هوش مصنوعی این زن را میلیاردر کرد!

به گزارش وبلاگ کلشی ها، طبق گزارش فوربس، ارزش خالص دارایی های سو به طور تقریبی 1.1 میلیارد دلار است و او بیست وششمین زن یک میلیارد دلاری خودساخته ایالات متحده محسوب می شود.

هوش مصنوعی این زن را میلیاردر کرد!

به گزارش خبرگزاری وبلاگ کلشی ها ، براساس گزارش فوربس، با عبور قیمت سهام شرکت AMD از مرز 170 دلار، ثروت لیزا سو مدیرعامل آن به بیش از یک میلیارد دلار رسیده است. سو اکنون بیست وششمین زن یک میلیارد دلاری خودساخته ایالات متحده محسوب می شود. هرچند هوش مصنوعی باعث شده تا مدیرعامل AMD به یک ثروتمند تبدیل شود، با این حال، او برای رسیدن به رقیب اصلی خود، جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا راه زیادی در پیش دارد.

براساس گزارش دیجیاتو، طبق گزارش فوربس، ارزش خالص دارایی های سو به طور تقریبی 1.1 میلیارد دلار است که حدود سه چهارم آن (با ارزش کل تقریباً 700 میلیون دلار) را سهام AMD تشکیل می دهد.

رشد سهام AMD و ثروت مدیرعامل آن

قیمت سهام AMD از ژانویه تا به امروز رشد بسیار زیادی داشته است و ابتدا به بالاترین حد خود در 52 هفته گذشته رسید. سپس رکورد قبلی 164.46 دلاری مربوط به نوامبر 2021 را شکست و در نهایت به 184.92 رسید و طی چند هفته گذشته کمی بالاتر از 170 دلار بوده است.

از آنجایی که سو از سال 2016 حدود 400 میلیون دلار از سهام AMD را فروخته است، دارایی خالص او اکنون (حداقل) 1.1 میلیارد دلار است.

سو سال 2014 مدیرعامل AMD شد، زمانی که شایعه شده بود این شرکت تقریباً ورشکست شده است. او حقوق کمتری نسبت به روری رید، مدیرعامل سابق، دریافت می کرد و در مقابل، دستمزد خود را در قالب سهام دریافت می کرد که تا قبل از سال 2016 حدود 2 تا 4 دلار بوده است.

با توجه به اینکه دستمزد او عمدتاً به عملکرد سهام AMD وابسته است، سو به بالا بردن قیمت سهام آن تشویق می شود. سو اساساً به لطف معماری پردازنده Zen، شرکت را متحول کرد که این امر برای AMD کسب درآمد از طریق پردازنده ها و سهم بازار بیشتری را به همراه داشت. ارزش بازار AMD اولین بار پس از خرید Xilinx از اینتل پیشی گرفت، که فناوری موردنیاز برای جاه طلبی های AMD در زمینه هوش مصنوعی را فراهم می کند.

منبع: خبرآنلاین

به "هوش مصنوعی این زن را میلیاردر کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی این زن را میلیاردر کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید