تهران 400 هزار خانه بدون سکنه دارد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تراکم فروشی خارج از ضابطه سبب ایجاد 400 هزار خانه بدون سکنه در تهران شده است، گفت: ساخت و ساز ها باعث نابودی 2500هکتار از باغات تهران شد.

تهران 400 هزار خانه بدون سکنه دارد

به گزارش فارس، مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر درباره پرونده باغات گفت: در منطقه 22 تهران فراتر از طرح تفصیلی مجوز برج باغ و مال های تجاری داده شده است و در مسیری ساخت و ساز انجام گرفته که سرانه های فضای سبز پیش بینی نشده است. همچنین ساخت مدرسه در آنجا سودآور نبوده و سازنده به سمت ساخت مدرسه نرفته است.

وی اضافه کرد: وقتی خارج از طرح تفصیلی ساخت و ساز انجام می گردد تمام سرانه ها مانند فضای سبز، آموزش و سلامت را فدا می کنیم و باید اقدامات لازم جهت آنالیز های بیشتر انجام گردد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در شورای پنجم با ایجاد سامانه برای صدور پروانه ساختمانی از این مسائل جلوگیری کردیم و امروز می توانیم ادعا کنیم حتی یک متر خارج از طرح تفصیلی تراکم صادر نمی گردد و جایی که باید سه طبقه ساخته گردد 4 طبقه نمی سازند.

فراهانی ادامه داد: وقتی صحبت از فروش تراکم می زنیم یعنی فروش تک محصولی تجدیدناپذیر به صورتی که وقتی تراکم فروخته نمی گردد و امکان بازیابی آن وجود ندارد.

وی گفت: متأسفانه طی سال های گذشته فروش تراکم رخ داده و زمانی که عضو شورای شهر شدم آمار ها وحشت آور بود، ولی پس از آن فروش تراکم خارج از طرح تفصیلی انجام نگرفت.

عضو شورای شهر تهران گفت: مجوز باغ در کوچه 6 متری منطقه یک داده شده و اصلا فکر این را نکرده بودند که برای این برج چگونه ماشین ها را باید جهت پارک در نظر گیرند و یا فاضلاب آن چگونه خواهد بود.

فراهانی بیان داشت: تهران 400 هزار خانه خالی و بدون سکنه دارد و به دلیل اینکه تراکم فروشی مقرون به صرفه بوده این اتفاق رخ داد.

وی بیان داشت: امروزه از حدود 100 هزار هکتار باغ در سطح شهر تهران بیش از 2500هکتار آن از بین رفته و تنها 2400 هکتار باقی مانده است و حالا این سوال مطرح است که چرا طی 10 سال فقط در منطقه یک بیش از 56 هکتار باغ نابود شده است.

منبع: فرارو

به "تهران 400 هزار خانه بدون سکنه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران 400 هزار خانه بدون سکنه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید