ویتامینی که اثر ضد پیری دارد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، نتایج تحقیقات نو فواید ضد پیری ویتامین دی و گیرنده های آن در مگس سرکه را آشکار کردند و نقش مهم آن ها در سلامت سلول های بنیادی و طول عمر را نشان دادند و بینشی در خصوص مکانیسم های پیری ارائه کردند.

ویتامینی که اثر ضد پیری دارد

سلول های بنیادی بالغ نقش مهمی در حفظ تعادل بافت ایفا می نمایند، زیرا کاهش عملکرد آن ها به پیری و بیماری های مرتبط به محیط سلول های اطراف وابسته است.

نتایج تحقیقات بالینی در انسان به طور مداوم کاهش ویتامین دی و سطوح گیرنده آن را به علت افزایش سن و سرطان نشان داده است. با وجود این، راه هایی که ویتامین دی یا گیرنده ویتامین دی به ضد پیری و افزایش طول عمر یاری می نماید، نامعین است.

در تحقیق نو، محققان جونگ-سان پارک، هیون-جین نا و یونگ-جین کیم از دانشگاه ملی پوسان و موسسه تحقیقات غذایی کره، هدف خود را معین نقش محافظتی مسیر ویتامین دی و گیرنده ویتامین دی در سلول های روده ای تمایز یافته حین پیری سلول های بنیادی روده بیان کردند.

هدف و روش تحقیق

محققان اظهار کردند: این تحقیق با هدف معین نقش محافظتی ویتامین دی و گیرنده ویتامین دی در سلول های روده ای متمایز در طول پیری سلول های بنیادی روده با استفاده از مدل روده مگس سرکه بالغ انجام شد.

محققان با استفاده از مدلی معتبر از روده میانی مگس سرکه برای زیست شناسی پیری سلول های بنیادی، نشان دادند که تخریب گیرنده ویتامین دی در سلول های روده ای باعث تکثیر سلول های بنیادی روده، مرگ سلول های روده ای، پیری سلول های بنیادی روده و تمایز سلول های غدد درون ریز می گردد.

علاوه بر این، افزایش سن و استرس اکسیداتیو در تکثیر سلول های بنیادی روده و تقویت سانتروزوم(یک اندامک در سلول جانوری) با درمان ویتامین دی کاهش یافت.

در نتیجه، این تحقیق شواهد مستقیمی از نقش ضد پیری مسیر ویتامین دی یا گیرنده ویتامین دی ارائه می نماید که شامل محافظت از سلول های روده ای در طول پیری می گردد و بینش های ارزشمندی را برای آنالیز مکانیسم های مولکولی نهفته در افزایش پیری سالم در مگس سرکه ارائه می نماید.

محققان نتیجه گرفتند که یافته های تحقیق شواهد مستقیمی از نقش ضد پیری مسیر ویتامین دی و گیرنده ویتامین دی را نشان می دهد و بینش هایی را در خصوص مکانیسم های مولکولی زیربنایی پیری سالم در مگس سرکه ارائه می نماید.

منبع: گردشبان

به "ویتامینی که اثر ضد پیری دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویتامینی که اثر ضد پیری دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید