وصول همه منابع حاصل از فروش نفت ایران

به گزارش وبلاگ کلشی ها، خبرگزاری خبرنگاران-مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، از وصول همه منابع حاصل از فروش نفت ایران اطلاع داد.

وصول همه منابع حاصل از فروش نفت ایران

به گزارش خبرگزاری وبلاگ کلشی ها،شانا، آقای محسن خجسته مهر با بیان اینکه بخشی از فروش نفت ما از سوی بخش خصوصی انجام می گردد، گفت: در دولت سیزدهم بخشی از بازار های از دست رفته نفت احیا شد و هرچه نفت می فروشیم، پولش را می گیریم.

وی با بیان اینکه عایدی های نفت ایران در ماه های اخیر افزایش قابل ملاحظه ای داشته است، اضافه نمود: همه منابع حاصل از فروش نفت ایران وصول شده و عایدی نفتی معوق در دولت سیزدهم نداریم.

خجسته مهر از نحوه خنثی سازی تحریم های نفتی گفت و بیان نمود: نخستین فرض برای خنثی سازی تحریم ها، این است که ما اعتقاد نداریم فقط چند کشور در دنیا هستند، از این رو راه های دیگری هم برای برقراری ارتباط با دنیا وجود دارد. موضوع دوم درباره فروش نفت این است که اگر پیروز شویم و دقیقاً از قاعده و سازوکار بازار بین المللی استفاده کنیم، می توانیم تحریم ها را خنثی کنیم و نفتمان را بفروشیم. به میزانی که ما از قواعد، تکنیک ها و تاکتیک های بازار استفاده کنیم، به همان میزان می توانیم پیروزیت هایمان را افزایش دهیم.

معاون وزیر نفت اضافه نمود: امروز بازاریابی برای فروش نفت شمایل مختلفی به خود گرفته و ما هم می توانیم از اشکال مختلف بازاریابی استفاده کنیم و مبتنی بر همین روش ها توانسته ایم میزان فروش نفت خام و میعانات گازی را در مقایسه با چند ماه گذشته یا در مقایسه با قبل از دولت سیزدهم افزایش دهیم و مطالبات حاصل از فروش نفت و میعانات گازی مان را هم دریافت کنیم.

بااین حال مدیرعامل شرکت ملی نفت از ارائه هرگونه عدد و رقم خودداری کرد و اضافه نمود: عددنمی دهم، اما می توانم بگویم، فروش نفت و میعانات گازی در مقایسه با دولت گذشته، دولت دوازدهم، رشد خیلی خوبی داشته است. با اطمینان به شما می گویم که در این مدت فروش مناسبی داشتیم. یعنی توانسته ایم آنچه را که در قانون بودجه 1400 در زمینه فروش نفت ذکر شده، تأمین کنیم و هم فروش نفت را افزایش دهیم وهم منابعش دریافت شده است.

وی درباره موضوع تهاتر نفت به ازای سرمایه گذاری داخلی و خارجی هم گفت: در بودجه 1401 این موضوع لحاظ شده و امکان تهاتر وجود دارد. حالا تهاتر می تواند شکل های مختلفی داشته باشد. کسانی که به هر شکلی از دولت طلب داشته باشند - دولت به معنای عام خود که می تواند دستگاه های اجرایی باشد - تهاتر نفت برای پرداخت طلب امکان پذیر خواهد بود. ان شاءالله در سال 1401 انجام می گردد. البته آیین نامه مخصوص به خود را هم خواهد داشت که به چه شکلی این اقدام انجام گردد.

خجسته مهر ادامه داد: به طور کلی برای هر شرکتی که چه مطالبه ای داشته باشد و چه بتواند یک کار معوضی را انجام دهد، این مسئله مبتنی بر آیین نامه مربوطه در لایحه بودجه 1401 دیده شده و فرصت مغتنمی است. این آمادگی و انعطاف را الان هم داریم؛ هر شرکت و سرمایه گذاری، چه سرمایه گذار خارجی باشد و چه سرمایه گذار داخلی که بیاید سرمایه گذاری کند، ما آمادگی داریم بازپرداختش را با تحویل محموله های نفتی انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری آریا

به "وصول همه منابع حاصل از فروش نفت ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وصول همه منابع حاصل از فروش نفت ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید