چین به توافق ایران و آژانس اتمی واکنش نشان داد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز پنج شنبه به توافق ایران و آژانس انرژی اتمی واکنش نشان داد.

چین به توافق ایران و آژانس اتمی واکنش نشان داد

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری وبلاگ کلشی ها، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز پنج شنبه، در کنفرانسی خبری، به توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی واکنش نشان داد.

لیجیان در پاسخ به سؤال خبر نگار روزنامه چاینا دیلی مبنی بر اینکه پکن در مورد این توافق چه نظری دارد گفت: چین از توافقی که آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران بر سر حل و فصل توافقات پادمانی بعد از رایزنی های محبت آمیز به آن رسیدند استقبال کرده و آن را تحسین می کند.

وی در ادامه افزود: ما امیدواریم که دو طرف در همین جهت به همکاری خود ادامه دهند و صادقانه به این توافق عمل کنند. ما همچنین از تمام طرف های این توافق می خواهیم اقدامات سازنده ای را در این خصوص انجام دهند.

لیجیان همچنین گفت: حقایق بار ها نشان داده که قلدری یک طرفه، تنها موجب افزایش رویارویی می شود، در حالی که اختلافات تنها می تواند از طریق مذاکرات برابر کاهش یابد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در سرانجام گفت: تحت چنین شرایطی تمام طرف ها باید جهت درست را ادامه دهند و با ثابت قدمی، مرجعیت و کارآمدی برجام و قطعنامه 2231 را حفظ کنند و همچنین برای حل و فصل دیپلماتیک و سیاسی مسئله هسته ای ایران تلاش کنند.

چانگ هوآ سفیر چین در ایران نیز امروز پنجشنبه، با انتشار بیانیه ژائو لیجیان از توافق ایران و آژانس انرژی اتمی استقبال کرد.

جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی روز گذشته، چهارشنبه (26 اوت / 5 شهریورماه) پس از سفر 2 روزه رافائل گروسی مدیرکل آژانس به ایران بیانیه مشترکی صادر کردند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران توافق کردند تا همکاری های خود را بیش از پیش تقویت کرده، و اعتماد متقابل را به منظور تسهیل اجرای کامل موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی به آن، که از 16 ژانویه 2016 به صورت موقت توسط ایران در حال اجرا است، ارتقاء بخشند.

در این بیانیه تصریح شده است: در این ارتباط، ایران به طور داوطلبانه به دو مکان معین شده توسط آژانس دسترسی داده و فعالیت های راستی آزمایی آژانس را برای حل و فصل این موضوعات تسهیل خواهد کرد.

در بخش دیگری از بیانیه آمده است: تاریخ های مربوط به دسترسی های آژانس و فعالیت های راستی آزمایی، مورد توافق قرار گرفته است.فعالیت های راستی آزمایی آژانس مطابق با موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی و رویه استاندارد راستی آزمایی آژانس، همان گونه که برای همه کشورهای دارای موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی اجراء می شود، به صورت برابر و بدون تبعیض اجراء خواهد شد.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "چین به توافق ایران و آژانس اتمی واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین به توافق ایران و آژانس اتمی واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید