مصرف صبحانه بر کنترل وزن تاثیر دارد؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، صبحانه وعده غذایی مهم و با اهمیت است که مصرف آن تاثیراتی بر بدن دارد.

مصرف صبحانه بر کنترل وزن تاثیر دارد؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها ، به نقل از اسکای نیوز عربی؛ تامین انرژی مورد نیاز بدن در هنگام صبح منجر به بی توجهی طولانی تری نسبت به غذا در طول روز می شود به همین علت افراد مصرف وعده صبحانه را مهم می دانند؛ اما این موضوع به آن صورتی که فکر می کنیم دقیق نیست.

دیوید آلیسون، رئیس کالج بهداشت در دانشگاه ایندیانای ایالات متحده، می گوید: نخوردن صبحانه در صبح تأثیر بسیار محدودی بر تغییر وزن بدن دارد.

این محقق مطالعه ای را روی جایگاه بالای وعده صبحانه انجام داده است، به طوری که مردم به این باور رسیدند که نقش مهمی در کنترل وزن و توده ناحیه کمر دارد. به گفته واشنگتن پست، محبوبیت این دیدگاه ها از وعده غذایی صبح تا حد زیادی نتیجه تبلیغات شرکت های غلات صبحانه آمریکایی است.

در شروع قرن بیستم، فواید غلات صبحانه مانند ذرت فلکس در آمریکا ترویج شد و گفته شد که باعث رشد بچه ها و تقویت توانایی های ذهنی بزرگسالان می شود.

این محقق معتقد است که تاثیر تبلیغات سی دبلیو پست در ایالات متحده به حدی بود که صبحانه از نظر مردم اهمیت بسیار زیادی پیدا کرد.

به گفته این منبع، شرکت های تولید غلات صبحانه از تعدادی مطالعات برای توصیه به مردم برای از عدم غفلت از وعده غذایی صبحانه حمایت کرده اند. زیرا فواید زیادی دارد.

معینه این مطالعات نوعی کلاهبرداری بود. زیرا فقط نشان دهنده وزن خوب کسانی است که صبحانه می خورند و در مورد عوامل دیگری که منجر به اجتناب از چاقی و برخورداری از سلامتی سالم می شود صحبتی نمی شود.

این محقق می گوید که تکمیل این مطالعات به صورت سیستماتیک و علمی در مورد صبحانه مستلزم گرفتن یک نمونه تصادفی و سپس وادار کردن گروهی از شرکت کنندگان به خوردن صبحانه در مقایسه با سایرین است.

در یک تجزیه و تحلیل در سال 2019 بر اساس هفت تحقیق پزشکی، معین شد افرادی که از آن ها خواسته شده بود صبحانه بخورند، وزن اضافی را از دست ندادند.

کارشناسان می گویند که فرد با خوردن صبحانه وزن اضافی خود را کاهش نمی دهد، بلکه با دریافت کالری کمتر در طول روز، به این معنی است که آنچه در کل روز می خوریم مهم است، نه آنچه روز را با آن شروع می کنیم.

به همین علت، گزارشی که در سال 2020 از طریق دانشگاه هاروارد منتشر شد، نشان داد افرادی که صبحانه نمی خورند بیشتر می توانند وزن خود را کاهش دهند، اما کارشناسان توصیه نکردند از وعده غذایی صبحگاهی خودداری کنند.

کارشناسان توضیح می دهند که قضاوت در مورد صبحانه به آنچه می خوریم نیز بستگی دارد. زیرا خوردن غذا های پخته شده پر از شکلات و شکر با شروع روز با یک وعده غذایی سالم بلغور جو دوسر با برخی میوه های سرشار از ویتامین بسیار فرق دارد.

بیشتر بخوانید:

فواید و عوارض پیاده روی با شکم خالی

کاهش وزن سریع با یک ترفند طلایی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مصرف صبحانه بر کنترل وزن تاثیر دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف صبحانه بر کنترل وزن تاثیر دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید