مجتمع آموزش عالی اسفراین در جمع 15 دانشگاه برتر ایران در ارتباط با صنعت نهاده شد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، معاون پژوهشی مجتمع آموزش عالی اسفراین گفت: براساس گزارش وزارت علوم، این مجتمع آموزشی در جمع 15 دانشگاه برتر ایران در ارتباط با صنعت نهاده شد.

مجتمع آموزش عالی اسفراین در جمع 15 دانشگاه برتر ایران در ارتباط با صنعت نهاده شد

مرتضی سعادت طرقی، معاون پژوهشی مجتمع آموزش عالی اسفراین در مصاحبه با خبرنگار استان های وبلاگ کلشی ها، با اشاره به اینکه هر ساله از سوی وزاتر علوم، پایش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در زمینه ارتباط با صنایع انجام می گردد، اظهار کرد: گزارش پایش سال 99 در آبان سال جاری منتشر شده و براساس این گزارش مجتمع آموزش عالی اسفراین در چهار شاخص نسبی کلیدی، در میان 15 دانشگاه برتر کشور قرار گرفته است.

سعادت طرقی بیان نمود: مجتمع آموزش عالی اسفراین در شاخص های نسبت تعداد قرارداد های ارتباط با جامعه و صنعت در حال انجام به تعداد کل دانشجویان تحصیلات تکمیلی رتبه دوم را کسب نموده است. بعلاوه در شاخص تعداد قرارداد های ارتباط با جامعه و صنعت در حال انجام به تعداد کل دانشجویان پذیرفته شده در جایگاه هفتم قرار گرفته و در شاخص نسبت مبلغ قرارداد های ارتباط با جامعه و صنعت در حال انجام به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در جایگاه یازدهم قرار گرفته است.

معاون پژوهشی مجتمع آموزش عالی اسفراین ادامه داد: تبدیل شدن مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین به دانشگاه پیشرو در روش های نوین ارتباط صنعت با دانشگاه، از راهبرد اصلی دانشگاه است. این شاخص ها معیار های مناسبی برای مقایسه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با تعداد اعضای هیئت علمی و دانشجو است.

وی شرح داد: آمار های موجود در مورد قرارداد های ارتباط صنایع و دستگاه های اجرایی با دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور خوشبختانه رشد مناسبی را طی این سال ها نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مجتمع آموزش عالی اسفراین در جمع 15 دانشگاه برتر ایران در ارتباط با صنعت نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجتمع آموزش عالی اسفراین در جمع 15 دانشگاه برتر ایران در ارتباط با صنعت نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید