زمان اعمال افزایش حقوق کارکان دولت معین شد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، سخنگوی دولت بیان کرد: حداکثر افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در لایحه ارسالی به مجلس شورای اسلامی 20 درصد در نظر گرفته شده که به شکل پلکانی برای کسانی که حداقل عایدی را دارند، اعمال می گردد.

زمان اعمال افزایش حقوق کارکان دولت معین شد

به گزارش ایرنا، علی بهادری جهرمی روز سه شنبه در گفت و گوی تلویزیونی درباره جزئیات لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان که با قید دوفوریت تقدیم مجلس شد، گفت: این لایحه در جلسه ششم مهر ماه هیات دولت به تصویب رسید و با قید دو فوریت برای طی مراحل قانونی تقدیم مجلس شورای اسلامی رسید.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در قانون بودجه سال جاری سقفی برای افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در نظر گرفته شده است، دولت در این لایحه در پی اخذ مجوز است تا بتواند نسبت به متناسب سازی و افزایش حقوق کارکنان خود و بازنشستگان اقدام کنند.

سخنگوی دولت ادامه داد: پیشنهاد دولت در این لایحه این است که این افزایش از ابتدای شهریور ماه اعمال گردد؛ البته باید منظر نظر قطعی و نهایی مجلس در این خصوص ماند.

وی با بیان اینکه در لایحه دولت هفت بند پیش بینی شده است و به تفصیل در حوزه های مختلف بحث افزایش ها مطرح شده است، گفت: برای افزایش حقوق کارکنان دولت روش پلکانی در نظر گرفته شده است که برای حداقل بگیران 20 درصد خواهد بود و با رویکرد عدالت در پرداخت ها به تناسب افزایش حقوق، این درصد ها تغییر می نماید.

بهادی جهرمی خاطر نشان کرد: افزایش حق عائله مندی و یاری هزینه های معیشتی حق اولاد با توجه به قانون جوانی جمعیت از دیگر مباحثی است که در صدد افزایش آن در قالب این لایحه هستیم.

سخنگوی دولت بعلاوه گفت: دولت در لایحه ارسالی خود درخواست نموده است که این افزایش از ابتدای شهریور ماه در احکام و حقوق کارکنان و بازنشستگان اعمال گردد و باید منتظر نظر نهایی و تصویب مجلس در این زمینه بود.

منبع: فرارو

به "زمان اعمال افزایش حقوق کارکان دولت معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان اعمال افزایش حقوق کارکان دولت معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید