روسیه: گوترش چشم های خود را بر تاخیر آمریکا در صدور ویزا بسته است

به گزارش وبلاگ کلشی ها، وزارت خارجه روسیه، دبیرکل سازمان ملل را متهم کرد که چشم های خود را بر تاخیرهای آمریکا در صدور ویزا برای مقامات روسی که قصد سفر به مقر سازمان ملل در نیویورک را دارند، بسته است.

روسیه: گوترش چشم های خود را بر تاخیر آمریکا در صدور ویزا بسته است

به گزارش وبلاگ کلشی ها، به نقل از خبرگزاری رویترز، مسکو می گوید که واشنگتن عمدا صدور ویزا برای مقامات روسی را که قصد سفر به مقر سازمان ملل در نیویورک را دارند، به تاخیر انداخته می اندازد؛ اقدامی که به گفته روسیه می تواند بیش از پیش به راوبط مخدوش این دو کشور لطمه بزند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای گفت: بعضی از مقامات وزارت دفاع روسیه که قرار بود به مقر سازمان ملل در نیویورک سفر نمایند مجبور شدند ماه ها برای صدور ویزای شان منتظر بمانند.

وی اضافه نمود: شایان ذکر است که همه این اتفاق ها با اغماض و چشم پوشی مطلق آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل صورت می گیرند. گوترش عملا نقض منشور سازمان ملل توسط آمریکا را انکار می نماید.

روسیه در ماه سپتامبر یکی از دیپلمات های ارشد آمریکا را احضار کرد تا اعتراض خود را نسبت به امتناع غیرقابل قبول آمریکا از صدور ویزا برای اعضای هیات روسی که به مجمع عمومی سازمان ملل سفر می کردند، ابراز کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "روسیه: گوترش چشم های خود را بر تاخیر آمریکا در صدور ویزا بسته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: گوترش چشم های خود را بر تاخیر آمریکا در صدور ویزا بسته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید