خبرنگاران 74 درصد استانداران و 78 درصد فرمانداران از مجموعه وزارت کشور هستند

به گزارش وبلاگ کلشی ها، تهران - خبرنگاران - معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور گفت: 74 درصد استانداران و 78 درصد فرمانداران از مجموعه نیروی های باسابقه و کارآزموده وزارت کشور هستند و قبل از دولت تدبیر و امید بیش از 40 درصد پست های وزارت کشور در اختیار ماموران از سایر دستگاه ها بود که این رقم هم اکنون به 9.5 درصد کاهش یافته است.

خبرنگاران 74 درصد استانداران و 78 درصد فرمانداران از مجموعه وزارت کشور هستند

به گزارش روز یکشنبه وبلاگ کلشی ها از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جواد ناصریان با بیان اینکه از سال 1392 نگاه وزارت کشور بر استفاده حداکثری از نیروهای متخصص به ویژه در سطح استاندار، فرماندار و بخشدار بوده است، گفت: در حال حاضر 78درصد فرمانداران از مجموعه نیروی های باسابقه و کارآزموده وزارت کشور هستند این در حالی است که در گذشته حداکثر تا 37 درصد از نیروهای این وزارتخانه، در سطح فرمانداری ها استفاده می شد و مابقی به شکل مامور از دستگاه های دیگر جذب می شدند که این امر آسیب جدی را در اجرای سیاست داخلی کشور به بار می آورد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور خاطر نشان کرد: قبل از دولت تدبیر و امید بیش از 40 درصد پست های سرپرستی و مدیریتی وزارت کشور در ستاد، استانداری ها، فرمانداری ها و بخشداری ها در اختیار ماموران از سایر دستگاه ها بود که این رقم در حال حاضر به 9.5 درصد کاهش یافته است.

ناصریان با اشاره به سیاست رییس جمهوری و وزیر کشور در استفاده از نیروهای متخصص از مجموعه وزارت کشور تاکید نمود: در حال حاضر 74 درصد استانداران کشور از مدیرانی هستند که در مجموعه صف و ستاد وزارت کشور رشد نموده و دارای سوابق موثر مدیریتی در این حوزه هستند؛ این در حالی است که پیش از دولت روحانی در خوش بینانه ترین حالت 29 درصد از استانداران از بدنه وزارت کشور انتخاب می شدند.

وی استخدام 1500 نخبه دانشگاهی در مجموعه وزارت کشور به وسیله آزمون سازمان سنجش در آینده نزدیک را در اجرای سیاست جامع نیروی انسانی بر شمرد و گفت: مجوزهای لازم از سازمان برنامه و بودجه دریافت شده است.

آزمون استخدامی وزارت کشور 9 آبان برگزار می گردد

ناصریان گفت: افرادی که به وسیله آزمون های استاندارد سازمان سنجش جذب خواهند شد در سطح بخشداری ها و فرمانداری ها مشغول به فعالیت خواهند شد.

وی اضافه نمود: 9 آبان ماه سال جاری آزمون استخدامی وزارت کشور برگزار می گردد و در این مرحله سه برابر ظرفیت به مرحله مصاحبه تخصصی و علمی راه می یابند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری در بخش منابع انسانی گفت: جذب این تعداد از نخبگان در شرایط و محدودیت های بودجه ای کشور با همکاری و پذیرش استدلال های وزارت کشور در سطح دولت بوده است. ناصریان اظهار داشت:

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 74 درصد استانداران و 78 درصد فرمانداران از مجموعه وزارت کشور هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 74 درصد استانداران و 78 درصد فرمانداران از مجموعه وزارت کشور هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید