حمله ساپینتو به بیرانوند یک روز قبل از دربی ؛ هرگز فراموش نمی کنم ... ، داوران پرسپولیس را به جای ما قهرمان کردند ، مطمئنم که پرسپولیس را می بریم

به گزارش وبلاگ کلشی ها، سرمربی استقلال در نشست خبری قبل از ملاقات تیمش برابر پرسپولیس در فینال جام حذفی حضور یافت.

حمله ساپینتو به بیرانوند یک روز قبل از دربی ؛ هرگز فراموش نمی کنم ... ، داوران پرسپولیس را به جای ما قهرمان کردند ، مطمئنم که پرسپولیس را می بریم

به گزارش وبلاگ کلشی ها، ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل پرسپولیس در فینال جام حذفی حاضر شد. او درباره مسائل باشگاه و تاثیر آن روی روحیه تیم مطرح کرد: امیدوارم تاثیرگذار نباشد. حدود 8 ماه است که پول خود را دریافت ننموده ایم و هر هفته یکسری قول داده اند اما شرایط فرقی ننموده است. این سخت است که روی کار خود تمرکز کنیم و از این کار خسته ایم. ما ذهنمان را گذاشتیم که بازی آخر را ببریم و سعی می کنیم با تمام زور، توان، شجاعت، قلب و هر چیزی که داریم در این فینال بجنگیم و 100 درصد مطمئنم که این بازی را می بریم. شایسته قهرمانی هستیم و این استحقاق را داریم که با قهرمانی فصل را تمام کنیم. احترام زیادی برای بازیکنان پرسپولیس قائلم اما به ظرفیت های خودمان و روحیه تیمی باور دارم.

انگار آخرین بازی عمرمان است

ساپینتو درباره داربی قبلی که با شکست همراه شد، مطرح کرد: در آن بازی حتی پرسپولیس هم آن قدر خوب نبود. آیا فکر می کنید پرسپولیس شایسته پیروزی بود؟ من معتقدم که هیچ کدام شایسته برد نبودیم. در بازی اولی که داشتیم، ما باید می بردیم ولی 2 گل روی ضربه ایستگاهی خوردیم. من به همه احترام می گذارم اما در بازی برگشت مساوی نتیجه عادلانه ای بود. هم ما و هم پرسپولیس روی یکدیگر مطالعاتی داشته ایم و بازی آخر با این تیم را یک بار دیگر مشاهده نموده ام. از آن زمان هیچ چیزی را تغییر نداده اند؛ نه بازیکنان، نه سیستم و همان پویایی قبلی را دارند. در عین حال این درست است که ما بازیکنان کلیدی ای در تیم داشتیم که مصدومیت جزیی داشتند و برای آن بازی روحیه بالایی نداشتند. آنها از نظر ذهنی سرزنده نبودند اما فکر می کنم تیم ما در همه زمینه ها از جمله موارد تهاجمی و دفاعی آماده تر از قبل است. تنها چیزی که می خواهم این است که تمام استعداد خود را در زمین بیاورند. ما در شرایط خوبی هستیم و در بازی برابر تراکتور، نساجی و مس رفسنجان خوب بودیم و همه چیز خود را باید در فینال بگذاریم. باید شور و حرارت خود را نشان دهیم و طوری بازی کنیم که انگار آخرین بازی عمرمان است. من تیمم را اکنون در چنین شرایطی می بینم.

باید پرسپولیس را غافلگیر کنیم

سرمربی استقلال افزود: ما باید با استراتژی بازی کنیم. در ایران نمی توانیم خیلی با راز و رمز بازی کنیم زیرا همواره یک عده هستند که همه چیز را می بینند. مثلا می خواهم در تمرین، تاکتیکی را پیاده کنم اما همه از پنجره درحال عکس و فیلم گرفتن هستند. این کمی باورنکردنی است اما ما سعی کردیم که خود را آماده کنیم تا پرسپولیس را غافلگیر کنیم. آن ها تیم خوبی دارند و باید خود را قوی تر کنیم.

داوران قهرمانی را از ما گرفتند

او در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره درخواست استقلالی ها مبنی بر آوردن داور خارجی یا قضاوت فغانی بیان نمود: پرسپولیسی ها نظر خود را دارند اما من موافق نیستم زیرا اگر داوران اشتباهات بزرگ نداشتند، ما قهرمان بودیم. حتی در داربی اگر پنالتی را می گرفت، ما صفر بر صفر بودیم و جلو می افتادیم. ایشان گفتند پنالتی نبود اما در بازی بعدی آن ها با گل گهر دقیقا مثل آن صحنه را برای پرسپولیس پنالتی گرفتند. من در کارم جدی ام اما به همه احترام می گذارم. ما این اشتباهات را می بینیم و می جنگیم.

ساپینتو ادامه داد: من هیچ چیزی برای خودم نمی خواهم و فقط یک داور منصف می خواهم. من هیچ مسئله ای ندارم و اگر داوری عملکرد خوبی نداشته باشد و ما نتیجه نگیریم، به او می گویم که خیلی خوب قضاوت کردی اما در بیشتر بازی ها این کار را نتوانستم بکنم زیرا با اشتباهاتشان قهرمانی را از ما گرفتند و همه این را خوب می دانند. من امیدوارم که برای فردا، داوری که 10 سال قضاوت دارد و شنیدم که در این فصل برای ما و پرسپولیس قضاوت ننموده ریلکس (آرام) باشد و احساس فشار نداشته باشد و از بازی لذت ببرد. به بازیکنانم گفتم که به داور یاری نمایند اما مسائلی را که سال جاری رخ داد فراموش نخواهیم کرد.

حرکت بیرانوند را هیچ وقت فراموش نمی کنیم

او بعلاوه با اشاره به شادی خاص و جنجالی علیرضا بیرانوند بعد از داربی برگشت در لیگ برتر گفت: به دروازه بانشان احترام می گذارم و مورد احترام من است ولی ما، بازیکنان و طرفدارانمان کاری را که او بعد از بازی قبل برابر ما انجام داد فراموش نمی کنیم. ما باید به هم احترام بگذاریم و چه ببریم و چه ببازیم، باید احترام بگذاریم. این تحریک کردن ها خوب نیست. من علیرضا را دوست دارم و رابطه خوبی با او دارم اما کارهایش را یادم نمی رود و امیدوارم تماشاگرانمان هم یادشان نرود.

دعا می کردیم که با پرسپولیس بازی کنیم

ساپینتو افزود: بگذارید ببینیم فردا چه می گردد. من ترجیح می دهم به همه احترام بگذارم. بازیکنان من دعا می کردند که دوباره برابر پرسپولیس بازی کنیم و همه ما فقط می خواستیم برابر پرسپولیس بازی کنیم و قبل از ملاقات با طرفدار، ما منتظر بودیم که برابر پرسپولیس بازی کنیم، خود شما می توانید بقیه اش را تصور کنید.

او درباره قهرمانی در جام حذفی و بازی با پرسپولیس در سوپرجام گفت: قدم به قدم برای ما مهم است و فعلا باید بازی فردا را ببریم تا ببینیم در آینده چه می گردد.

سرمربی استقلال درباره انگیزه اش برای دشت اولین پیروزی در داربی و انتقام از سرخ های مرکز گفت: برای من همواره بردن جام مهم تر است. این یک بازی است و همه به هم احترام می گذاریم و همه برای پیروزی می جنگند اما این جنگ نیست. ما باید با احساس بازی کنیم اما خودمان را کنترل کنیم. هدف من در زندگی بردن است و بردن برای من همه چیز است.

آینده ام در استقلال؟ فعلا فقط فینال جام حذفی

او درباره آینده اش در استقلال گفت: فقط درباره بازی صحبت می کنم.

ساپینتو درباره این که چه چیزی باعث می گردد مربیان پرتغالی پشت تیم و طرفدارانشان بایستند، گفت: این فرهنگ ما است و آن را یاد گرفتیم که هیچ چیزی را رها نکنیم. بعضی موقع ها نمی گذارند کارتان را انجام دهید و اخراجتان می نمایند اما ما می خواهیم پمانیم اما چیزی نیست که یاریمان کند. تیم من، من را یاری کرد و من هم از بازیکنانم حمایت می کنم و اگر این تیم را رها کنم، همه چیز 10 برابر بدتر می گردد. مطمئن بودم در لیگ دهم می شدیم و به فینال جام حذفی نمی رسیدیم. ما به ظرفیت های خودمان باور داریم و برای خانواده خود بازی می کنیم. ما هیچوقت تسلیم نمی شویم و همواره می جنگیم.

او درباره حضور مطهری در قلب خط حمله استقلال هم گفت: طبیعتا من الآن کاری که می خواهیم انجام دهیم را نمی گویم. آیا بعد از بازی قبلی از من پرسیدید که چرا ارسلان را در ترکیب نگذاشتم؟ شما از من نپرسیدید. بعد از بازی خیلی راحت می گردد صحبت کرد اما در بازی قبلی، نه فقط ارسلان بلکه بعضی بازیکنان دیگر بودند که 100 درصد آماده نبودند اما هیچ کس نپرسید چرا ارسلان بازی نکرد. الآن نمی توانید بپرسید اما بعد از بازی می توانید. ارسلان از ابتدا در بازی قبلی بازی نکرد زیرا آماده نبود اما با هم تصمیم گرفتیم که در نیمه دوم بازی کند. من همه چیز را نباید شرح دهم. ما به این نباختیم که ارسلان در بازی قبل حاضر نبود زیرا بازی قبل از آن را بدون ارسلان برده بودیم.

در ابتدای نشست محمدحسین زرندی، مدیر رسانه ای استقلال در مورد تمدید قرارداد ساپینتو گفت: صحبت های خوبی از سوی کریمی با وکیل سرمربی تیم انجام شده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، این موضوع نهایی خواهد شد. بعلاوه مطالبات پادوانی هم بعد از سال ها پرداخت شد و اکنون باشگاه استقلال هیچ پرونده خارجی ندارد و فردا نیز تا 15 درصد قرارداد بازیکنان نیز پرداخت خواهد شد. بعلاوه کارگروهی در باشگاه تشکیل شده تا قضیه کسب مجوز حرفه ای را از کنفدراسیون فوتبال آسیا و CAS پیگیری کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "حمله ساپینتو به بیرانوند یک روز قبل از دربی ؛ هرگز فراموش نمی کنم ... ، داوران پرسپولیس را به جای ما قهرمان کردند ، مطمئنم که پرسپولیس را می بریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله ساپینتو به بیرانوند یک روز قبل از دربی ؛ هرگز فراموش نمی کنم ... ، داوران پرسپولیس را به جای ما قهرمان کردند ، مطمئنم که پرسپولیس را می بریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید