دوره آموزش مکانیک خودرو در معتبرترین آکادمی فنی حرفه ای

به گزارش وبلاگ کلشی ها، دوره آموزش مکانیک خودرو یکی از پرطرفدار ترین دوره هایی است که نظر افراد زیادی را به خود جلب نموده است. علت این محبوبیت وجود بازار کار عالی این حرفه می باشد که دارای بخش های مختلفی می باشد و هر بخش به صورت جداگانه وظیفه خود را انجام می دهد. طبیعتا هر یک از این بخش ها پس از گذشت زمان دچار مشکل و خرابی می شوند که باید به وسیله متخصص همان بخش تعمیر یا تعویض گردد.

دوره آموزش مکانیک خودرو در معتبرترین آکادمی فنی حرفه ای

آکادمی مکانیک خودرو

سوالی که برای علاقه مندان به این رشته پیش می آید این است که برای آموزش مکانیک خودرو به کدام یک از آکادمی های برگزارنماینده این دوره مراجعه نمایند؟ ما به شما آکادمی فنی برق که یکی از معتبرترین آکادمی های فنی می باشد، را معرفی می کنیم که دوره آموزش مکانیک خودرو را به صورت کاملا عملی و زیر نظر اساتید مجرب برگزار می نماید. به علت جامع و کامل بودن دوره آموزش مکانیک خودرو فنی برق شما به راحتی می توانید وارد بازار کار شوید و کسب عایدی بالایی را تجربه کنید.

مزایای گذراندن دوره آموزش مکانیک خودرو

از جمله مزایایی که دوره آموزش مکانیک خودرو در آکادمی فنی برق دارد، علاوه بر برگزاری دوره زیر نظر اساتید مجرب و عملی بودن آن که مستلزم کارگاه مجهز است، معرفی کارآموزان به سازمان فنی حرفه ای، جهت دریافت مدرک فنی حرفه ای پس از اتمام دوره، پشتیبانی نامحدود کارآموزان و بعلاوه معرفی خوابگاه در نزدیکی آکادمی، برای افرادی که از نقاط مختلف ایران در دوره آموزش مکانیک خودرو شرکت می نمایند، را شامل می گردد. در نظر داشته باشید که تمام این مزایا را معدود آکادمی معتبری می تواند به صورت یکجا به شما علاقه مندان این حرفه ارائه دهد پس این فرصت استثنائی را از دست ندهید و همین الان جهت ثبت نام دوره آموزش مکانیک خودرو فنی برق اقدام کنید.

آموزش مکانیک خودرو برای بانوان

در مجتمع فنی برق دوره مکانیک خودرو ویژه بانوان برگزار می گردد. در سال های اخیر تعداد زیادی از بانوان دردوره مکانیک خودرو مجتمع فنی ثبت نام نموده اند و مهارت های مربوط به مکانیک خودرو را فرا گرفته اند. بسیاری از بانوان شرکت در دوره مکانیک خودرو را به جهت ورود به بازار کار و بسیاری از بانوان دیگر به منظور آشنایی و شناخت خودرو، کلاس مکانیک خودرو را می گذرانند. بنابراین اگر شما هم جز بانوانی هستید که به شرکت در دوره مکانیک خودرو علاقه مند هستید و قصد دارید وارد بازار کار مکانیک خودرو شوید یا می خواهید با قسمت های مختلف خودرو آشنا شوید همین حالا با ثبت نامدردوره مکانیک خودرو مجتمع فنی برق این حرفه تخصصی و پر عایدی را فرا بگیرید.

چگونگی بازار کار مکانیک خودرو

با توجه به اینکه بیشتر قطعات موجود در خودروهای داخلی مونتاژ شده اند و از کیفیت خوبی برخوردار نیستند، پس از استفاده کوتاه مدتی معیوب می شوند و افراد ناچار به تعمیر یا تعویض قطعات می شوند. از طرفی به علت وجود تراکم بالای خودرو در کشور و کم بودن مکانیک ماهر و با تجربه، این حرفه می تواند یکی از پرعایدی ترین شغل ها باشد. در صورتی که بتوانید دوره آموزش مکانیک خودرو را در آکادمی معتبر فنی برق با تمام مزایایی که پیش تر به آن اشاره کردیم، را بگذرانید و مهارت کافی در این حرفه را کسب کنید، این امکان را دارید، کسب عایدی بالایی را تجربه کنید.

فرصت های شغلی مکانیک خوردو

پس از آنکه دوره مکانیک خودرو را گذراندید و مهارت لازم را بدست آوردید، به راحتی می توانید در یکی از فرصت های شغلی زیر مشغول به کار شوید.

 • مشغول به کارشدن در شرکت های خودرو سازی ایرانی
 • استخدام در کمپانی های معروف با اخذ مدرک بین المللی
 • استخدام در امداد خودرو به عنوان مکانیک سیار
 • استخدام در مراکز معاینه فنی خودرو
 • مشغول به کار شدن در مغازه تعمیرات خودرو
 • فروش لوازم یدکی خودرو

عایدی مکانیکی خودرو چقدر است؟

با توجه به توسعه فراوری خودرو در مدل های مختلف و عرضه مدل های نو خودرو در بازار جهانی و بعلاوه داشتن خودرو، که به یک ضرورت برای خانواده ها بدل شده است و اینکه افراد برای برطرف کردن عیوب خودروهای خود نیازمند مکانیک و تعمیرکار خودرو هستند. می توان به این نتیجه رسید که شغل مکانیک خودرو یکی از پرعایدیترین شغل ها محسوب می گردد و از بازار کار خوبی برخوردار است.

مهارت هایی که مکانیک خودرو باید داشته باشد

 • باید مهارت عیب یابی و برطرف آن را داشته باشد.
 • باید علاقه مند به کارهای فنی باشد.
 • در انجام کارهای فنی سررشته داشته باشد.
 • از توانایی جسمی خوبی برخوردار باشد.
 • توانایی انجام کارها را به صورت همزمان داشته باشد.
 • در برقراری ارتباط با دیگران مهارت داشته باشد.

چگونه مکانیک خودرو ماهر شوید؟

از دو طریق می توانید به یک مکانیک خودرو ماهر بدل شوید. روش اول استخدام در یک مغازه تعمیرات و مکانیک خودرو به عنوان کارآموز و شاگرد می باشد که این روش پیشنهاد نمی گردد زیرا بسیار زمان بر است و برای افرادی که می خواهند سریع وارد بازار کار شوند، مناسب نیست. روش دوم شرکت در دوره های آموزش فنی حرفه ای که در آکادمی های معتبر و زیر نظر اساتید مجرب برگزار می گردد که در مدت زمان کوتاهی می توانید مهارت لازم برای ورود به بازار کار را کسب کنید.

یکی از این مراکز آموزشی معتبر، آکادمی فنی برق می باشد که علاوه بر دوره آموزش مکانیک خودرو، دوره های دیگری مانند دوره آموزش گیربکس دستی و دوره آموزش برق خودرورا برگزار می نماید.

معرفی دوره آموزش گیربکس دستی

با توجه به اینکه بیشتر خودروهای موجود در بازار ایران به صورت گیربکس های دستی هستند، یکی از کاربردی ترین حرفه ها محسوب می گردد. گیربکس های دستی که به عنوان جعبه دنده شناخته می شوند، وظیفه انتقال قدرت از موتور به چرخ ها را به وسیله کلاچ انجام می دهند. در دوره آموزش گیربکس دستی هنرجویان به صورت عملی گیربکس دستی را باز و بسته می نمایند و نحوه عیب یابی و برطرف آن را یاد می گیرند. هنرجویان پس از خاتمه دوره آموزش گیربکس دستی با توجه به مهارتی که کسب نموده اند به راحتی وارد بازار کار می شوند.

معرفی دوره آموزش برق خودرو

یکی از مهمترین بخش ها در ماشین مربوط به برق خودرو می باشد. به گونه ای که اگر این بخش دچار مشکل گردد، سیستم خودرو مختل می گردد و ممکن است خودرو روشن نگردد. با در نظر داشتن اهمیت این بخش، برق خودرو یکی از پرکاربردترین حرفه ها محسوب می گردد که عایدی قابل توجهی دارد. بر همین اساس آکادمی فنی برق دوره آموزش برق خودرو را زیر نظر اساتید مجرب و به صورت کاملا عملی در کارگاه های مجهز برگزار می نماید. هنرجویان با گذراندن این دوره می توانند به عنوان یک فرد متخصص وارد بازار کار شوند و به عایدی بالایی دست یابند.

برای اطلاعات بیشتر از برگزاری دوره های آکادمی و ثبت نام در آن می توانید به سایت این مرکز به نشانی https://fannibargh.com مراجعه نمایید.

منبع: اتاق

به "دوره آموزش مکانیک خودرو در معتبرترین آکادمی فنی حرفه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوره آموزش مکانیک خودرو در معتبرترین آکادمی فنی حرفه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید