خبرنگاران رومی خوانی: کتاب عشق و آیات عرفانی در اندونزی رونمایی شد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، تهران- خبرنگاران- کتاب رومی خوانی: کتاب عشق و آیات عرفانی نوشته عفیفه احمد با موضوعیت دانش معنوی و فکری از مولانا جلال الدین رومی در اندونزی رونمایی شد.

خبرنگاران رومی خوانی: کتاب عشق و آیات عرفانی در اندونزی رونمایی شد

به گزارش وبلاگ کلشی ها از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بنابر گزارش ارسالی از رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی؛ مراسم رونمایی از کتاب رومی خوانی: کتاب عشق و آیات عرفانی با حضور شخصیت هایی همچون حیدر باقر، کیایی حسین محمد، پروفسور إتین انور، اولی الابصار عبدالله و نخبگان اندونزیایی در سیستم زوم برگزار گشت.

اولی الابصار عبدالله، شخصیت نهضت العلماء در سخنانی، گفت: این کتاب بسیار ارزشمند است چراکه در ارتباط با موضوع مولانا، شخصیتی خارق العاده و صوفی و عارفی بزرگ بحث می کند که تأثیر آن در جهان اسلام و خارج از اسلام، به ویژه در غرب بسیار است.

وی ادامه داد: این کتاب به منابع و گنجینه های مربوط به مولانا در اندونزی می افزاید. مدت هاست که توجه به مولانا در اندونزی وجود داشته است.

اولی الابصار عبدالله اضافه کرد: عبدالهادی، نویسنده و شاعر اندونزیایی، مولوی را از دهه 1980 میلادی معرفی کرده است. ویژگی این کتاب دسترسی مستقیم نویسنده به زبان فارسی است که نویسندگان دیگری ندارند. آنها به خوانندگان اندونزیایی رومی را از منابع عربی یا انگلیسی معرفی کرده اند. اگر این کتاب را بخوانیم، احساس عشق نویسنده نسبت به مولانا به عنوان شخصیتی عارف و شاعر را احساس خواهیم کرد.

حیدر باقر، مدیر گروه میزان و متفکر اندونزی نیز گفت: این کتابی متناسب و جذاب است. با خواندن این کتاب می توانیم از زیبایی اشعار مولانا به آسانی نوشیدن از منبع آب زلال حکمت زندگی که توسط این شاعر صوفی (عارف) آموزش داده شده است، لذت ببریم.

کیایی حاجی حسین محمد، شخصیت دینی و سرپرست حوزه دارالتوحید شهر چیربون نیز در این مراسم، بیان نمود: خدا را شاکرم از اینکه توانسته ام این کتاب را بخوانم. کتابی پُر از دانش معنوی و فکری از یک شخصیت افسانه ای جهان، مولانا جلال الدین رومی. جهانیی که مانند امروز درحال از دست دادن عشق خود است، با اشتیاق در انتظار وجود این نوع کتاب است.

پروفسور إتین انور، دانشمند دیاسپورای اندونزی و استاد دانشگاه در ایالات متحده اظهار کرد: زیبایی اشعار مولانا در دست عفیفه نه تنها آسان برای خواندن است، بلکه خواننده را به چالش می کشد که آیا معنای عشق را درک کرده است؟ برای شناخت عاقلانه و حکیمانه عشق، یک مسافر می تواند عشق را در خود، رابطه خود با خدا و روابط متقابل در خانواده پیدا کند.

کتاب رومی خوانی: کتاب عشق و آیات عرفانی در قالب 228 صفحه و سرشار از دانش معنوی و فکری از مولانا جلال الدین رومی، افسانه بزرگ جهان است. عفیفه احمد از معدود زنان اندونزیایی است که می تواند به خوبی و جذاب درباره مولانا به زبان اندونزی بنویسد.

رومی خوانی شامل زیبایی عشق و انسانیت به همراه ابعاد آن است و نیز استخراج اندیشه های مولانا در مورد زنان و برابری جنسیتی است.

عفیفه احمد، متولد 1978 م در شهر سمارانگ، جاوه میانی است که در حال حاضر در تهران زندگی می کند. وی تحصیلات دوره کارشناسی خود را در دانشگاه علوم اقتصادی جوگجاکارتا به سرانجام رساند، سپس تحصیلات خود را در دانشگاه بین المللی المصطفی، برنامه مطالعاتی فرهنگ و اندیشه های اسلامی ادامه داد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رومی خوانی: کتاب عشق و آیات عرفانی در اندونزی رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رومی خوانی: کتاب عشق و آیات عرفانی در اندونزی رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید