کمیته اخلاق یا کمیته صیانت از فدراسیون، ویلموتس و دلالی ها چه شد؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان روز سه شنبه با حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال تا اطلاع ثانوی محروم شد. دلیل این محرومیت به ادعای آذری، سه مصاحبه وی درباره شرایط فدراسیون بعد از کناره گیری مهدی تاج، انتقاد از حضور هواداران مقابل مجلس برای مطالبات فوتبالی و انتقاد از بازگشت فریدون اصفهانیان به کمیته داوران بوده است.

کمیته اخلاق یا کمیته صیانت از فدراسیون، ویلموتس و دلالی ها چه شد؟

اتهامی که به سعید آذری از کمیته اخلاق وارد شده صرفاً به دلیل انتقاد آزادانه و بیان نظرات شخصی اش در خصوص دغدغه های فوتبالی و ارائه راه حل برای اصلاح شرایط موجود بود ولی ظاهراً برای کمیته اخلاق چیزی که در اولویت واقع شده است و خط قرمز محسوب می شود، لطمه خوردن به اعتبار و عملکرد فدراسیون فوتبال است و نه مسائل مهمتر.

در ماه های اخیر اتفاقاتی در استقلال و پرسپولیس، دو باشگاه بزرگ فوتبال ایران رخ داد که در نوع خود کم نظیر بوده است. احمد سعادتمند مدیرعامل وقت استقلال قرارداد بازیکنان این تیم را در یکی از هتل های تهران تنظیم و امضا می کرد و بعد از آن اتهاماتی در خصوص دلالی به این مدیرعامل وقت وارد شد.

در باشگاه پرسپولیس هم فایل های صوتی و تصویری از مهدی رسول پناه سرپرست سابق این باشگاه رسانه ای شد. رسول پناه در یکی از فیلم های منتشر شده به صراحت از جدایی محسن ربیع خواه بازیکن تیمش به دلیل مباحث دلالی در پرسپولیس صحبت می کند ولی تا به امروز کمیته اخلاق یک خبر در خصوص احضار افراد مورد اتهام و یا یک حکم درباره مباحث پیرامون دو مدیرعامل وقت استقلال و پرسپولیس منتشر نکرده است.

مقایسه اتهامی که به مدیرعامل فولاد برای اعلام نظر شخصی خود وارد شده است با عدم بررسی اتهاماتی که از سوی سرپرست باشگاه پرسپولیس عنوان شده و یا عدم رسیدگی به ادعاها علیه مدیرعامل وقت استقلال نشان می دهد دغدغه کمیته اخلاق ظاهراً حفظ و صیانت از فدراسیون فوتبال است در مقابل نقدها و نه مقابله با جریانات فساد و دلالی.

صرف نظر از این مسائل می توان به عملکرد کمیته اخلاق در پرونده مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران اشاره کرد. ویلموتس بابت دو برد و دو باخت در تیم ملی ایران، بیش از 2 میلیون یورو از فدراسیون فوتبال گرفت و بعد از آن هم با شکایت به فیفا، فدراسیون کشورمان را بیش از 6 میلیون یورو محکوم کرد.

در این میان و باوجود ورود نهادهای نظارتی از بیرون فدراسیون و جنجال زیادی که به پا شد، کمیته اخلاق به عنوان رکن فسادیاب و فسادستیز فدراسیون که عملاً باید مستقلاً درباره اتفاقات داخلی فوتبال تصمیم بگیرد، کاری در این زمینه انجام نداد و یا حداقل خبری را - به سان آنچه در پرونده سعید آذری- رسانه ای نکرد تا خیال هواداران فوتبال و مردم ایران راحت باشد که کمیته ای وجود دارد که در حمایت از فسادستیزی قدم بر می دارد و نه کمیته ای که خود را سپر نقدها از فدراسیون می کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کمیته اخلاق یا کمیته صیانت از فدراسیون، ویلموتس و دلالی ها چه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته اخلاق یا کمیته صیانت از فدراسیون، ویلموتس و دلالی ها چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید