مخالفت شورای شهر تهران با تمدید بهره برداری از باشگاه های استقلال و پرسپولیس به مدت 10سال

به گزارش وبلاگ کلشی ها، تهران (پانا) - اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تمدید بهره برداری از باشگاه های استقلال و پرسپولیس به مدت ده سال مخالفت کردند.

مخالفت شورای شهر تهران با تمدید بهره برداری از باشگاه های استقلال و پرسپولیس به مدت 10سال

در سیصد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه آنالیز لایحه معین تکلیف املاک منقول و غیرمنقول واگذار شده شهرداری تهران به اشخاص حقیقی و حقوقی که در دستور کار اعضای شورای شهر قرار گرفته بود، سید محمود میرلوحی در تشریح این لایحه که در جلسه قبل شورا قرائت شد، گفت: تکلیف دو هزار و 622 ملک را در این مصوبه معین می کنیم. این اتفاق مهمی است. اگر الان گفته می گردد در ماده 7 یک فهرست مجزا برای 85 ملک می دهیم به معنی این نیست که دو هزار و 500 ملک قبلی را رها کردیم. از این دو هزار و 662 ملک، 85 ملک در ماده 7 تایید شده اند که مشمول بند 6 ماده 55 هستند. بقیه املاک مشمول این بند نیستند و باید در چارچوب مقررات معین شده معین تکلیف شوند.

وی اضافه کرد: تنها 85 مورد مشمول بند ماده 7 شد و مساجد و حسینیه ها را دیگر در اینجا نمی آوریم. این 85 ساختمان مربوط به سمن ها است و ذکر شده است که فعالیت این سمن ها هر دو سال یکبار تجدید ارزیابی گردد. اگر سمنی فعالیت نکند باید ملک را پس دهد و این مصوبه به معنای این نیست که ملک به صورت دائم در اختیار آن ها باشد.

وی ادامه داد: تابلوی شهرداری تهران در کنار این مراکز نصب می گردد و معلوم می گردد ساختمان متعلق به شهرداری است و مالکیت آن در اختیار شهرداری است و صرفا حق بهره برداری است که در اختیار قرار می گیرد. مثل گذشته بی قید، بدون برنامه، اجاره نامه و بدون مجوز شورا ملک در اختیار اشخاص قرار نمی گیرد.

در ادامه این جلسه حجت نظری درباره واگذاری دو ورزشگاه که به دو باشگاه تهرانی داده شده بود گفت: مهلت بهره برداری از این دو ورزشگاه در سال 99 به سرانجام رسیده و باید معین تکلیف شوند، شهرداری در لایحه خود نام این دو ورزشگاه را آورده اما چون این دو ورزشگاه ماهیتا تفاوت دارند فکر کردیم در قالب یک تبصره جداگانه به آن ها پرداخته گردد و سقف زمانی هم داشته باشد. پیشنهاد دادیم که امکان بهره برداری از این ورزشگاه به مدت 10 سال تمدید گردد.

نادر محمدزاده رئیس سازمان املاک و مستغلات و نماینده شهرداری تهران هم گفت: آنچه در پیوست های 8گانه شهرداری است، ماهیت های متفاوتی دارد. شهرداری پیوست یک را به منظور امکان اعمال نظارت داده است نه به این منظور که در بند 6 ماده 55 قرار بگیرند، از منظر قانونی اشکال دارد که شورا بخواهد پیشنهادی درباره بند 6 ارائه دهد و باید از سوی شهرداری باشد.

وی اضافه کرد: در همه این بندها به صورت موضوعی مطرح شده است و نه مصداقی که الان به مصداق ارائه شد. از طرفی دو نکته هم قابل توجه است، اولا وزارت ورزش به این جهت که می خواست دو باشگاه را وارد بورس کند و سهامی بشوند، دو ورزشگاه به نام استقلال و پرسپولیس و دو کمپ انتقال سند داده است. از طرفی الان برای ورزشگاه تختی توافق کردیم و داریم این دو ورزشگاه را جای تهاتر 17 هکتار خط ده مترو به وزارت ورزش می فروشیم. اگر این توافق حاصل گردد اصلا این اقدام انجام نمی گردد و وزارت ورزش می گوید دو ملک که رایگان استفاده می کنیم و دو ملک دیگر به ما بدهید و وزارت ورزش اصلا ورزشگاه تختی را از ما نخواهد گرفت و برای آن 17 هکتار به بن بست می خوریم. خواهش می کنم خصوصا بخاطر بند آخر، آن را پس بگیرید و رای ندهید چرا که تمام تعامل ما به هم می ریزد و خط مترو به مشکل می خورد.

نهایتا پیشنهاد حجت نظری مبنی بر تمدید بهره برداری از باشگاه های استقلال و پرسپولیس به مدت ده سال رای نیاورد و مورد موافقت اعضای شورای شهر تهران قرار نگرفت.

در ادامه سید حسن رسولی در آنالیز ماده 7 پیشنهاد داد با توجه به اینکه حق بهره برداری املاک تصریحا با حفظ مالکیت است بنابراین در تبصره ماده 7 آوردند که حفظ مالکیت نیازی نیست و شبهه آفرین است و این عبارت حذف گردد.

نهایتا اعضای شورای شهر با 16 رای موافق این پیشنهاد را به تصویب رساندند.

آنالیز لایحه حق بهره برداری از املاک شهرداری تهران سید حسن رسولی در پیشنهاد دیگری گفت: صدور مجوز بهره برداری تجاری که اشاره شده شهرداری می تواند در مورد آن دسته از املاک که بهره بردار با اجازه شهرداری اقدام به بهره برداری و فعالیت درآمدزا می نماید شهرداری می تواند متناسب با فعالیت اجاره و خدمات متقابل را دریافت کند. این فسادزا است و باید تبدیل به موظف است گردد. این پیشنهاد رسولی هم با 12 رای موافق به تصویب رسید.

در ادامه محمدرضا جوادی یگانه معاون شهردار با اشاره به اینکه در مصوبه شورا تصریح شده که تا سرانجام تیرماه هر چه از فهرست تصویب نشد پس بگیریم گفت: شورای شهر در آنالیز خود مساجد و هیات را حذف کردند. در مصوبه شورا تصریح شده که شهرداری موظف است هر کدام واگذار نمی گردد را پس بگیرد. بنابراین هرچه از فهرست 162 تایی تصویب نشد را باید پس بگیریم. باید 79 مسجد و حسینه را پس بگیریم چون در مصوبه شورا نیست. یا این بند را درست کنید و یا آنرا روشن کنید. شورا موظف می نماید مساجد و حسینه ها را پس بگیریم چون برای آنها مجوز نمی دهد.

در ادامه امینی خطاب به معاون شهردار گفت: اینگونه بر علیه شورای شهر فضاسازی نکنید. به گونه ای صحبت می کنید که انگار اعضای شورا مخالف مسجد هستند. در تبصره ماده 7 آمده در مواردی که شهرداری اقدام به واگذاری حسینیه و ملک نموده، موظف به ساماندهی فضاهای تجاری اطراف این امکان و واگذاری عواید آن برای تجهیز و نوسازی مساجد و توسعه فضاهای بهداشتی و درمانی فضاهای مجاور مساجد است. نهایتا ماده 7 این لایحه و ضمائم آن با 17 رای موافق به تصویب اعضای شورای شهر رسید. در ادامه هم ماده 8 این لایحه به رای گذاشته شد و با موافقت اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

سید حسن رسولی در آنالیز ماده 9 هم گفت: برای ماده 7 که منطبق بر بند 6 ماده 55 باشد کارگروهی را تعریف کردند که نظارت کند و یک نفر از اعضای شورا هم باید به آن اضافه گردد و بعلاوه حکم اعضا را شهردار صادر کند. اولا این حکم نیست و ثانیا آقای شهردار که نمی تواند برای عضو ناظر شورا حکم و یا ابلاغیه صادر کند و حکم به ابلاغ تغییر و به استثنای ناظر نوشته گردد. این پیشنهاد با موافقت اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

بعلاوه ماده 10 هم با 18 رای موافق به تصویب رسید. در ادامه در شرح ماده 11، علی اعطا پیشنهاد حذف آن را بیان کرد که با موافقت اعضای شورا به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری پانا

به "مخالفت شورای شهر تهران با تمدید بهره برداری از باشگاه های استقلال و پرسپولیس به مدت 10سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت شورای شهر تهران با تمدید بهره برداری از باشگاه های استقلال و پرسپولیس به مدت 10سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید