کارگاه تجربه محور برای طراحان کودک در نمایشگاه کتاب

به گزارش وبلاگ کلشی ها، به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران ، امروز در غرفه کتاب آرا نمایشگاه کتاب 1402 کارگاه تصویرسازی کتاب کودک به میزبانی کاظم طلایی و تدریس طراحان و تصویرسازان کتاب کودک، منصوره محمدی، سمیه محمدی، مرضیه قوام زاده، سحر فرهادروش، لیدا طاهری و مهرانه جندقی برگزار گردید. موضوع این کارگاه اهمیت و راهکارهایی برای تصویرسازی کتاب بچه ها بود.

کارگاه تجربه محور برای طراحان کودک در نمایشگاه کتاب

سمیه محمدی درباره این نشست و اهمیت آن شرح داد: من در یک مجموعه برای به نشر تصویرسازی نموده بودم و از آن طریق به این کارگاه دعوت شدم. امروز می خواهیم گپ وگفتی با تصویرسازان جوان و کم تجربه داشته باشیم و به آن ها یاری و هدایت کنیم. امروز در این نشست خیلی به آموزش نمی پردازیم؛ بیشتر یک ورکشاپ تجربه گرایانه است.

مهرانه جندقی در ادامه گفت: امروز قرار است تکنیک هایی را اجرا کنیم و به سؤالات افراد حاضر جواب بدهیم. این کارگاه بیشتر برای طراحان بزرگسالی است که برای بچه ها کار می نمایند. این ورکشاپ شاید در یک روز نتواند پیشرفت خاصی داشته باشد اما در یک جامعه سالم و پویا این نشست ها الزامی است. شاید کودکی از کنار این غرفه رد گردد و این جرفه در فکر او زده گردد.

منصوره سادات محمدی توضیح داد: غرفه کتاب آرا ساخته شده تا حواشی فراوری کتاب از طراحی و ویراستاری تا گرافیک و فونت و صفحه چینی و... همه و همه دور هم جمع شویم تا تجربیات خود را در این زمینه به افراد منتقل کنیم. اول برنامه بر تدریس بود اما بعد به این فکر افتادیم که شاید تجربه محوربودن نشست عملکرد مثبت تری داشته باشد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "کارگاه تجربه محور برای طراحان کودک در نمایشگاه کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگاه تجربه محور برای طراحان کودک در نمایشگاه کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید