هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در سه استان

به گزارش وبلاگ کلشی ها، سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در سه استان در اواخر هفته جاری هشدار داد.

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در سه استان

به گزارش وبلاگ کلشی ها سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از بعدازظهر فردا (31 شهریورماه) تا اواخر وقت پنج شنبه (اول مهرماه) وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و گاهی خیزش گرد و خاک در دامنه و ارتفاعات هرمزگان، جنوب کرمان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان پیش بینی می گردد.

در این شرایط جوی احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها، وزش تند باد موقت، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه های فصلی، آبگرفتگی موقت و محدود و احتمال برخورد صاعقه در ارتفاعات وجود دارد و احتیاط در جابجایی عشایر به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، احتیاط درتردد از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و احتیاط در چرای دام در مسیل ها و منطقه ها مرتفع توصیه می گردد.

به گزارش وبلاگ کلشی ها هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در سه استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در سه استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید