در بحران کرونا عفونت مجاری ادراری را جدی بگیرید

به گزارش وبلاگ کلشی ها، یک متخصص بیماری های عفونی گفت: عفونت های مجاری ادراری و کلیوی به علت کوتاه بودن مجاری در خانم ها شایع تر از مردان است.

در بحران کرونا عفونت مجاری ادراری را جدی بگیرید

ژیلا سمیعی در گفت وگویی اظهار کرد: بعضی عفونت ها مانند عفونت های ریوی و گوارشی بین زنان و مردان مشترک است و بعضی مانند عفونت های مجاری ادراری و کلیوی مختص خانم هاست که به علت کوتاه بودن مجاری ادراری در آن ها احتمال ورود میکروب و ایجاد عفونت شایع تر است.

وی ادامه داد: بانوانی که علائمی مانند سوزش و تکرر ادرار دارند باید حتماً به پزشک مراجعه نمایند اما در مردان نیز با بالا رفتن سن ممکن است مسائل عفونت مجاری ادراری ایجاد گردد.

سمیعی مطرح کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا از بانوان می خواهیم به دلیل مسؤولیت خانوادگی که دارند از ایجاد تنش و اضطراب در خانواده جلوگیری نموده، خود را تقویت نمایند تا بتوانند از ایجاد خطر و ابتلای خانواده به این بیماری جلوگیری نمایند.

این متخصص بیماری های عفونی اضافه کرد: در این دوران بعضی به دلیل وجود کرونا به مراکز بهداشتی و بیمارستان ها مراجعه نمی نمایند که این رفتار کاملاً اشتباه است.

وی ادامه داد: بیماران می توانند تا بیماری به مرحله حاد نرسیده با رعایت دستورالعمل ها به بیمارستان مراجعه نمایند.

سمیعی تأکید کرد: استفاده از سبزیجات و سالاد و پروتئین ها در رژیم غذایی بسیار مهم بوده و استفاده از روغن های جامد و چربی های مایع به مقدار زیاد بیماری زا خواهد بود.

منبع: همگردی

به "در بحران کرونا عفونت مجاری ادراری را جدی بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در بحران کرونا عفونت مجاری ادراری را جدی بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید