحوه استایل با آن

تاریخچه گوشواره

گوشواره ها همواره و در طول تاریخ نمادی برای ابراز وجود بوده اند اما با گذشت زمان معنای این اکسسوری نیز تغییر یافته است.

از حدود سه هزار سال پیش از میلاد مسیح، گوشواره ها در خاورمیانه ابزاری برای نشان دادن اعتقادات مذهبی یا سیاسی و گاهی طبقه اجتماعی برخی از افراد با دیدگاه های فرهنگی خاص در این منطقه بودند. پس از آن استفاده از گوشواره برای برخی از مردم به آیین تبدیل شد. افراد برخی از قبایل گوشواره می پوشیدندن تا به وسیله آن از ورود شیاطین از راه گوش به فکر خود جلوگیری نمایند. حتی در مقطعی، سربازان ایرانی گوشواره را ابزاری مجذوب کننده و محافظی قدرتمند می دانستند که در جنگ از آن ها محافظت می کرد.

در حدود سال 200 بعد از میلاد، استفاده از جواهراتی مانند گوشواره به ترندی جهانی تبدیل شد. در سال های بعد از رواج این پدیده، ادیان کم کم استفاده از گوشواره را ممنوع اعلام کردند چون سوراخ کردن گوش برای گوشواره را نوعی توهین به بدن می دانستند. بنابراین، عجیب نبود که در همان دوران، سارقان از گوشواره ها به ابزاری برای شورش و مراقبت از شیاطین استفاده نمایند. اصولا زمانی که صحبت از این نوع جواهرات می شد، شما یا انسانی زاهد بودید یا یک سارق دریایی. البته، برخی از دریانوردان نیز گوشواره به گوش می زدند تا اگر در دریا دچار سانحه شدند و مردند، این جواهرات خرج کفن و دفن آن ها گردد.

بعد از آن دوران، گوشواره ها برای مدتی از استایل مد روز کنار رفتند. به عنوان مثال، در قرون وسطی، با وجود مدل موی خاص، کلاه و یقه های بلند، استفاده از این جواهرات کاربرد چندانی نداشت. از آنجایی که گوشواره ها دیده نمی شدند هم سنجاق سینه ها محبوبیت یافتند. با تغییر استایل مردم نیز کم کم دوباره گوشواره جایگاه خود را به دست آورد. از دهه 1960 میلادی به بعد، انواع گوشواره زنانه اکسسوری ثابت و دائمی در دنیای مد شد.

این روزها گوشواره ها ارتباطی با اوضاع اجتماعی ندارند. برخی از گوشواره ها با سنگ های قیمتی هنوز هم نسبت به سایر انواع گوشواره زنانه ارزش بیشتری دارند اما در بیشتر موارد، استفاده از این جواهرات دیگر نوعی بازی قدرت نیست. حالا هر گوشواره برای هر کسی معنای خاص خود را دارد و این شما هستید که درباره این موضوع تصمیم می گیرید.

انواع گوشواره زنانه

انواع خاصی از گوشواره ها به گونه ای طراحی و ساخته شده که تزیینی و پر زرق و برق باشند و برخی از گوشواره ها برای کسانی که در پی چیزی راحت هستند که به لباسشان گیر نکند، مناسب تر هستند. در ادامه، مهم ترین انوع گوشواره زنانه را می خوانید.

1. گوشواره میخی

وقتی می خواهید ظاهری ساده و مرتب داشته باشید و گوشواره ای می خواهید که راحت باشد، می توانید لاله گوش خود را با گوشواره های میخی بدون هیچ دردسری تزیین کنید. اگر چه یک گوشواره میخی ظاهری مینیمال دارد اما می تواند با هر موقعیتی هماهنگ گردد. می توانید گوش خود را با گوشواره میخی با نگین الماس تزیین کنید یا آن را با گوشواره های اضافی روی غضروف بیرونی گوش خود ست کنید تا ظاهری مجذوب کننده تر داشته باشید.

2. گوشواره حلقه ای

تقاضا برای گوشواره های حلقه ای که از عصر برنز در یونان محبوب بوده، به مقدار حلقه های آن بی نهایت است. این گوشواره ها هرگز از مد نیفتادند اما در حال حاضر، بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته اند. گوشواره های حلقه ای معمولا گرد و به اشکال مختلف هستند. این گوشواره ها هر چه بزرگتر باشند مجذوب کننده تر هستند. گوشواره طلا حلقه ای یا ساخته شده از نقره را هر کسی با هر سلیقه ای می پسندد اما انواع گوشواره حلقه ای تازه که از جواهرات دیگر ساخته شده هم برای داشتن استایلی شیک و زیبا به کار می روند.

3. گوشواره هاگی

این نوع گوشواره زیبا نزدیک به لاله گوش قرار می گیرد. این گوشواره های حلقه ای کوچک، کمتر به چشم می آیند. در نتیجه، برای کسانی که در پی گوشواره ای ساده هستند، برترین گزینه خواهند بود.

4. گوشواره آویزدار

زمانی که صحبت از انتخاب گوشواره های پر زرق و برق، آویزان، کمی برجسته تر و چشم نوازتر می گردد، گوشواره های آویزان می توانند گزینه خوبی باشند. این نوع گوشواره از لاله گوش آویزان می گردد و برخی از انواع آن حتی تا شانه ها کشیده می شوند. این گوشواره ها گاهی دست وپاگیر هستند اما برای کسانی که در پی گوشواره ای با جلوه بیشتر هستند، انتخاب خوبی خواهند بود.

5. گوشواره قطره ای

گوشواره های قطره ای که از لاله گوش امتداد می یابند، نسبت به گوشواره آویزدار کمتر آویزان می شوند. این گوشواره ها در جای خود ثابت می مانند. در نتیجه، برای کسانی که می خواهند گوشواره میخی با طول بیشتری داشته باشند اما در عین حال، نمی خواهند این گوشواره چندان حرکت کند، مناسب هستند.

6. گوشواره خوشه ای

گوشواره های خوشه ای جواهراتی هستند که چندین مدل سنگ قیمتی را در کنار یکدیگر به نمایش می گذارند. این نوع گوشواره ممکن است به شکل گل میخی یا آویزان باشد. برخی از انواع این گوشواره نیز شامل چندین زنجیره و چندین سنگ قیمتی مانند مروارید می شوند.

7. گوشواره لوستری

گوشواره های لوستری نام خود را از این چراغ های تزیینی و پیچیده گرفته اند. آن ها نوعی گوشواره آویزان بزرگ هستند که پایه ای مانند گوشواره های میخی، قلاب یا گیره دارند. گوشواره لوستری با تزیینی استادانه از سنگ های قیمتی از الماس گرفته تا مروارید، جواهرات رنگی یا بدلیجات مجذوب کنندهیت می یابند.

گوشواره های لوستری ریشه در خاورمیانه، یونان و هند دارند. برخی از قدیمی ترین مدل های این نوع گوشواره در یونان کشف شده و تخمین می زنند که قدمت آن ها به قرن پنجم پیش از میلاد می رسد. این گوشواره های لوستری از جنس طلا بودند و طرح های صدفی کوچکی داشتند.

8. گوشواره زنجیری

گوشواره های زنجیری آویزدار زنجیرهای باریک و ظریفی دارند که از گوش سوراخ شده عبور می نمایند و در هر دو طرف آویزان می شوند. در طراحی این نوع گوشواره سبکی و ایمنی این جواهرات اهمیت بیشتری دارد. گوشواره های زنجیری در مدل های ثابت، بدون آویز و بدون زنجیر نیز ساخته می شوند.

گوشواره های زنجیری به دلیل ظاهر ظریف و باریکی که دارند، از گوش آویزان می شوند و در حین حرکت شما حرکت می نمایند. این نوع گوشواره اغلب دارای سنگ های قیمتی، اشکال هندسی یا میله های فلزی هستند که در بخش جلویی آن ها آویزان می گردد.

9. گوشواره ژاکت

گوشواره های ژاکت خلاقیتی مدرن و نوآورانه هستند که یک چفت یا نگین در جلو دارند. قسمت بزرگتر گوشواره نیز در پشت و زیر گوش قرار می گیرد.

10. گوشواره اشکی

گوشواره های اشکی معمولا با فشار به عقب یا بستن قلاب سیمی روی نرمه گوش ثابت می شوند. طرح آن ها اشکی یا گلابی شکل است. این گوشواره ها معمولا مقدار متوسطی دارند و از خانواده گوشواره های آویزدار محسوب می شوند. البته، مدل های ثابت آن نیز فراوری می گردد.

در طراحی جواهرات، گوشواره های اشکی اهمیت خاصی دارند. شکل این گوشواره ها از ایده اشک های شادی و عاشقانه الهام گرفته شده است. به همین دلیل، بسیاری از حلقه های نامزدی نیز این طرح را دارند. گوشواره های اشکی مانند گوشواره های میخی، مجذوب کنندهیت بی خاتمه و ظریفی دارند که آن ها را متنوع و مناسب برای بسیاری از موقعیت ها می نمایند.

11. گوشواره باجران

گوشواره های باجران نام خاص خود را از مجموعه فیلم های استار ترک (پیشتازان فضا) گرفته اند. در این فیلم ها گونه های انسان نما از گوشواره باجران به عنوان نمادی از اعتقادات خود استفاده می کردند. هم مردان و هم زنان اهل سیاره باجر نوعی گوشواره به گوش می زنند که نشانه ایمان آن ها بود.

گوشواره باجران دو نقطه اتصال به گوش دارد که یکی از آن ها روی نرمه گوش ثابت می گردد و دیگری بالاتر از آن قرار می گیرد. این گوشواره معمولا احتیاجی به سوراخ کردن ندارد. بیشتر مدل های آن هم دارای چند زنجیر هستند.

12. گوشواره خزنده

گوشواره های خزنده که گوشواره های کوهنورد نیز نامیده می شوند، درون نرمه سوراخ شده گوش ثابت می شوند و به معنای واقعی کلمه از گوش بالا می روند یا می خزند.

گوشواره های خزنده جواهراتی هستند که ممکن است به صورت جفتی یا با دو طرح مختلف طراحی شوند. این گوشواره طرح های مختلفی مانند برگ، گل، ستاره یا سنگ های قیمتی دارد.

13. گوشواره ایر کاف

این گوشواره ها نیز خود بر دو دسته تقسیم می شوند. برخی از آن ها قطعاتی شبیه به حلقه های C هستند و می توان آن ها را بدون سوراخ کردن روی قسمت های مختلف گوش انداخت. مدل های دیگر آن نیز روی انحنای گوش حرکت می نمایند. انواع ساده این گوشواره کوچکتر هستند و احتیاجی به سوراخ کردن گوش ندارند و کاف های بزرگتر ممکن است مثل گوشواره باجران چندین نقطه اتصال داشته باشند.

گوشواره کاف قدمتی طولانی دارد. این نوع گوشواره در تاریخ باستان، نماد طبقه اشراف بود. اولین مدل های گوشواره کاف از فلز برنج طراحی شده بود و روی لبه بیرونی گوش قرار می گرفت.

گوشواره های کاف مدل استیتمنت نیز در دهه های 40 و 50 میلادی محبوبیت داشتند. در دهه 50، گوشواره های کاف جفتی بودند اما این روزها این گوشواره طرح های خاص تری دارد.

14. گوشواره تکی

این نوع گوشواره نیز هواداران خاص خود را دارد. پوشیدن یک گوشواره به جای یک جفت گوشواره خلاقانه و نشانه ای از اعتماد به نفس است و نشان می دهد که استفاده از گوشواره را چندان جدی نمی گیرید.

15. گوشواره هالتر

گوشواره هالتر نام خود را مدیون شباهتی است که به هالتر دارد. این گوشواره یک میله فلزی و توپک های کوچکی در دو طرف دارد. این گوشواره را می توان به صورت جفتی یا تکی پوشید. معمولا هالتر را می توان در سوراخ گوش های مختلف به کار برد اما رایج ترین مدل آن ها در سراسر غضروف گوش جای می گیرد.

چگونه گوشواره ای مناسب انتخاب کنیم؟

واقعیت این است که گوشواره زنانه مدل های بسیار متنوعی دارد و از مواد بسیار متنوعی ساخته می گردد. همین موضوع نیز انتخاب برترین گوشواره را سخت می نماید. برای اینکه از میان انواع گوشواره زنانه برترین و مناسب ترین آن ها را انتخاب کنید، باید چند نکته را در نظر بگیرید.

مناسبت استفاده از گوشواره

اگر در پی گوشواره ای مناسب هستید، باید به مناسبت و موقعیتی که از آن استفاده می کنید، توجه داشته باشید. برای مواقع خاص که در پی مجذوب کنندهیت بیشتر استایل خود هستید، گوشواره هایی مانند گوشواره های آویزدار، کوهنورد، زنجیری و قطره ای مناسب خواهند بود. در موقعیت های روزمره که نمی خواهید گوشواره را تعویض کنید هم مدل های مینیمال گوشواره مانند گوشواره حلقه ای و میخی بهتر هستند.

لباس شما

مهم ترین نکته بعدی برای انتخاب گوشواره این است که به لباسی که می پوشید، توجه کنید. گوشواره هم باید متناسب با موقعیتی که در آن قرار دارید باشد و هم با لباس شما ست گردد. اگر از لباس های رسمی تر، رنگ های پر زرق و برق یا استایل های جسورانه استفاده می کنید، مطمئن شوید که گوشواره با آن ها ست می گردد.

یک لباس ساده تر هم به گوشواره ای مجذوب کننده تر احتیاج دارد تا استایل شما را مجذوب کننده تر کند. قاعده کلی این است که یکی از اجزای استایل خود را برای قرار گرفتن در مرکز توجه انتخاب کنید و اجازه بدهید تا سایر اجزای استایل آن را تکمیل نمایند. درباره لباس های ساده، گوشواره می تواند همین مرکز توجه استایلتان باشد.

شکل صورت شما

بسیاری از انواع گوشواره زنانه برای تکمیل فرم صورت شما طراحی شده اند. گوشواره های زاویه دار و کشیده مانند گوشواره های آویزدار یا قطره ای به متعادل کردن ظاهر صورت های گرد یاری می نمایند. گوشواره های میخی، حلقه ای و قطره ای نیز می توانند ظاهر صورت های بیضی شکل را تکمیل نمایند. برای صورت های مربعی شکل نیز گوشواره های حلقه ای، میخی دایره ای شکل یا گوشواره هایی با طرح ها و خطوط روان مناسب تر هستند. کسانی که صورت های قلبی شکل دارند هم باید گوشواره های قطره ای و لوستری که در پایین پهن تر و در بالا باریک تر هستند را امتحان نمایند.

تیپ شخصیتی شما

هر فردی شخصیت متفاوتی دارد. برخی از افراد جسارت بیشتری دارند و برخی ها محتاط تر هستند. برای انتخاب یکی از انواع گوشواره زنانه باید به خاطر داشته باشید که این اکسسوری شخصیت شما را نشان می دهد. بنابراین، سراغ گوشواره ای بروید که با استایل شخصی شما هماهنگ می گردد و از امتحان کردن مدل های مختلف گوشواره نترسید.

کلام آخر

در گذشته، گوشواره ها وسایلی برای ابراز عقاید مذهبی، فرهنگی و اجتماعی افراد بودند اما امروزه این طور نیست. در حال حاضر، انواع گوشواره زنانه به بخش مهمی از استایل هر زن شیک پوشی تبدیل شده است. گوشواره های زنانه هم در میان جواهرات گران قیمت جایگاه مهمی دارند و هم بخشی از استایل های عادی و اسپورت هستند. موقعیت های رسمی اقتضا می نمایند که گوشواره هایی از طلا و نقره یا سنگ های قیمتی داشته باشید و در موقعیت های روزمره می توانید از انواع گوشواره بدلی و دست ساز بهره ببرید. البته، در این میان، شخصیت و استایل شما هم در انتخاب برترین گوشواره نقش مشخص نماینده ای دارد. به هرحال، این شما هستید که مشخص می کنید که کدام گوشواره روی گوش های شما زیباتر و بهتر است.

منبع: brilliantearth

منبع: دیجیکالا مگ

به "معرفی 15 مورد از انواع گوشواره زنانه و نحوه استایل با آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 15 مورد از انواع گوشواره زنانه و نحوه استایل با آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید