این تازه شروع ریزش های دلار است

به گزارش وبلاگ کلشی ها، کارشناس ارشد ارزی بانک آی جی معتقد است ارزش دلار تا سال آینده کاهش شدیدی خواهد داشت.

این تازه شروع ریزش های دلار است

به گزارش وبلاگ کلشی ها، ایسنا به نقل از رویترز نوشت: دلار در ماه های اخیر با کاهش تمایل معامله گران برای خرید آن روبرو شده و بخش زیادی از ارزش خود را از دست داده است تا جایی که ارزش دلار در برابر همتایان مهمش به طور متوسط 11 درصد نسبت به قله سال قبل کاهش داشته است. اولف لیندهال، کارشناس ارشد ارزی در بانک آی جی، معتقد است فرایند ریزش دلار در ماه های پیش رو نیز ادامه خواهد داشت تا جایی که احتمالا ارزش آن حدود 36 درصد در برابر دیگر ارزها کاهش خواهد یافت.

لیندهال با بیان اینکه ریزش های اخیر، پیش درآمدی بر یک فرایند طولانی خواهد بود، اضافه نمود: رفتار صندوق های پوشش ریسک نشان می دهد اعتماد آن ها نسبت به دلار کمتر شده است. در روزهای اخیر از شتاب ریزش دلار کاسته شده است اما با توجه به شاخص های کلان اقتصاد آمریکا نظیر رشد پایه پولی، کسری بودجه و پیامدهای کرونا روی رشد اقتصاد، جهت روشنی پیش روی دلار نخواهد بود.

لیندهال با اشاره به پیش بینی بانک گلدمن ساکس برای رسیدن هر یورو به 1.30 دلار تا سال 2023 نیز اضافه نمود: نرخ بهره پایین در کنار تزریق نقدینگی سنگین دو عاملی هستند که فشار زیادی را متوجه دلار خواهند ساخت.

جرون بلوکلند- مدیر سبد دارایی در صندوق سرمایه گذاری روبکو نیز گفت: رشد مالی در کشورهای رقیب دلار از رشد مالی آمریکا بهتر خواهد بود و به تدریج، این مساله دلار را در لاک دفاعی فرو خواهد برد. این ریزش تاثیرات زیادی روی بازارهای مالی خواهد داشت. در آمریکا نیز صادرکنندگان از این شرایط منتفع خواهند شد.

با این حال ریک رایدر- کارشناس ارشد سرمایه گذاری در موسسه سرمایه گذاری بلک راک معتقد است دلار در هفته های پیش رو فرایندی نزولی خواهد داشت اما صحبت از ریزش سنگین دلار در برابر دیگر ارزها خیلی واقع گرایانه نیست چرا که دلار هنوز از موقعیت بسیار نیرومندی در بین ارزهای جهانی و نظام مالی برخوردار است.

  • بالاترین حقوق ها را در آمریکا کدام مدیران می گیرند؟
منبع: همشهری آنلاین

به "این تازه شروع ریزش های دلار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این تازه شروع ریزش های دلار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید