مقایسه قیمت آپارتمان نقلی در شمال و جنوب تهران

به گزارش وبلاگ کلشی ها، خبرنگاران- قیمت آپارتمان 50 متری در تهران براساس آخرین آمار های رسمی در گران ترین و مقرون به صرفه ترین منطقه ها مرکز حدود چهار میلیارد و 200 میلیون تومان تفاوت دارد. البته این تفاوت قیمت باتوجه به آخرین داده های مرکز آمار در دی ماه پارسال محاسبه شده و از آن زمان جزییات نوی درباره معاملات مسکن مرکز دردسترس مردم قرار نگرفته است. البته همین آمار های رسمی تعیین می نماید پارسال با میانه رشد قیمت چهار درصدی در هر ماه روبرو بودیم و احتمالا به همین دلیل در نو ترین آگهی های منتشر شده در پلتفرم های خریدو فروش مسکن، نسبت به دی ماه پارسال شاهد افزایش قیمت پیشنهادی فروشنده ها هستیم. در این مطلب سراغ آپارتمان های مسکونی 40 تا 50 در گران ترین و مقرون به صرفه ترین منطقه بازار مسکن تهران رفتیم که بیشترین سهم را از معاملات بازار مرکز دراختیار دارند.

مقایسه قیمت آپارتمان نقلی در شمال و جنوب تهران

قیمت آپارتمان 40 تا 50 متری در شمال تهران

به گزارش وبلاگ کلشی ها، میانه قیمت مسکن در منطقه یک تهران طبق آخرین آمار های رسمی به متری 112 میلیون تومان نزدیک شد. این رقم نشان می دهد خرید یک خانه 40 متری در شمال تهران دی ماه پارسال به طور میانه چهار میلیارد و 480 میلیون تومان بودجه لازم داشته و خانه های 50 متری را به شکل میانگین پنج میلیارد و 600 میلیون تومان معامله کردند. حالا اگر در آغاز سال نو بین همین متراژ ها، سراغ آپارتمان های معمولی برویم، با چه ارقامی سروکار خواهیم داشت؟ آپارتمان 50 متری در محدوده سوهانک واقع در منطقه یک تهران متری 120 میلیون تومان آگهی شده است. فروشنده قیمت پیشنهادی خودش را نسبت به آخرین آمار های رسمی در منطقه یک، متری هشت میلیون تومان یعنی چیزی حدود هشت درصد بیشتر درنظر گرفته و چشم انتظار خریداری است که بتواند نهایتا شش میلیارد ناقابل برای این خانه که 12 سال از زمان ساختش می گذرد پرداخت کند. این واحد طبقه چهارم قرار گرفته است و به قول املاکی ها فول امکانات است. یعنی با امکاناتی مثل آسانسور، انباری و پارکینگ فروخته می گردد. در همان محدوده سوهانک، شهرک نفت، ازگل و اراج که جزو منطقه یک به حساب می آیند، فایل های دیگری با متراژ 48 تا 50 متر وجود دارد و فروشنده آن ها چیزی بین شش تا شش میلیارد و 500 میلیون تومان را در کادر مربوط به قیمت قرار دادند. حالا اگر به جای محله هایی که آنالیز کردیم، سراغ محله هایی مثل نیاوران و کامرانیه و ... در منطقه یک برویم، ارقام پیشنهادی هم بالاتر می رود. به عنوان مثال فروشنده آپارتمان 50 متری حوالی پارک جمشیدیه قیمت هر متر را 150 میلیون اعلام نموده و قیمت کل را هفت میلیارد و 200 میلیون تومان نوشته است. واحدی که اصطلاحا نوساز است و آسانسور دارد، اما بدون پارکینگ فروخته می گردد.

قیمت آپارتمان 40 تا 50 متری در جنوب تهران

خرید آپارتمان 40 تا 50 متری در منطقه 18 تهران که مرکز آمار آن را مقرون به صرفه ترین نقطه مرکز می داند، دی ماه پارسال بین یک میلیارد و 120 میلیون تا یک میلیارد و 400 میلیون هزینه داشته است. چون طبق آمار با عدد تقریبی 28 میلیون به عنوان میانه قیمت آپارتمان های مسکونی ظرف دی ماه پارسال در منطقه 18 طرف بودیم، اما حالا که حدود دوماه از انتشار آخرین آمار ها از جزییات بازار مسکن تهران می گذرد با ارقام نوی از سوی فروشنده ها در منطقه 18 روبرو شدیم. در محله یافت آباد که یکی از محله های معروف در جنوب تهران واقع در منطقه 18 است، فروشنده آپارتمان 45 متری آن را یک میلیارد و 460 میلیون تومان آگهی نموده است. به این ترتیب فروشنده به جای متری 28 میلیون در دی 1401، رقم 32 میلیون و تقریبا 500 هزار تومان را برای هر مترمربع زیرنظر دارد. واحدی که شش سال از عمربنا آن می گذرد و با آسانسور، انباری و پارکینگ فروخته می گردد.

فروشنده دیگری بابت واحد 50 متری رقم یک میلیارد و 350 میلیون تومان را پیشنهاد داده است. یعنی متری 27 میلیون که معادل همان قیمت قبلی مسکن در منطقه 18 است. البته این را هم باید بگوییم که واحد مورد نظرمان نه پارکینگ دارد و نه آسانسور و انباری. یک آپارتمان 47 متری دیگری را در محدوده شادآباد منطقه 18 درنظر بگیرید. این یکی را معادل یک میلیارد و 720 میلیون تومان می فروشند که قیمت هر مترش را باید 36 میلیون و 500 هزار تومان محاسبه کنیم. یعنی فروشنده نسبت به اعداد و ارقام رسمی دی ماه پارسال، قیمت پیشنهادی خودش را حدود 30 درصد بیشتر اعلام نموده است. جالب اینکه واحدی که درباره آن صحبت می کنیم، به جز انباری، امکانات دیگری ندارد.

منبع: فرارو

به "مقایسه قیمت آپارتمان نقلی در شمال و جنوب تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه قیمت آپارتمان نقلی در شمال و جنوب تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید