نشست دو روزه آنالیز اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

به گزارش وبلاگ کلشی ها، با حضور مدیران کل دفاتر فنی و امور عمرانی و شهری استانداری ها و روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور همایش ملی اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در یاسوج شروع به کار کرد.

نشست دو روزه آنالیز اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

در این همایش مدیران کل دفاتر فنی و امور عمرانی و شهری استانداری ها و روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور چالش و ضعف ها موجود در ساختار قوانین و رویکرد نظام مهندسی ساختمان را آنالیز و آسیب شناسی کردند.

سخنرانان در این همایش ضوابط منسوخ و ناسازگاری بعضی قوانین با شرایط موجود کشور موازی کاری و ناهماهنگی مجریان مقررات ملی ساختمان و ناکارامدی بعضی از قوانین را از دلیل های ضرورت اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان عنوان کردند.

وحید قربانی مدیر کل دفتر فنی و برنامه ریزی عمرانی وزارت کشور در این همایش گفت: قوانین و مقررات موجود نظام مهندسی ساختمان مربوط به 3 دهه گذشته است که با وجود رشد و توسعه ساخت و ساز ها بروز نشده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی و کنترل ساختمان هم گفت: طرح اصلاح این قوانین ده سالی است که در دستور کار مجلس قرار گرفته، اما اجرا نشده است.

حمزه شکیب اضافه نمود: جمعیت 600 هزار نفری مهندسان ساختمان را از ظرفیت های فنی و مهندسی کشور خواند و گفت: ابزار ها و سازکار موجود جوابگوی احتیاج این جمعیت ماهر و احتیاج های کشور نیست.

شهامت دبیر همایش نیز گفت: درپایان این همایش دو روزه لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان تدوین و برای تبدیل به قانون و اجرایی شدن به دولت و مجلس شورای اسلامی ارائه می گردد.

وبلاگ کلشی ها کهگیلویه و بویراحمد یاسوج

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نشست دو روزه آنالیز اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست دو روزه آنالیز اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید