7 روش درمان سریع دندان درد منزل

به گزارش وبلاگ کلشی ها، منبع دندان درد می تواند متغیر باشد مثلا ممکن است مربوط یک دندان شکسته، عفونت و یا مسائل سینوسی باشد.

7 روش درمان سریع دندان درد منزل

7 روش درمان سریع دندان درد منزل

درمان سریع دندان درد را می توان در خانه و با استفاده از روش های ساده ای به طور موقتی انجام داد. استفاده از کمپرس یخ، چای نعناع، غرغره با آب نمک و سیر می تواند به طور طبیعی درد شما را کم کند.

اگر دچار دندان درد شده اید و نمی دانید چطور از شر این درد آزار دهنده رها شوید، خبر خوب این است که راه هایی برای درمان سریع دندان درد وجود دارد که می تواند موقتا این درد را آرام کند تا بعدا در فرصت مناسب به پزشک مراجعه کنید. ما در این مقاله به شما روش های مختلفی را برای تسکین دندان درد خواهیم آموخت.

چنانچه قسمت خاصی از این مقاله مورد نظر شماست می توانید به وسیله لینک های زیر سریعا به آن بخش دسترسی پیدا کنید:

1 - درمان سریع دندان درد با استفاده از کمپرس یخ

2 - استفاده از مسکن؛ کاهش فوری دندان درد

3 - چای نعناع و تسکین دندان درد

4 - روغن گل میخک درمان سنتی کاهش دندان درد

5 - آب نمک درمان طبیعی دندان درد

6 - سیر و کاهش دندان درد

7 - برگ گواوا مسکنی برای درمان سریع دندان درد

دلایل دندان درد

تشخیص منبع و درمان سریع دندان درد

منبع دندان درد می تواند متغیر باشد مثلا ممکن است مربوط یک دندان شکسته، عفونت و یا مسائل سینوسی باشد. برای درمان قطعی و کامل دندان درد ضروری است که حتما به دندانپزشک مراجعه کنید اما برای تسکین و رهایی موقت از این درد می توانید روش های زیر را امتحان کنید.

آسیب تماشا دندان؛ 8 خوراکی که به شدت به دندان ها آسیب می زند!

1 - درمان سریع دندان درد با استفاده از کمپرس یخ

کمپرس یخ یکی از برترین درمان های دندان درد است. برای کاهش درد یا تورم دندان، کمپرس یخ را می توان به طور مستقیم بر روی ناحیه تحریک شده قرار داد. تحقیقات نشان داده است که علاوه کمپرس یخ در واقع سیگنال های درد را که به مغز شما می رسد را متوقف می نماید.

2 - استفاده از مسکن؛ کاهش فوری دندان درد

استفاده از داروهای ضد درد بدون عوارض جانبی می توانند موجب کاهش فوری درد شوند. این داروها ممکن است شامل استامینوفن (برای بچه ها) یا ایبوپروفن (برای بزرگسالان) باشد. اگر بخواهید از آسپیرین بهره ببرید، بهتر است آن را قورت دهید، قرار دادن آن بر روی دندان تحریک شده که یک درمان سنتی است معمولا تاثیر ندارد (ممکن است حتی باعث آسیب گردد).

آشنایی با داروی ژلوفن برای دندان درد

3 - چای نعناع و تسکین دندان درد

یکی از درمان های طبیعی برای دندان درد، نوشیدن چای نعناع است. برای این منظور برگ های خشک شده نعناع را در آب جوشانده و در طول روز بنوشید. شما می توانید فقط آن را در دهان خود غرغره کنید و سپس آن را بیرون بریزید و یا آن را بنوشید. این چای دارای طعم فوق العاده خوشمزه ای است و تسکین موقتی را برای دندان درد شما فراهم می نماید.

4 - روغن گل میخک درمان سنتی کاهش دندان درد

استفاده از روغن گل میخک همواره یک درمان سنتی برای کاهش درد بوده است. در میان درمان های طبیعی برای دندان درد، میخک ها یک بیحسی طبیعی هستند. برای استفاده از روغن گل میخک شما باید کمی روغن را بر روی یک گوش پاک کن بمالید و آن را روی دندان قرار دهید. شما بعلاوه می توانید گل این گیاه را بجویید تا روغن آن در دهانتان آزاد گردد و درد دندان شما رفع گردد.

5 - آب نمک درمان طبیعی دندان درد

شستشوی دهان با آب نمک باعث کاهش درد می گردد. این روش یکی از روش های طبیعی برای درمان سریع دندان درد است که در سنین مختلف استفاده می گردد. شستشو با آب نمک باعث تمیز شدن جرم ها و یاری به کاهش تورم می گردد. برای این منظور حدود یک دقیقه آب نمک غرغره کنید و سپس دهان خود را بشویید. شما می توانید این کار را هر چند بار که ضروری است تکرار کنید.

بیشتر بخوانید: آب نمک و پوسیدگی دندان، ماده ای در دسترس و مؤثر

6 - سیر و کاهش دندان درد

سیر هم یکی از روش های یاری به کاهش درد دندان و درمان عفونت دندان است. سیر علاوه بر داشتن اثر آنتی بیوتیکی، در کاهش درد هم بسیار موثر است. شما می توانید یک حبه سیر را له کنید، آن را با مقداری نمک مخلوط کنید و به طور مستقیم بر روی دندان تحریک شده خود بگذارید. اگر بتوانید طعم سیر را تحمل کنید، بهتر است یک یا دو حبه سیر بخورید.

7 - برگ گواوا مسکنی برای درمان سریع دندان درد

اگرچه برگ گوارا تا حدودی کمتر از سایر داروهای ضد درد استفاده می گردد اما این ماده می تواند یکی از روش های درمان سریع دندان درد در منزل باشد. برای این منظور فقط یک برگ گواوا را بخورید و اجازه دهید که آب طبیعی آن به دندان شما بخورد. بعلاوه می توانید تعدادی برگ گواوا را در آب جوش بریزید و کمی نمک به آن اضافه کنید و این محلول را به صورت روزانه و به عنوان دهان شویه بهره ببرید.

دلایل دندان درد

دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است سبب دندان درد شما گردد:

پوسیدگی ها : شایع ترین دلیل دندان درد، پوسیدگی های دندان هاست (درد از خفیف تا شدید)

بیماری پریودنتال یا کیست دندان : تورم و حساسیت لثه (همراه با خونریزی)

عفونت سینوسی : می تواند باعث ایجاد فشار شدید بر دندان (درد عصبی) گردد.

درمان های به اصطلاح طبیعی برای تسکین کوتاه مدت دندان درد بسیار عالی هستند، اما درمان دائمی درد احتیاج به تشخیص حرفه ای دارد تا عامل اصلی ایجاد درد درمان گردد.

منبع:سایت ستاره

منبع: راسخون

به "7 روش درمان سریع دندان درد منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 روش درمان سریع دندان درد منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید