طرح&zwnjهای ویژه بانک مهر ایران برای دانشجویان

به گزارش وبلاگ کلشی ها، بانک قرض الحسنه مهر ایران طرح های مختلفی را برای دانشجویان دانشگاه های مختلف در نظر گرفته که می توانند با بهره مندی از آن بخشی از هزینه های دوران تحصیل خود را پوشش دهند.

طرح&zwnjهای ویژه بانک مهر ایران برای دانشجویان

به گزارش خبرگزاری وبلاگ کلشی ها به نقل از روابط عمومی بانک مهر ایران، سال های دانشجویی دوران سرمایه گذاری بر روی خودشان است. این سرمایه گذاری در سال های پس از تحصیل و ورود به بازار کار به واسطه تخصصی که در سال های دانشجویی به دست آمده، بازدهی خود را نشان می دهد. دانشجویان معمولاً به طور تمام وقت مشغول به تحصیل هستند و در نتیجه، امکان داشتن شغل و درآمد را ندارند. به مناسبت فرا رسیدن 16 آذر روز دانشجو خدمات و طرح های تسهیلاتی بانک مهر ایران در حوزه دانشجویی و آموزش عالی را آنالیز کردیم، در ادامه بخشی از آن را مطالعه می کنید.

دانشجویان زیر چتر حمایت بانک مهر ایران

مخارج دوران دانشجویی را معمولاً خانواده ها تأمین می نمایند، اما برخی از دانشجویان هستند که به مشاغل دانشجویی در دانشگاه ها روی می آورند یا به کارهای پاره وقت خارج از دانشگاه مشغول می شوند تا بتوانند از عهده مخارج خود برآیند.

تحصیل در دانشگاه حتی برای دانشجویان دوره روزانه هم رایگان نیست. تهیه کتاب های درسی و هزینه های رفت وآمد، بخش مهمی از فهرست هزینه های دوران دانشجویی است. هزینه های اقامت در خوابگاه، خوراک و همین طور تهیه بلیت برای رفت و برگشت به خانه نیز به فهرست هزینه های دانشجویانی اضافه می گردد که در دانشگاه های شهرهای دیگر مشغول تحصیل هستند.

دوره های شبانه، غیرانتفاعی، علمی -کاربردی، پیغام نور و آزاد بر اساس رشته تحصیلی و نوع دانشگاه، هزینه بیشتری را به دانشجویان و خانواده هایشان تحمیل می نمایند. این هزینه ها گاهی آنقدر زیاد می گردد که روی تصمیم آن ها برای ادامه تحصیل نیز، تأثیر می گذارد.

این در حالی است که درآمد بسیاری از دانشجویان و خانواده هایشان کفاف این هزینه ها را نمی دهد و راهکاری که بتواند با کمترین تأثیر بر شرایط تحصیلی و علمی دانشجویان، هزینه های آن ها را در این دوران پوشش دهد، به سختی پیدا می گردد.

یاری هزینه تحصیلی در دوران دانشجویی

یاری هزینه های تحصیلی می توانند به عنوان یکی از راهکار های پیشنهادی مطرح شوند، اما منابع لازم و کافی برای تأمین این یاری هزینه ها با توجه به جمعیت تقریباً چهار میلیونی دانشجویان کشور، چندان آسان نیست.

البته، وزارت علوم سال هاست که با استفاده از منابع صندوق رفاه دانشجویی با اولویت بندی دانشجویان، یاری هزینه های تحصیلی را در قالب وام های دانشجویی پرداخت می نماید تا بخشی از این هزینه ها را پوشش دهد، اما منابع این صندوق تنها بخشی از جمعیت دانشجویان کشور را تحت پوشش قرار می دهد و همه دانشجویان نمی توانند از این یاری ها در طول دوران تحصیل خود بهره مند شوند. از طرف دیگر با توجه به اینکه افراد در دوران دانشجویی امکان اشتغال تمام وقت را ندارند، تسهیلات رایج بانکی به دلیل کارمزدهای بالا گزینه مناسبی برای آن ها نیستند.

وام دانشجویی بانک مهر ایران

تسهیلات مناسب برای دانشجویان، وام های کم هزینه و ارزان قیمت با دوره پرداخت طولانی مدت هستند و این همان ویژگی است که وام های بانک قرض الحسنه مهر ایران از آن ها برخوردار است. این بانک، علاوه بر تفاهم نامه هایی که با صندوق رفاه دانشجویی برای تأمین منابع وام های تسهیلاتی منعقد نموده، تفاهم نامه های مختلفی را با بسیاری از دانشگاه ها به امضا رسانده است.

بانک مهر ایران در نخستین گام، نرخ کارمزد تسهیلات قرض الحسنه دانشجویی را از چهار درصد به سه درصد کاهش داده است. گام بعدی این بانک برای بهره مندی دانشجویان از یاری هزینه های تحصیلی، امضای تفاهم نامه با صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد، همکاری با دانشگاه پیغام نور و دانشگاه علامه طباطبایی است.

بانک مهر ایران در خدمت رفاه دانشجویان

در تفاهم نامه بانک قرض الحسنه مهر ایران با صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم، این بانک بخشی از منابع خود را برای اعطای وام شهریه به دانشجویان، در اختیار صندوق قرار می دهد. در طول مدت این همکاری چهار ساله، 320 میلیارد تومان از منابع بانک مهر ایران، به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه دانشجویی به دانشجویانی پرداخت خواهد شد که توسط صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم معرفی شوند.

کارمزد این تسهیلات، سه درصد و حداکثر در طول هشت مرحله در دوران تحصیل به دانشجویانی که صندوق رفاه دانشجویی به بانک مهر ایران معرفی کند، پرداخت می گردد. مبلغ این تسهیلات، متناسب با مقطع تحصیلی و تا سقف 20 میلیون تومان است.

در این تفاهم نامه، با مشارکت بانک مهر ایران، توان تسهیلات دهی صندوق رفاه دانشجویی وزرات علوم، دو برابر شده و دانشجویان بیشتری می توانند از تسهیلات ارزان قیمت قرض الحسنه در طول دوران تحصیل خود بهره مند شوند.

حمایت از دانشجویان دوره های دستیاری پزشکی

بانک مهر ایران همچنین تفاهم نامه ای با صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت دارد و در چارچوب آن به دانشجویان دوره های دستیاری پزشکی و Phd تسهیلات پرداخت می نماید.

این تفاهم نامه برای پوشش 15 هزار نفر از دانشجویان دوره های دستیاری پزشکی و Phd برنامه ریزی شده و مبلغ آن برای هر فرد بین 10 تا 15 میلیون تومان خواهد بود. کارمزد این تسهیلات 4 درصد و بازپرداخت آن 48 ماه به علاوه یک سال استراحت است.

یاری هزینه تحصیلی بانک مهر ایران برای دانشجویان دانشگاه آزاد

در تفاهم نامه میان بانک قرض الحسنه مهر ایران و دانشگاه آزاد، دانشجویان همه مقاطع تحصیلی در تمام واحدهای این دانشگاه در استان های مختلف کشور، امکان استفاده از تسهیلات قرض الحسنه دانشجویی را دارند. بر این اساس هر دانشجو می تواند تا سقف 20 میلیون تومان از تسهیلات قرض الحسنه بانک مهر ایران با کارمزد سه درصد و دوره بازپرداخت دو تا چهار ساله استفاده کند.

تفاهم نامه بانک مهر ایران با دانشگاه پیغام نور

در تفاهم نامه بانک قرض الحسنه مهر ایران با دانشگاه پیغام نور، دانشجویان با معرفی نامه از دانشگاه محل تحصیل خود می توانند به یکی از شعب این بانک مراجعه نمایند و در خواست وام دانشجویی بدهند. سقف وام دانشجویی بانک قرض الحسنه مهر ایران برای دانشجویان دانشگاه پیغام نور، حداکثر 20 میلیون تومان است. دیگر مزیت این تفاهم نامه برای دانشجویان دانشگاه پیغام نور، دریافت وامی است که تقریباً برابر با کل شهریه دوران تحصیلشان است.

همچنین، تمامی دانشجویان دانشگاه پیغام نور می توانند برای خرید تجهیزات آموزشی مورد احتیاج خود ضمن مراجعه به شعب بانک مهر ایران در سراسر کشور، کالاکارت دریافت نمایند.

این اقدامات بانک قرض الحسنه مهر ایران باعث می گردد دانشجویان نگرانی های کمتری برای تأمین هزینه های دوره تحصیل خود داشته باشند. با دریافت تسهیلات قرض الحسنه بانک مهر ایران، دانشجویان احتیاج کمتری به کار در زمان تحصیل دارند و می توانند با تمرکز روی تحصیل خود، نتایج بهتری بگیرند و این بر آموزش پذیری آن ها و سپس عملکردشان در شغل خود نیز اثرگذار است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "طرح&zwnjهای ویژه بانک مهر ایران برای دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح&zwnjهای ویژه بانک مهر ایران برای دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید