زمان آغاز واکسیناسیون عمومی با واکسن کووبرکت برعهده وزارت بهداشت است

به گزارش وبلاگ کلشی ها، تهران (پانا) - به همت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ، 5 رویداد بزرگ و ملی رونمایی و افتتاح شد.

زمان آغاز واکسیناسیون عمومی با واکسن کووبرکت برعهده وزارت بهداشت است

به گزارش ایسنا، در مراسمی با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، مدیران عامل و معاونان 10 بانک و نهاد اقتصادی کشور، مدیرعامل بنیاد برکت و جمعی دیگر از معاونان ومسئولان ستاد اجرایی، جشنواره فصل همدلی و برکت با خبرهایی خوش در حوزه ایجاد اشتغال در مناطق کم برخوردار کشور برگزار گشت.

محمد مخبر دراین مراسم با اشاره به وقوع 5 رویداد در این جشنواره گفت:امروز شکرانه بهره برداری از 85 هزار طرح با 220 هزار شغل ایجاد شده در سال 99 را برگزار میکنیم که 10 هزار میلیارد تومان برای این طرح ها در بنیاد برکت سرمایه گذاری شده است.

وی افزود: همچنین عملیات اجرایی ایجاد 270 هزار شغل جدید برکت در مناطق محروم کشور در سال 1400 نیز آغاز میشود که برای این مهم 13هزار و 270 میلیاردتومان توسط ستاداجرایی فرمان امام و امضای تفاهمنامه با 10 بانک و نهاداقتصادی سرمایه گذاری میشود.

وی افزود:سال گذشته و امسال حدود 30 درصد از مشاغل جدید ایجادشده در کشور توسط مجموعه کوچکی مانند ستاد اجرایی فرمان امام و زیرمجموعه های آن ایجاد شده ، درحالی که بخشهای اجرایی چندین برابر ما بودجه و امکانات دارند ، حالا پرسید رمز این اتفاق در چیست؟

رئیس ستاد اجرایی ادامه داد: رمز پیروزیت یک مجموعه 40 نفره مانند بنیاد برکت در پیدا کردن سرمایه اصلی کشور یعنی خود مردم و به میدان آوردن توان و سرمایه و همت خود آنهاست ، تمام طرحهای اجراشده توسط ستاد اجرایی فرمان امام با مشارکت خود مردم و بخش خصوصی انجام میشود و این راه عبور از معضلات است ، باید باور کنیم که در دنیای امروز سرمایه واقعی نیروی انسانی و مردم هستند ، نه نفت و گاز و معدن.

مخبر با اشاره به نوآوری های جدید بنیاد برکت گفت: راه اندازی پویش به روستا برمیگردیم و برکت همدلی و همچنین سامانه حمایت از کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا از دیگر اقدامات بزرگی است که از امروز رسما آغاز به کار میکند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در ادامه گفت: ازطریق اپلیکیشن برکت امکان بازگشت و ایجادشغل برای افرادی که از روستاها به شهر مهاجرت کرده اند وهمچنین امکان حضور و سرمایه گذاری مستقیم عموم مردم برای ایجادشغل در مناطق محروم کشور فراهم میشود.

مخبر افزود: پیش بینی ما اینست که در سال 1400 حداقل 30 هزار نفر را بتوانیم ازطریق این طرح به روستاها برگردانیم و برای آنان شغل ایجاد کنیم.

وی تأکید کرد: مردم از طریق این سامانه میتوانند به صورت هبه یا قرض الحسنه اشتغال خرد و خانگی را برای هموطنان فراهم نمایند و به هر اندازه مشارکت مردمی صورت بگیرد، ستاد اجرایی هم به همان میزان و علاوه بر میزان تعهد شده سرمایه گذاری خواهد کرد..

مخبر درخصوص آخرین شرایط واکسن کووایران برکت نیز گفت: همانطور که وعده داده بودیم تا آخر اردیبهشت یک میلیون دوز واکسن و در خرداد ماه 3.5 میلیون دوز را تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد.

وی افزود: فاز سوم مطالعه بالینی واکسن از هفته پیش آغازشده و دراین مرحله واکسن به 20 هزار نفر در 6 استان کشور تزریق خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: مشخص کردن زمان آغاز واکسیناسیون عمومی با واکسن کوو ایران برکت برعهده وزارت بهداشت است و تمام تولیدات انبوه ستاد در اختیار این وزارتخانه قرار می گیرد.

امیرحسین مدنی، مدیرعامل بنیاد برکت نیز در این مراسم ضمن اشاره به اقدامات گسترده این بنیاد گفت: تا به امروز توانسته ایم 338 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را در مناطق محروم و روستایی کشور ایجاد کنیم و 7703 روستا را مورد پوشش فعالیتهای بنیاد برکت قرار دهیم.

وی با اشاره به نوآوری جدید این بنیاد افزود: درراستای منویات رهبرمعظم انقلاب و دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، ازطریق اپلیکیشن برکت امکان ایجاد شغل برای افرادی که به شهرها مهاجرت کرده اند و بازگشت به روستای مبدأشان وهمچنین امکان حضور و سرمایه گذاری مستقیم عموم مردم برای ایجادشغل در مناطق محروم کشور را فراهم کردیم.

وی افزود: افرادی که بدلیل بیکاری و مسائل اقتصادی از روستاهای خود به شهرها مراجعه کرده اند میتوانند با مراجعه به اپلیکیشن برکت و پرکردن فرم های مورد نظر ، شرایط خود را به ما اعلام نمایند، ما به آنها کمک میکنیم تا در روستای مبدأ خود صاحب کسب و کار مطمئن شوند و ازاین طریق بتوانند از حاشیه شهرها به روستاهای خود بازگردند.

مدنی به بخش دیگری از خدمات این طرح اشاره کرد و گفت: عموم مردمی که سرمایه و دارایی بلااستفاده ای دارند و مایلند از آن برای اشتغالزایی و تولید در کشور استفاده نمایند ، میتوانند با مراجعه و نصب اپلیکیشن برکت ، مبلغ مورد نظرشان را به صورت بلاعوض و یا قرض الحسنه دراختیار بنیاد برکت قرار بدهند که دراین خصوص ستاد اجرایی فرمان امام ضمانت بازگشت پول آنها را هم خواهد کرد.

وی افزود: مردم حتی میتوانند دراین طرح، روستایی که علاقمندند درآن شغل ایجاد نمایند و رسته و زمینه ای که میخواهند درآن مشارکت نمایند مانند کشاورزی یا دامداری یا صنایع دستی یا هر زمینه دیگری را انتخاب نمایند و به صورت آنلاین و شفاف میزان پیشرفت طرح و مراحل محقق شدن آن را رصد و دنبال نمایند.

مدیرعامل بنیاد برکت درخصوص سامانه حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا نیز گفت: با کمک پلتفرم طراحی شده در بنیاد برکت ، افراد میتوانند شرایط کسب و کار آسیب دیده خود را ثبت نمایند ، این داده ها بررسی میشود ونهایتا این افراد ازطریق بنیاد به بانک های همکار برای دریافت تسهیلات معرفی میشوند.

وی گفت: یکی از مسائل بانکها در این زمینه ، همیشه نگرانی از شرایط تسهیلات ارائه شده و بازگشت اقساط و به ثمر رسیدن طرحهایی است که درآن مشارکت مینمایند ، که با توجه به آی تی محور بودن این سامانه و اتصال مستقیم آن به سامانه بانکها، این نگرانی کاملا برطرف شده و بانک میتواند به صورت آنلاین و شفاف مشخصات طرحها و مراحل انجام و پیشرفت آنها را رصد کند و بطور لحظه ای از آخرین شرایط آن مطلع شود.

در ادامه این مراسم کوروش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان نیز گفت: خوشحالم که توانستیم نقشی در خدمات بزرگ ستاد اجرایی فرمان امام داشته باشیم، گردش اقتصادی و پولی کشور باید به سمت ایجاد تولید و اشتغالزایی برود و شفافیت و عملکرد پیروز نهادی مانند بنیاد برکت ، فرصت مناسبی برای همکاری و مشارکت بانکها در این زمینه است.

وی افزود: ایجاد پلتفرم برکت برپایه آی تی ، اقدام ارزشمندی است که امکان نظارت سیستماتیک را هم فراهم میکند.

محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک کارآفرین نیز دربخش دیگری ازاین مراسم گفت: الگوی بنیاد برکت برای به کمک دریافت سرمایه ها و ایجاد یک پلتفرم قوی و به روز ، ایده نو و باارزشی است، ازاین طریق ریسک اعتباری که نگرانی اصلی بانک هاست کاهش می یابد و خود بانک ها میتوانند اثرات سرمایه خودشان را به صورت آنلاین نظارت نمایند که اقدام پرخیر و برکتی است و ناشی از یک فکر و تجربه بزرگ و ایده های شجاعانه دکتر مخبر است.

وی افزود: این الگو به دولت هم کمک میکند تا از فقدان برخورداری از چنین سیستم مهمی نجات پیدا کند و طرح ها را ازاین به بعد به صورت هدفمند اجرا کند.

سید فرید موسوی عضو هیات مدیره بانک ملی دیگر سخنران این مراسم بود، وی با تقدیر از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام در کشور گفت: ایجاد 220 هزار شغل یعنی پایداری از عزت و کرامت 220 هزار ایرانی و انسان مسلمان، ستاد اجرایی آبروی نظام است و امروز شاهد تنها بخشی از اقدامات این ستاد انقلابی هستیم.

وی افزود: نگرانی ما همیشه در بخش تسهیلات اینست که آیا طرح مورد نظر به نتیجه رسید و مایه ایجاد شغل شد یا نه ، پلتفرم ارائه شده توسط بنیاد برکت دغدغه مارا برطرف میکند و باعث میشود بصورت شفاف ببینیم طرح به کجا رسیده است.

در ادامه این مراسم تفاهمنامه بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با صندوقها و بانکهای ملی، صادرات، پارسیان، کارآفرینی، قرض الحسنه مهر، صندوق کارآفرینی امید، سپه، صنعت ومعدن، پست بانک و صندوق اشتغال برکت برای مشارکت در ایجاد 270 هزار شغل در مناطق محروم امضا شد.

در سرانجام مراسم 40 هزار طرح اشتغالزایی خرد و متوسط بنیاد برکت با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به صورت ویدئوکنفرانسی در 15 استان کشور افتتاح شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "زمان آغاز واکسیناسیون عمومی با واکسن کووبرکت برعهده وزارت بهداشت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان آغاز واکسیناسیون عمومی با واکسن کووبرکت برعهده وزارت بهداشت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید