انتقال مخاطبین آیفون به آیفون؛ معرفی 7 روش سریع و کاربردی

به گزارش وبلاگ کلشی ها، اگر به تازگی گوشی آیفون جدیدی خریداری نموده اید، یکی از اساسی ترین کارهایی که باید انجام دهید، انتقال مخاطبین آیفون قدیمی به آیفون جدیدتان است. برای انتقال مخاطبین آیفون به آیفون روش های مختلفی وجود دارد. در این مقاله 7 مورد از برترین و در عین حال کاربردی ترین شیوه های انتقال شماره تلفن از یک آیفون به آیفون دیگر را به شما معرفی خواهیم کرد. با خبرنگاران همراه باشید.

انتقال مخاطبین آیفون به آیفون؛ معرفی 7 روش سریع و کاربردی

1. انتقال کانتکت آیفون به آیفون با استفاده از Quick Start

یکی از ساده ترین و آسان ترین روش های انتقال مخاطبین آیفون به آیفون استفاده از قابلیت بسیار کاربردی Quick Start اپل است. با استفاده از این روش که سرعت بالایی نیز دارد، کاربران قادرند مخاطبین و سایر داده ها را از آیفون قدیمی خود در طول راه اندازی به آیفون نو منتقل نمایند. بعلاوه اگر گوشی قدیمی شما اندرویدی نیز باشد، باز هم به راحتی می توانید اطلاعات خود را از آن گوشی به آیفون خود انتقال دهید.

البته پیش احتیاج استفاده از این قابلیت، این است که شما از گوشی آیفون قدیمی خود یک نسخه پشتیبان در iCloud تهیه نموده باشید یا به اینترنت پر سرعتی برای انتقال اطلاعات دسترسی داشته باشید. بعلاوه گوشی آیفون قدیمی شما باید حداقل از سیستم عامل iOS 11 پشتیبانی کند. در این صورت است که کاربران قادر خواهند بود اساسی ترین اطلاعات گوشی هوشمند قدیمی خود که شامل مخاطبین نیز می گردد را در سریع ترین زمان به آیفون نو خود انتقال دهند و سایر آن ها را به وسیله Wi-Fi در پس زمینه بازیابی نمایند.

انجام این فرآیند طبق ادعای اپل، حدود 15 دقیقه بستگی به سرعت اینترنت شما به طول می انجامد و شما می توانید مخاطبین خود را روی گوشی نوتان مشاهده کنید. یکی از ویژگی های بسیار خوب قابلیت Quick Start اپل این است که شما می توانید صرفاً اطلاعاتی که به آن ها احتیاج دارید را برای انتقال به گوشی آیفون نوتان انتخاب کنید؛ در واقع شما می توانید در این مرحله مشخص کنید که آیا قصد انتقال کلیه اطلاعات را دارید یا فقط می خواهید مخاطبین خود را منتقل کنید و انجام این کار بسته به اطلاعات موجود در گوشی قدیمی شما دارد.

البته شایان ذکر است که استفاده از قابلیت Quick Start اپل، صرفاً در مراحل ابتدایی راه اندازی آیفون نو شما امکان پذیر است و اگر گوشی آیفون نو خود را راه اندازی نموده اید، شاید بهتر باشد از روش های دیگری برای انتقال مخاطبین آیفون به آیفون بهره ببرید.

در صورتی که گوشی نو شما خالی از اطلاعات است، شما می توانید با ورود به تنظیمات (Settings)، سپس بخش عمومی (General) و در ادامه بازنشانی (Reset)، گزینه پاکسازی کلیه اطلاعات و تنظیمات (Erase all Content and Settings) را بزنید. با انجام این کار، همه اطلاعات آیفون نو شما پاک خواهد شد، اما قابلیت Quick Start اپل برای استفاده در دسترس شما قرار می گیرد.

نحوه انتقال مخاطبین آیفون به آیفون با استفاده از Quick Start اپل بدین صورت است که شما باید آیفون نو خود را روشن کنید و آن را در کنار آیفون قدیمی خود قرار دهید. سپس در گوشی قدیمی شما، یک پیغام مبنی بر استفاده آیفون نو از اپل آیدی شما نشان داده می گردد که باید ضمن آنالیز آن را تأیید نموده و گزینه Continue را بزنید.

هنگامی که یک الگوی در حال چرخش روی نمایشگر آیفون نو ظاهر شد، باید با دوربین آیفون قدیمی خود کد QR آیفون نو را اسکن کنید تا فرآیند انتقال اطلاعات به درستی شکل بگیرید. سپس باید رمز عبور آیفون قدیمی خود را در آیفون نو وارد نموده و دستور العمل های نشان داده شده را دنبال کنید تا فرآیند انتقال اطلاعات به طور کامل تکمیل گردد.

2. انتقال مخاطبین آیفون به آیفون با بازیابی نسخه پشتیبان

استفاده از قابلیت Quick Start اپل برای انتقال اطلاعات و به ویژه مخاطبین بسیار ساده و سریع است، اما در صورتی که شما گوشی آیفون قدیمی خود را به هر دلیلی در دسترس نداشته باشید، امکان استفاده از این ویژگی برای شما وجود ندارد. در این صورت باید به سراغ روش های دیگر انتقال مخاطبین آیفون به آیفون بروید که یکی از آن ها، بازیابی نسخه پشتیبان گوشی قدیمی شماست.

اگر از گوشی آیفون قدیمی خود یک نسخه پشتیبان تهیه نموده باشید، به راحتی می توانید اطلاعات موجود در آن نسخه را در گوشی هوشمند نو خود بازنشانی کنید و با این کار همه دیتاهای گوشی قدیمی شما به گوشی آیفون نو منتقل می گردد. بعلاوه اگر گوشی قدیمی شما در دسترستان است و از اطلاعات موجود در آن نسخه بکاپ تهیه ننموده اید، کافی است وارد آن شوید و یک فایل پشتیبان تهیه کنید. اگر صرفا شما قصد دارید که مخاطبین خود را به گوشی نو انتقال دهید، به بخش iCloud بروید.

در صورتی که از اطلاعات گوشی قدیمی خود بکاپ گرفته اید، در گوشی آیفون نو وارد بخش Apps & Data (برنامه ها و اطلاعات) شوید. در این مرحله بسته به محل تهیه نسخه پشتیبان آیفون اصلی خود، گزینه Restore From iCloud BackUp یا Restore From Mac یا PC را انتخاب کنید. اگر گزینه Restore From iCloud BackUp را بزنید، با اطلاعات اپل آیدی خود وارد بخش iCloud خواهید شد و می توانید فرآیند بازیابی نسخه پشتیبان گوشی نو خود را آغاز کنید.

مدت زمان انجام این فرآیند بسته به سرعت اینترنت و حجم دیتاهای گوشی قبلی شما ممکن است چند ساعت به طول بی انجامد، بنابراین توصیه می کنیم که برای این مرحله از اینترنت پر سرعت بهره ببرید. اگر گزینه Restore From Mac یا PC را انتخاب کنید، باید گوشی نو خود را به رایانه ای که برای تهیه پشتیبان از آیفون اصلی استفاده نموده اید، متصل کنید. سپس باید iTunes یا Finder را اجرا نموده و روی Restore Backup (بازیابی نسخه پشتیبان) ضربه بزنید.

بعد از تأیید اینکه کدام نسخه پشتیبان بازیابی گردد، باید منتظر تکمیل این فرآیند بمانید تا همه اطلاعات موجود در نسخه بکاپ از جمله مخاطبین به گوشی آیفون نوتان منتقل گردد.

3. انتقال مخاطبین آیفون به آیفون با استفاده از iCloud

یکی دیگر از روش های بسیار مناسب انتقال مخاطبین آیفون به آیفون، استفاده از iCloud است. iCloud اپل، 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری در اختیار کاربران آیفون ها قرار می دهد تا اطلاعات مهم خود را در آپلود نمایند و به راحتی در هر دستگاهی، با استفاده از اپل آیدشان بتوانند به آن اطلاعات دسترسی داشته باشند. بعلاوه کاربران می توانند iCloud را طوری تنظیم نمایند که به صورت اتوماتیک از همه ی اطلاعاتشان نسخه پشتیبان تهیه کند.

دو روش برای انتقال مخاطبین آیفون به آیفون با استفاده از iCloud در دسترس کاربران واقع شده است. اولین روش گرفتن نسخه بکاپ از iCloud در گوشی قدیمی و سپس بازیابی آن در گوشی آیفون نو است که در بخش قبلی به طور کامل به شرح مراحل آن پرداختیم. روش دیگر آن است که شما هر دو گوشی آیفون خود را به یک حساب اپل آیدی متصل کنید و سپس بخش مخاطبین را در گوشی نو همگام سازی کنید.

اگر از روش دومی برای انتقال مخاطبین بهره ببرید، آیفون کلیه اطلاعات تماس خود را در iCloud آپلود نموده و سپس آن را به دستگاه نو منتقل خواهد نمود. توجه داشته باشید iCloud صرفاً به شما اجازه می دهد که همه مخاطبین را در گوشی آیفون نو خود همگام سازی کنید و اگر قصد انتقال تعداد مشخصی از مخاطبین را داشته باشید، باید از روش های دیگر برای انجام این کار بهره ببرید.

هر دو گوشی آیفون خود را به یک شبکه Wi-Fi متصل کنید و مطمئن شوید که هر دوی آن ها وارد یک حساب اپل آیدی شده اند. سپس باید وارد بخش (Setting) تنظیمات شوید و روی نام خود ضربه بزنید تا بتوانید نام کاربری اپل آیدی خود را در قسمت بالای صفحه مشاهده کنید. پس از ورود به حساب کاربری خود، وارد بخش iCloud شوید و غربیلک گزینه Contact را روشن کنید. در این مرحله، اپل از شما سوالی را تحت عنوان What would you like to do with existing local contacts on your iPhone خواهد پرسید.

در این مرحله گزینه همگام سازی مخاطبین (Merge) را انتخاب کنید و منتظر بمانید که تمام مخاطبین گوشی آیفون قدیمی شما به آیفون نوتان منتقل گردد. سرعت انجام شدن این فرآیند نیز به سرعت اینترنت و حجم دیتاهای مخاطبین گوشی شما بستگی دارد. پس از انجام این کار، در صورت احتیاج می توانید برای خروج از حساب کاربری فعلی به قسمت پایین صفحه رفته و گزینه Sign Out را انتخاب کنید.

4. انتقال مخاطبین آیفون به آیفون با استفاده از برنامه iTunes

اگر فضای کافی برای گرفتن بکاپ در iCloud گوشی هوشمند خود ندارید و یا سرعت اینترنت شما به قدری پایین است که باید ساعت ها برای انتقال اطلاعات بین دو گوشی منتظر بمانید، استفاده از کامپیوتر و یا لپ تاپ گزینه بهتری برای شما خواهد بود. یکی از مزیت های استفاده از کامپیوتر و لپ تاپ برای انتقال مخاطبین بین دو گوشی آیفون این است که شما در این روش می توانید گروه هایی از مخاطبین را از آیفون به آیفون منتقل کنید.

البته امکان انجام این کار با استفاده از iCloud گوشی آیفون میسر نیست و شما باید وارد وب سایت iCloud.com شده و سپس برای ایجاد گروه های نو مخاطبین به بخش Contacts بروید. بعد از اینکه گروه های موردنظرتان را برای همگام سازی تنظیم کردید، باید نوترین نسخه از iTunes را روی کامپیوتر و یا لپ تاپ خود نصب کنید. بعلاوه باید در هر دو دستگاه گزینه Contacts را در تنظیمات iCloud غیرفعال کنید.

برای انجام این کار وارد بخش Setting شده و پس از ورود به حساب کاربری خود، در بخش iCloud، غربیلک Contact را غیرفعال کنید. برای گرفتن بکاپ از اطلاعات آیفون قدیمی، آن را با استفاده از کابل شارژ به کامپیوتر یا لپ تاپ خود متصل کنید. سپس در برنامه iTunes، یک پیغام نو مشاهده خواهید کرد که باید گزینه Trust یا Allow را به منظور ارائه دسترسی کامپیوتر به آیفون انتخاب کنید. پس از اینکه به سیستم دسترسی های لازم را دادید، روی آیکون آیفون موجود در گوشه سمت چپ قسمت بالا ضربه بزنید.

تیک گزینه همگام سازی مخاطبین (Sync Contacts to) را روشن نموده و گروه های مخاطبین خود را برای انتقال انتخاب کنید. در ادامه کار، روی گزینه Apply و سپس Sync ضربه زده و منتظر بمانید تا فرآیند انجام همگام سازی به خاتمه برسد. بعد از انجام این کار، ضروری است که دقیقاً همین مراحل را برای انتقال مخاطبین به آیفون نو خود نیز تکرار کنید. یعنی آیفون نو خود را به سیستم متصل نموده و و مطمئن شوید گزینه Sync Contacts فعال است.

در iTunes وارد قسمت Advanced شوید و اطمینان حاصل کنید که در بخش Replace information on this iPhone گزینه Contacts فعال شده باشد. با انجام این کار هر شماره و مخاطبی روی آیفون نو خود دارید پاک شده و با مخاطبین موجود در کامپیوتر که همان مخاطبین آیفون قدیمی شما هستند، جایگزین خواهند شد. در نهایت روی گزینه روی Sync کلیک نموده و منتظر تمام شدن این فرآیند انتقال باشید.

5. انتقال مخاطبین آیفون به آیفون با استفاده از برنامه های ثالث

یکی دیگر از روش های انتقال مخاطبین بین دو گوشی آیفون استفاده از برنامه های ثالث است که دردسرهای انجام این کار با استفاده از گرفتن نسخه پشتیبان از iCloud و مواردی از این قبیل را ندارد و با سرعت بیشتری مخاطبین را به گوشی آیفون نوتان انتقال می دهد. برنامه های بسیار زیادی برای انجام این کار وجود دارد که در این بخش به معرفی سه تا از برترین های آن ها خواهیم پرداخت.

نرم افزار Contact Transfer

نرم افزار Contact Transfer، یک ابزار بسیار کاربردی است که به شما امکان می دهد با سرعت بسیار بالا و به طور ایمن مخاطبین خود را با استفاده از رایانه شخصی خود بین گوشی های مختلف جابجا کنید. این نرم افزار در حال حاضر فقط برای کاربران ویندوز 10 یا 11 در دسترس است و احتیاجی به پشتیبان گیری یا بازیابی اطلاعات شما ندارد. بنابراین شما هیچ نگرانی از بابت از دست دادن یا گم شدن اطلاعات خود نخواهید داشت.

برای انتقال مخاطبین آیفون به آیفون با استفاده نرم افزار Contact Transfer مراحل زیر را انجام دهید:

 1. Contact Transfer را دانلود، بر روی رایانه شخصی خود نصب نموده و سپس آن را اجرا کنید.
 2. در هر دو بخش Source و Destination این برنامه، گزینه iOS Device انتخاب نموده و گزینه Continue را بزنید.
 3. هر دو آیفون خود را با کابل USB به سیستم وصل کنید.
 4. پس از اینکه نرم افزار آیفون های شما را شناخت، روی Continue کلیک کنید.
 5. سپس مخاطبین نشان داده شده در آیفون قدیمی خود را آنالیز نموده و اگر قصد انتقال همه آن ها را به گوشی آیفون نو دارید، تیک گزینه All را بزنید. در غیر این صورت، شما می توانید به صورت دلخواه مخاطبین مد نظر خود را برای انتقال به گوشی نو انتخاب کنید و تیک کنار آن ها را بزنید.
 6. برای آغاز فرآیند کپی کردن مخاطبین انتخابی خود از آیفون قدیمی به آیفون نو، روی گزینه Transfer کلیک کنید.

بعد از اینکه فرآیند انتقال به طور کامل به خاتمه رسید، شما مخاطبین گوشی قدیمی خود را در آیفون نوتان مشاهده خواهید کرد. این نرم افزار علاوه بر انتقال مخاطبین بین دو آیفون، به شما این امکان را می دهد تا مخاطبین گوشی های اندرویدی خود را نیز به آیفون انتقال دهید. بعلاوه امکان ویرایش مخاطبین قبل از انتقال به دستگاه نو نیز برای کاربران این نرم افزار وجود دارد.

نرم افزار TouchCopy

این نرم افزار،برای آن دسته از کاربرانی مناسب است که دوست دارند کنترل کاملی روی داده های گوشی هوشمند خود داشته باشند. با برنامه TouchCopy می توانید به داده های آیفون خود دسترسی داشته باشید و به شما امکان می دهد در سیستم های ویندوزی یا مک ها، اطلاعات خود را مورد آنالیز قرار دهید. این نرم افزار علاوه بر مخاطبین، قابلیت انتقال داده های دیگر نظیر عکس، ویدیو، فایل های صوتی، PDF و سایر موارد را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

برای انتقال مخاطبین آیفون به آیفون با استفاده نرم افزار TouchCopy مراحل زیر را انجام دهید:

 1. برنامه TouchCopy را در رایانه خود دانلود نموده و آن را اجرا کنید.
 2. آیفون خود را با استفاده از کابل USB به رایانه خود وصل کنید.
 3. بخش Contacts را در TouchCopy باز کنید.
 4. مخاطبین خود را در آدرس Outlook / App Contacts / Mac Address Book کپی کنید.
 5. نرم افزار iTunes را باز نموده و آیفون نو خود را به سیستم وصل کنید.
 6. روی آیکون گوشی خود کلیک نموده و تیک Sync Contacts with را بزنید.
 7. Outlook یا Windows Contacts یا Address Book را انتخاب کنید.
 8. در نهایت برای آغاز فرآیند انتقال مخاطبین به آیفون نو گزینه Apply را بزنید.

توجه داشته باشید که برای انجام این کار باید iCloud گوشی شما غیرفعال باشد تا همگام سازی مخاطبان در iTunes صورت گیرد. برای انجام این کار وارد بخش Setting آیفون نو خود شده و پس از ورود به حساب کاربری خود، در بخش iCloud، غربیلک Contact را غیرفعال کنید.

نرم افزار AnyTrans

نرم افزار AnyTrans، یکی دیگر از ابزارهای بسیار خوب برای انتقال مخاطبین آیفون به آیفون است که این کار را برای شما در عرض چند دقیقه به سادگی انجام می دهد.

برای انتقال مخاطبین آیفون به آیفون با استفاده نرم افزار AnyTrans مراحل زیر را انجام دهید:

 1. نرم افزار AnyTrans را اجرا و هر دو آیفون خود را به کامپیوتر متصل کنید.
 2. در AnyTrans آیفون قدیمی را انتخاب و روی Contacts کلیک کنید.
 3. مخاطبین مورد نظر خود را برای انتقال انتخاب کنید (برای انتخاب همه مخاطبین از کلیدهای ترکیبی CTRL + A بهره ببرید).
 4. روی گزینه To Device در بالای صفحه سمت راست کلیک، و آیفون نو را انتخاب کنید. با انجام این کار مخاطبین گوشی آیفون قدیمی شما به آیفون نو منتقل می شوند.

6. انتقال مخاطبین آیفون به آیفون با استفاده از Airdrop

اگر قصد دارید که تعداد محدودی از مخاطبین گوشی آیفون قدیمی خود را به آیفون نو انتقال دهید، می توانید از قابلیت Airdrop اپل برای انجام این کار بهره ببرید. البته این روش تنها قادر به انتقال یک مخاطب در لحظه است. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا قابلیت Airdrop هر دو گوشی آیفون خود را روشن کنید؛ برای انجام این کار به بخش Control Center گوشی مراجعه کنید، پنل کنترل بی سیم را کمی نگه دارید تا بخش های دیگر آن به شما نشان داده گردد. سپس روی آیکون Airdrop ضربه بزنید و گزینه Everyone را انتخاب کنید.
 2. سپس در آیفون قدیمی خود به بخش Contacts بروید.
 3. مخاطبی را که می خواهید انتقال دهید انتخاب کنید، سپس روی گزینه Share Contact ضربه بزنید.
 4. سپس گزینه Airdrop را انتخاب نموده و وقتی آیفون مورد نظرتان شناسایی شد، روی آن ضربه بزنید.
 5. آیفون نو شما نوتیفیکیشنی دریافت خواهد نمود. برای دریافت فایل مخاطب آن را تأیید کنید. با انجام این کار، مخاطب شما مستقیما در بخش مخاطبین گوشی نوتان ذخیره خواهد شد.
 • چگونه در شب برترین عکس ها را با آیفون بگیریم؟

7. انتقال مخاطبین آیفون به آیفون با استفاده از Mail یا Message

استفاده از Mail یا Message برای انتقال مخاطبین، دقیقا مانند روش Airdrop است و شما در این روش نیز محدودیت تعداد مخاطبین را خواهید داشت. با بهره گیری از این روش، مخاطبین شما با فرمت استاندارد vCard به گوشی آیفون نو منتقل می شوند. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. اپلیکیشن Contacts در آیفون قدیمی خود را باز کنید.
 2. مخاطب مورد نظر خود را پیدا و انتخاب کنید.
 3. به بخش پایین اسکرول کنید و روی گزینه Share Contact ضربه بزنید.
 4. Email را انتخاب کنید.
 5. سپس آدرس ایمیلی که در آیفون نو خود استفاده خواهید کرد را وارد کنید و Send را بزنید.
 6. اکنون در آیفون نو خود بخش Email را باز نموده و فایل مخاطب نو ارسال شده را دانلود کنید.
 7. مخاطب در اپلیکیشن Contacts گوشی شما باز می گردد، اما به فهرست مخاطبین شما اضافه نخواهد شد.
 8. برای ذخیره مخاطب نو، روی گزینه Create New Contact ضربه بزنید. در این بخش می توانید هر گونه تغییری را در مخاطب ایجاد کنید و پس از خاتمه کار، گزینه Done را بزنید.

به روشی مشابه ارسال مخاطب با Mail، می توانید مخاطب را به وسیله Message، واتساپ یا سایر سرویس های پیغام رسان به گوشی نو خود منتقل کنید.

سخن خاتمهی

در این مقاله 7 روش کاربردی و سریع انتقال مخاطبین بین دو گوشی آیفون را به شما معرفی نموده ایم. به نظر شما کدام روش کاربردی تر از سایر روش های معرفی شده است؟

منبع: Macworld و Wideanglesoftware

منبع: دیجیکالا مگ

به "انتقال مخاطبین آیفون به آیفون؛ معرفی 7 روش سریع و کاربردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال مخاطبین آیفون به آیفون؛ معرفی 7 روش سریع و کاربردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید