چند نکته درخصوص ایمنی هودها

به گزارش وبلاگ کلشی ها، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه سالانه عدم توجه به سلامت هودها بعضی از حوادث را رقم می زند، گفت: لزوم رعایت فاصله مناسب میان گاز و هود یکی از نکات بسیار مهم است.

چند نکته درخصوص ایمنی هودها

به گزارش گروه حوادث وبلاگ کلشی ها، سید جلال ملکی در مصاحبه با ایسنا در این باره اظهار کرد: هود یکی از اجزای آشپزخانه است که شاید بعضی مواقع به سلامت و ایمنی آن توجه مناسبی نگردد، در حالی که با توجه به موقعیت قرارگیری هودها در آشپزخانه و اینکه در معرض شعله هستند، باید به ایمنی آن توجه گردد.

وی گفت: نصب هودها باید شیوه خاص خود را داشته باشد به طوری که حتما باید برای نصبش از پیچ و رول پلاک استفاده گردد و از نصب هود به طوری که با دیوار پشت خود درگیر نگردد خودداری گردد. هودها باید به دیوار یا کابینت اطراف خود اتصال محکمی داشته باشند.

به گفته ملکی، سالانه عدم توجه به سلامت هودها بعضی از حوادث را رقم می زند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با تاکید بر لزوم رعایت فاصله مناسب میان هود و صفحه گاز نیز گفت: لزوم رعایت فاصله مناسب میان گاز و هود یکی از نکات بسیار مهم است. فاصله میان این دو نباید کمتر از 70سانتی متر باشد، چرا که اگر اینگونه باشد در صورت روشن کردن شعله، خطر ذوب شدن، سوختن بعضی از فیلترها و حتی سوختن یا آتش دریافت موتور هود در کمین خواهد بود. اگر فاصله ایمن بین هود و گاز رعایت گردد عملکرد هود در این زمینه ها مطلوب خواهد بود.

ملکی نحوه اتصال به برق هودها را نیز یکی از نکات بسیار مهم دانست و گفت: طی سال های گذشته شاهد وقوع حوادثی مرتبط با هودها بوده ایم به همین جهت باید بیش از پیش به مسئله ایمنی آن ها توجه گردد. به عنوان مثال یکی از نکات بسیار مهم دیگر این است که سیم برق این وسیله حتما باید از بالای آن صورت گیرد. همچنین نباید برق را به پریزهای زیر هود وصل کرد چرا که این اقدام، سیم برق را در معرض خطر حریق قرار می دهد و موجب آتش سوزی خواهد شد.

وی اضافه نمود: همچنین می توان از محافظ ها برای کابل برق استفاده کرد تا در صورت وقوع نوسانات برقی دستگاه آسیب نبیند و دچار اتصالی نگردد. بهتر این است که سر راه کابل برق هود به برق شهری از محافظ الکترونیکی مخصوص استفاده گردد تا در نوسانات احتمالی برق شهر، بُرد و موتور دستگاه آسیب نبیند.

منبع: جام جم آنلاین

به "چند نکته درخصوص ایمنی هودها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند نکته درخصوص ایمنی هودها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید