فیلم قهرمان در پاندمی کرونا چگونه ساخته شد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، تهران (پانا) - اصغر فرهادی در گفتگویی نو از طولانی شدن تمرین با بازیگران فیلم قهرمان در دوران پاندمی کرونا حرف زد.

فیلم قهرمان در پاندمی کرونا چگونه ساخته شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ددلاین، اصغر فرهادی در مصاحبهیی ویدیویی با خبرنگار ددلاین درباره قهرمان حرف های جدیدی مطرح و تاکید نمود که یک فیلم نشان دهنده شرایط یک جامعه نیست.

وی گفت که در فیلم جدیدش ایده دنبال کردن و بالا و پایین رفتن زندگی یک فرد را بر اثر یک اقدام کوچک در سر داشته است.

این فیلم که نخستین بار در جشنواره کن به نمایش عایدی با تشویق ایستاده پنج دقیقه ای حضار روبرو شد و در نهایت جایزه بزرگ هیأت داوران را برد.

فرهادی که در فصل اهدای جوایز سینمایی لندن به صورت ویدیویی و با حضور مترجم با خبرنگار ددلاین مصاحبه کرد، گفت: وقتی 2 سال پیش آغاز به نوشتن فیلمنامه کردم - که وقت زیادی هم گرفت - ایده های زیادی در سر داشتم. یکی از ایده های اصلی این بود که فردی را تصویر کنم که بالا می رود و بعد مثل سقوط آزاد پایین می آید.

وی در ادامه اضافه کرد: آنچه برایم جذابیت داشت این بود که وقتی کسی کار درستی انجام می دهد، دیگر اجازه اشتباه کردن را به وی نمی دهیم. دیگر چنین افرادی نمی توانند، اشتباه نمایند و همواره باید مثل آن لحظه از زندگی شان عمل نمایند.

فرهادی درباره تمرین با بازیگران هم صحبت کرد و ادامه داد: جلسات تمرین قهرمان به علت پاندمی نزدیک به 10 ماه طول کشید ولی طولانی شدنش مفید بود.

وی یادآور شد: می خواستم مثل فیلم های قبلی ام حدود سه یا چهار ماه با بازیگران تمرین کنم اما به علت پاندمی کووید 19، مجبور شدیم 10 ماه تمرین کنیم و همین موجب شد تا با بازیگران داستان را پیدا کنم. بازی ها به مستند شبیه شد و احساس نمی گردد که چیزی از پیش نوشته شده باشد.

فرهادی بعلاوه تأکید کرد که اگرچه قهرمان تصویرگر ایران و فرهنگ آن است اما به تعریف یک فرهنگ در طول فیلم دست نزده است.

وی در سرانجام اعلام کرد: هیچ فیلمی واقعا نمی تواند ادعا کند که کل جامعه یک کشور را نشان می دهد، به ویژه کشوری که مثل ایران از تاریخی کهن برخوردار باشد اما اگر فیلمی را به درستی بسازید می توان گفت فیلم منعکس نماینده بخش کوچکی از جامعه است. به همین علت دوست ندارم جامعه ای را بر اساس یک فیلم قضاوت کنم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "فیلم قهرمان در پاندمی کرونا چگونه ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم قهرمان در پاندمی کرونا چگونه ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید