کرونا چالش بزرگ ملکه بریتانیا

به گزارش وبلاگ کلشی ها، ملکه انگلیس در یک سخنرانی کم سابقه برای مردم این کشور شرایط جاری به خاطر شیوع ویروس کرونا را با چالش هایی که پیشتر کشورش با آن روبرو شده بود، متفاوت خواند.

کرونا چالش بزرگ ملکه بریتانیا

به نقل از شبکه خبری بی بی سی، الیزابت دوم، ملکه انگلیس در این سخنرانی که ساعت 8 شب به وقت محلی از رادیو، تلویزیون و شبکه های اجتماعی پخش شد، گفت این مسئله باعث اختلال در زندگی شهروندان کشورش شده و بعضی را عزادار و بسیاری را با مسائل مالی روبرو کرده است.

او گفت که این سخنرانی او را به یاد نطق سال 1940 (هم زمان با جنگ جهانی دوم) همراه با خواهرش در کاخ ویندزور می اندازد که در آن با بچه هایی که از خانه هایشان تخلیه و برای امنیت به نقاط دیگری فرستاده شده بودند، صحبت کرده بودند.

ملکه سالخورده انگلیس به جز سخنرانی تلویزیونی سالانه به مناسبت روز کریسمس به ندرت به طور مستقیم مردم این کشور را خطاب قرار می دهد. این سخنرانی در حالی انجام شد که بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس که به چندی پیش به کرونا مبتلا شده بود و در قرنطینه خانگی به سر می برد، راهی بیمارستان شد.

الیزابت دوم از کارکنان خدمات بهداشت و درمان عمومی انگلیس تقدیر و بر اهمیت نقشی که هر فرد می تواند داشته باشد، تاکید کرد. او در این پیام از کسانی که از مقررات وضع شده از جمله ماندن در خانه پیروی می کنند، تقدیر کرد.

سخنرانی الیزابت دوم در حالی صورت می گیرد که شمار افرادی که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند تا روز یکشنبه در انگلیس به حدود 5000 تن رسید. شاهزاده چارلز، ولیعهد انگلیس و پسر ارشد الیزابت دوم هم به کرونا مبتلا شده است.

پیام الیزابت دوم تنها توسط یک فیلمبردار که تجهیزات حفاظتی پوشیده بود، ضبط شد و تعدادی از کارکنان بخش فنی هم هنگام این سخنرانی در اتاقی دیگر بودند. این سخنرانی با هدف اطمینان دادن و پشتیبانی از مردم این کشور انجام شد. ملکه انگلیس گفت که تصمیم برای انجام این سخنرانی با مشورت نزدیک دولت اجرا شده است.،ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "کرونا چالش بزرگ ملکه بریتانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا چالش بزرگ ملکه بریتانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید