طعنه چفرین به فیفا و اینفانتینو: اصلاً چرا هر ماه جام جهانی برگزار نکنیم؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا بار دیگر از طرح دو سالانه شدن جام جهانی فوتبال ایراد گرفت و مخالفت خود را با فشرده تر شدن تقویم بازی های گفت.

طعنه چفرین به فیفا و اینفانتینو: اصلاً چرا هر ماه جام جهانی برگزار نکنیم؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، با وجود نقدها فراوانی که به طرح پیشنهادی فیفا برای کاهش فواصل زمانی جام جهانی از 4 به 2 سال وجود دارد، جانی اینفانتینو و همکارانش قصد دارند این طرح را پیاده سازی نمایند و همین موضوع هم نارضایتی اهالی فوتبال اروپا و در رأس آنها الکساندر چفرین رئیس یوفا را به همراه داشته است.

رئیس اسلوونیایی یوفا که پیش از این هم از طرح فیفا ایراد گرفته بود، بار دیگر بر مخالفت خود بر اجرای این طرح تأکید کرد و آن را تنها یک طرح نادرست دانست که با سایر تورنمنت ها از جمله المپیک و جام جهانی زنان تداخل پیدا خواهد نمود.

چفرین در گفت و گو با نشریه اکیپ گفت: اروپا و آمریکا جنوبی مخالف دو سالانه شدن جام جهانی هستند و قهرمانان جام جهانی هم از این منطقه هستند. مشکل این است که شما هر 4 سال باید یک محل نو را برای برگزاری بازی ها معرفی کنید تا مسابقات مجذوب نماینده باشد. برگزاری جام جهانی در فواصل زمانی دو ساله، عملاً یک طرح بد است و در نهایت هم رخ نخواهد داد، چون انجامش یک اشتباه است.

رئیس یوفا سپس درباره تأثیر دوساله شدن جام جهانی بر تقویم مسابقات فوتبال خواهد گذاشت، به شیوه ای طعنه آمیز گفت: اصلاً چرا نمی آییم هر 6 ماه یک بار جام جهانی را برگزار کنیم. اصلاً چرا هر ماه برگزار نکنیم یا هر هفته؟ (دوسالانه کردن جام جهانی) به همین راحتی ها هم نیست. چرا المپیک را هر چهار سال برگزار می نمایند؟ چون این تورنمنتی است که باید برای برگزاری اش انتظار کشید، برنامه ریزی کرد و از آن لذت برد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طعنه چفرین به فیفا و اینفانتینو: اصلاً چرا هر ماه جام جهانی برگزار نکنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طعنه چفرین به فیفا و اینفانتینو: اصلاً چرا هر ماه جام جهانی برگزار نکنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید