تاکید برهم صالح بر کوشش ملی در تحکیم ثبات و حاکمیت عراق

به گزارش وبلاگ کلشی ها، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس جمهوری عراق امروز دوشنبه اعلام نمود، جایگزینی برای تحکیم اصول عدالت اجتماعی و تقویت حاکمیت قانون وجود ندارد.

تاکید برهم صالح بر کوشش ملی در تحکیم ثبات و حاکمیت عراق

به گزارش خبرگزاری وبلاگ کلشی ها به نقل از سومریه نیوز، برهم صالح، رئیس جمهوری عراق در جریان استقبال از ابراهیم بحرالعلوم، وزیر اسبق نفت عراق در کاخ السلام در بغداد به آنالیز تحولات سیاسی و امنیتی کشور و کوشش ها برای برگزاری انتخابات مجلسی زودهنگام شفاف و آزاد پرداخت.

وی گفت، هیچ جایگزینی برای تقویت حاکمیت قانون، تحکیم اصول عدالت اجتماعی مبتنی بر ایجاد روحیه شهروندی و کوشش برای تامین نیازهای یک عراق امن و باثبات و دارای حاکمیت ارضی کامل وجود ندارد.

صالح ادامه داد، همه بازیگران جامعه اعم از بازیگران سیاسی، اندیشکده ها و سازمان های جامعه مدنی و مراکز تصمیم گیری سیاسی باید در تحقق الزامات این حاکمیت کامل شرکت داشته باشند.

ابراهیم بحرالعلوم وزیر نفت عراق در دوره ریاست پل برمر(حاکم غیرنظامی آمریکا در عراق پس از سرنگونی صدام) اخیرا بر سندی تحت عنوان بحران حاکمیتی عراق نظارت داشت؛ سندی که به گفته سیاستمدارانی که بحرالعلوم با آنها ملاقات داشت، نخستین سند برای آنالیز مفهوم حاکمیت ملی در ایدئولوژی و تجربه نخست وزیران عراق و مشارکت روسای مجلس از سال 2004 تا 2020 است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "تاکید برهم صالح بر کوشش ملی در تحکیم ثبات و حاکمیت عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید برهم صالح بر کوشش ملی در تحکیم ثبات و حاکمیت عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید