چرا بعضی نمایندگان کرونای خود را رسانه ای نکردند؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، کرونا، ویروسی است که برایش وزیر، نماینده مجلس، عضو شورای شهر، پزشک، پرستار، فعال سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا و خلاصه فقیر و ثروتمند تفاوتی ندارد و ممکن است هر فردی را مبتلا کند کما اینکه بعد از ورود به ایران هم افراد زیادی از جمله نمایندگان مبتلا شدند.

چرا بعضی نمایندگان کرونای خود را رسانه ای نکردند؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها به نقل از ایسنا، بعد از اعلام اولین موارد ابتلا به کرونا در آخرین روز بهمن ماه سال 1398، وزارت بهداشت مرتب بر رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیری های لازم تاکید نمود تا دایره شمول مبتلایان به کرونا کم گردد، هشدارهایی که همچنان هم ادامه دارد تا هر چه سریعتر این مهمان ناخوانده از کشورمان خارج گردد.

علی رغم تمامی این هشدارها تعداد زیادی از مردم و مسوولان و نمایندگان مجلس به کرونا مبتلا شدند که طبق گفته اسدالله عباسی سخنگوی هیات رییسه مجلس تا روز 5 اسفند سال گذشته از 100 نماینده تست کرونا گرفته شد که تا آن موقع ابتلای 5 نماینده به کرونا تایید شد؛ البته مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس در گفت و گوی تلویزیونی تعداد نمایندگان مبتلا از بین 100 نفر را 22 نماینده عنوان نمود.

اما موضوع قابل توجه نحوه اعلام خبر ابتلای بعضی نمایندگان همچون محمود صادقی، مجتبی ذوالنورو معصومه آقاپور نمایندگان تهران، قم و شبستر به این بیماری است؛ آنها با انتشار فیلمی در فضای مجازی ابتلای خود به کرونا را اعلام کردند. اقدامی که بعضا واکنشهای منفی به دنبال داشت از این حیث که اساسا این موضوع چه کمکی به مردم و ادامه فرایند درمان بیماران کرونایی می نماید. البته عده ای هم معتقدند که کوشش این نمایندگان تزریق روحیه امید به جامعه بوده با این استدلال که آنها در کنار مردم با این بیماری می جنگند و آن را شکست می دهند.

تعدادی از نمایندگان مجلس نیز در گفت گوهای خود با ایسنا به شرحاتی درباره اعلام ابتلای بعضی از مسوولان به کرونا توسط خودشان پرداختند که گزیده این اظهارات در زیر آمده است:

  • موسوی: اعلام علنی ابتلای مسئولان به کرونا پیغام خوبی به جامعه نمی دهد

سید ابوالفضل موسوی نماینده یزد با تاکید بر اینکه اعلام علنی ابتلای مسئولان به کرونا پیغام خوبی به جامعه نمی دهد گفت: فرد مسئول باید در رعایت اصول بهداشتی پیشگام بوده و به مردم امید دهد پس اعلام علنی ابتلا به کرونا همراهی خوبی با مردم نیست.

وی همچنین در شرح علت ابتلای نمایندگان به کرونا اظهار کرد: از آنجا که نمایندگان در دوران انتخابات در همه جای کشور حضور داشته و بعد در جلسات مجلس شرکت کردند هر کدام از آن ها می توانستند ناقل ویروس باشند. در این بین اینکه عده ای از مسئولان و نمایندگان مثبت بودن تست های خود را به صورت علنی اعلام می نمایند، جلوه خوبی نداشته و حتی باعث نگرانی مردم و از دست دادن امید آنها می گردد.

  • عابدی: اعلام ابتلای مسئولان به کرونا نفعی برای مردم ندارد

حیدر علی عابدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز با طرح این پرسش که اعلام مثبت شدن تست کرونا مسئولان چه نفعی برای مردم دارد؟ گفت: این کار اثر خوبی به دنبال نخواهد داشت و حتی ممکن است این سوال را به وجود آورد که آنها مسائل بهداشتی را رعایت ننموده و به کرونا مبتلا شدند. مثل این که بگوییم مسواک نزدیم و دندان درد گرفتیم. خب این برای مردم چه نفع و حسنی دارد؟

وی ابراز امیدواری کرد که مسئولان با رعایت موارد لازم به کرونا مبتلا نشوند و در صورت ابتلا هم اعلام ننمایند حتی اگر هدف شان آن است که به مردم بگویند از کرونا نترسند و چیز مهمی نیست.

  • نقوی حسینی: مانور مسئولان در ابتلا به کرونا تاثیرات منفی در جامعه داشته است

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز با تاکید بر اینکه اعلام ابتلای مسئولان به کرونا تاثیری در کنترل این ویروس ندارد گفت که این کار تأثیر مثبتی در جامعه نداشته و برای مردم ابهام آفرین است. عده ای از آن ها صحبت از امکانات مطلوب و شرایط قرنطینه خوب مسئولان مبتلا شده را نمایند و با مقایسه شرایط جامعه گلایه دارند که چطور به این مسئولان امکانات خوب داده می گردد اما مردم حتی نمی توانند ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی نماینده پیدا نمایند.

وی اضافه کرد: عده ای دیگر هم این کار را ناشی از ترس مسئولان مبتلا شده به حضور در جامعه تفسیر می نمایند، مبنی بر اینکه این مسئولان می گویند تست کرونایشان مثبت شده تا دو هفته بین مردم حاضر نشده و احیانا کرونا نگیرند، بنابراین مانور در ابتلا به کرونا تاثیرات منفی در جامعه داشته است.

  • حسین زاده: نمایندگان مبتلا به کرونا جو روانی ایجاد ننمایند

عبدالکریم حسین زاده رییس فراکسیون حقوق شهفرایندی مجلس نیز با این درخواست از همکاران نماینده خود که در صورت مثبت بودن تست کرونایشان از ایجاد فضای رسانه ای و جو روانی پرهیز نمایند، اضافه کرد: ما مسئولان، به خاطر مسئول بودن، مسئولیت مان بیشتر و سنگین تر می گردد و قاعدتاً باید در صف کار و کوشش پیشگام باشیم و در خط استفاده از خدمات در انتهای خط بعد از ملت قرار بگیریم نه اینکه بخواهیم پیش از آنها و یا خارج از نوبت از فرصت ها استفاده کنیم.

وی در عین حال گفت که نماینده هایی هم هستند که علی رغم مثبت بودن تست کرونایش با صبوری و بدون رسانه ای کردن موضوع و ایجاد فضای غوغاسالاری و های و هوی در حال درمان اند.

شاید یکی از نمایندگان که به گفته حسین زاده بدون رسانه ای کردن ابتلایش فرایند درمان را طی نموده، محمدرضا منصوری نماینده ساوه باشد که با اشاره به مثبت شدن تست کرونایش گفت که از دوشنبه 5 اسفند در قرنطینه خانگی بوده است.

وی در شرح فرایند درمانش گفت: دارویی برایم تجویز شده بود که آن را از مجلس تحویل گرفتم، روزهای اول که با تب و سرفه گذشت سخت بود، البته روز به روز به سمت بهبودی رفتم. حالا هم چند روزی می گردد که حالم بهتر شده است. متاسفانه در این مدت همسرم هم کمی درگیر شد، البته ایشان تست نداد و از همان قرص هایی که من هم می خوردم استفاده کرد و حالا رو به بهبودی است.

به هر حال مردم همچنان درگیر این ویروس بوده و حداقل انتظارشان از مسوولان همدردی با آن هاست نه اینکه با اظهارات و بعضی اقداماتشان باعث تاثر و حتی خشم مردم شوند.

منبع: همشهری آنلاین

به "چرا بعضی نمایندگان کرونای خود را رسانه ای نکردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا بعضی نمایندگان کرونای خود را رسانه ای نکردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید