تجهیزات و قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت های مختلف

به گزارش وبلاگ کلشی ها، در این مقاله آموزشی ارائه شده از شرکت آب پاکسازان با قطعات و تجهیزات در سیستم اسمزمعکوس دستگاه های صنعتی تصفیه آب پاکسازان آشنا شده و همچنین ظرفیت های تولیدی با واحد متر مکعب آب تصفیه شده در شبانه روز را مورد تحلیل قرار خواهیم داد.

تجهیزات و قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت های مختلف

به گزارش وبلاگ کلشی ها، بنابر اعلام آب پاکسازان، اگر در پی خرید، قیمت و فروش دستگاه تصفیه آب صنعتی با کیفیت می گشت پیشنهاد ما قبل از اقدام به خرید مشاوره تخصصی و بررسی از طریق تیم فنی مهندسی آب پاکسازان(abpaksazan.com) با کادری مجرب و حرفه ای است.

در مطلب امروز تجهیزات و قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی را مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم، شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در زمینه سیستم نامزمعکوس آب شیرین کن صنعتی و یا به اصطلاح دستگاه تصفیه آب صنعتی را با ما در میان بگذارید.

شرکت فنی مهندسی آب پاکسازان

شرکت آب پاکسازان؛ طراحی، ساخت، نصب، راه اندازی و مشاوره تخصصی فنی سیستم های نامز معکوس دستگاه های آب تصفیه صنعتی آب پاکسازان آماده ارائه خدمت با گروه فنی مهندسی مجرب و حرفه ای در صنعت تصفیه آب با سال ها تجربه به شماست، برای مطالعه بیشتر در این خصوص (https://abpaksazan.com/?p=4649) مراجعه کنید.

از آنجا که خرابی دستگاه تصفیه آب صنعتی و از کار افتادن قطعات تنها از طریق کارشناسان شرکت تصفیه آب پاکسازان قابل شناسایی می باشد، می توانید تمامی موارد انجام سرویس دستگاه تصفیه آب به صورت دوره ای، نقص های دستگاه خود را به آب پاکسازان سپرده، ما تلاش کرده ایم مجموعه کامل و بی نقصی از قطعات و خدمات تصفیه را ارائه کنیم.

قطعات و تجهیزات تصفیه RO شامل مواردی همچون:

فیلترشنی و کربنی RO

فیلترشنی و کربنی فیلترهاش شنی و کربنی از نوع فیلتر های مکانیکی به جهت حذف ذرات معلق در آب می باشد. از این نوع فیلتر به نام پیش تصفیه در دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده می گردد. فیلترهای شنی و کربنی ذرات معلق همچون گل و لای، شن، ماسه، کلر را در آب حذف می کنند.

انواع فیلتر شنی و کربنی

فیلترهای شنی و کربنی در دو نوع عمودی و افقی ساخته می شوند. دبی فیلتر شنی را بر اساس قطر و ارتفاع فیلتر و اینچ ورودی و خروجی فیلتر که لوله کشی فیلتر نامیده می گردد، تعیین می گردد.

که معمولا از فیلتر شنی (https://abpaksazan.com/?p=3591) افقی برای دبی های بالای 100 متر مکعب در ساعت استفاده می گردد. و از فیلترهای شنی عموی برای دبی های زیر 100 متر مکعب در ساعت استفاده می گردد .

روش استفاده فیلتر شنی و کربنی

در فیلترهای شنی و کربنی آب از بالای فیلتر به داخل فیلتر وارد شده و پس از عبور از بستر شن و کربن از کف فیلتر خارج می گردد. آب خروجی از کف فیلتر آبی شفاف و عاری از کدورت است. برای حذف ذرات معلق مانند گل و لای، شن، ماسه، خس و خاشاک و سایر ذراتی که در آب معلق هستند از فیلتر شنی استفاده می گردد. شن در این فیلترها اشاره به سیلیس استفاده شده در این فیلترها دارد که معمولا در سه سایز 1 تا 3 و 3 تا 5 و 5 تا 8 میلیمتر استفاده می گردد. برای حذف طعم، بو، مزه و از همه مهم تر کلر موجود در آب از فیلترهای کربنی استفاده می گردد. فیلتر کربنی اشاره به این دارد که در این فیلترها از کربن اکتیو با مش و دانه بندی تعیین استفاده می گردد.

کاربرد فیلتر شنی و کربنی

بیشترین استفاده فیلتر های شنی و کربنی در سیستم های ro می باشد که دلیل آن به صرفه بودن این سیستم است. علاوه بر این در پیش تصفیه ساختمان ها هم استفاده می گردد که منظور حذف گل و جلوگیری از ایجاد رسوب در شیرآلات می باشد.

تعیینات فنی فیلتر شنی و کربنی

فیلترهای شنی و کربنی در دو نوع فایبر گلاس یا frp یا فلزی ساخته می شوند. که هر یک معایب و مزایایی دارد همچنین تعیینه اصلی هر فیلتر قطر و ارتفاع این فیلترها است که در فیلترهای frp از واحد اینچ و در فیلترهای فلزی از سانتی متر برای نشان دادن قطر و ارتفاع فیلتر استفاده می گردد. هنگامی که می گوییم فیلتر شنی 150100 یعنی 100 سانتی متر قطر و 150 سانتی متر ارتفاع دارند. فیلترهای شنی فلزی از قطر 30 سانتی متر شروع شده و به ترتیب 40 تا 300 سانتی متر می باشد. ارتفاع این فیلترها هم از 150 سانتی متر شروع می گردد https://abpaksazan.com/?p=3719 استعلام، خرید و محاسبه لیست قیمت دستگاه تصفیه

آب صنعتی

مزایا و معایت فیلترشنی و کربنی

فیلترهای شنی شرکت فنی مهندسی آب پاکسازان (https://abpaksazan.com/) فایبر گلاس بهترین انتخاب برای مواردی است که آب خاصیت خورندگی دارد ولی از عمده معایب این سبک فیلتر شکستگی بالا و دفرمه شدن در دمای بالای آب می باشد. از طرفی فیلتر های شنی فلزی این مشکل را ندارند و به جهت جلوگیری از پوسیدگی این فیلترها از پوشش اپوکسی سه لایه زینک ریچ های بیلد و پلی اورتان استفاده می گردد که با اجرای سند بلاست فیلتر را مقاوم می سازد. مطالعه بیشتر سیستم نامز معکوس (https://abpaksazan.com/?p=3821) و آب شیرین کن(https://abpaksazan.com/?p=4325)

در فیلتر شنی های فایبر گلاس دیده شده در هنگام بکواش و شستشوی فیلتر به دلیل ایجاد فشار منفی ترکیدن وشکستگی رخ می دهد. معمولا این شکستگی از وسط فیلتر رخ می دهد. از طرفی در فیلتر شنی های فایبر گلاس هنگام تعویض سیلیس و کربن این فیلتر می باشد که معمولا بر اثر تعویض، ترک می خورد. این به دلیل نداشتن دریچه تخلیه در ته فیلتر شنی های تصفیه آب پاکسازان می باشد. که این ایراد در مدل های ته باز حل شده است. البته که حذف گل به دلیل سرعت خطی پایین در فیلترهای فلزی بهتر از فیلترهای فایبر گلاس صورت می گیرد.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تجهیزات و قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت های مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیزات و قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت های مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید