درجه مناسب یخچال در تابستان باید چند باشد؟

به گزارش وبلاگ کلشی ها، به طور کلی دمای مناسب یخچال بین 3 الی 5 درجه سانتی گراد است و دمای فریزر باید برابر با -18 درجه باشد. با مشخص درجه مناسب برای یخچال فریزر حدود 24 ساعت طول خواهد کشید تا یخچال بتواند دمای تازه را اعمال نماید.

درجه مناسب یخچال در تابستان باید چند باشد؟

به طور کلی درجه مناسب یخچال و فریزر برای سلامت مواد غذایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در صورتی که دمای نامناسبی برای یخچال معین شود، می تواند منجر به فاسد شدن مواد غذایی و در نتیجه خرابی یخچال شود.

رعایت نکات تنظیمات درجه مناسب برای یخچال فریزر های مختلف می تواند به افزایش طول عمر یخچال و بهبود عملکرد آن یاری زیادی نماید. از این رو در این مقاله قصد داریم به آنالیز درجه یخچال فریزر در تابستان و زمستان پرداخته و دمای مناسب برای نگهداری مواد غذایی مختلف در یخچال را نیز برای شما بیان نماییم.

تنظیم دمای مناسب یخچال و فریزر در ماندگاری مواد غذایی و نگهداری از آن تاثیر بسیار زیادی دارد. تنظیم دمای فریزر ها به تغییرات محیطی و دمای فضای مورد نظر بستگی دارد. از این رو باید به هنگام تغییر فصل نسبت به کنترل دمای فریزر اقدام نموده و دمای استانداردی را برای آن تنظیم نمایید.

به طور کلی دمای مناسب یخچال بین 3 الی 5 درجه سانتی گراد است و دمای فریزر باید برابر با -18 درجه باشد. با معین درجه مناسب برای یخچال فریزر حدود 24 ساعت طول خواهد کشید تا یخچال بتواند دمای نو را اعمال نماید.

در فصول گرم سال دمای یخچال بالاتر می رود و بهتر است دمای یخچال به عدد صفر یا زیر صفر نزدیک شود. برترین دمای یخچال در فصل تابستان برای یخچال های معمولی با درجه چرخان برابر با +4 درجه سانتی گراد می باشد.

بعلاوه برای یخچال هایی که به صورت دیجیتالی هستند، باید در فصول گرم دما بر روی +3 درجه سانتی گراد معین شود. البته باید به این مسئله مهم دقت داشته باشید که معین درجه دمای مناسب یخچال در فصل تابستان و زمستان به محتویات درون یخچال نیز بستگی دارد.

در صورتی که مواد غذایی درون یخچال کم است، بهتر است دمای یخچال را بر روی +3 قرار دهید. در فصل زمستان باید درجه دمای یخچال را کمتر کنید تا موتور یا کمپرسور دستگاه با همان شدت فصول گرم آغاز به کار نکند. برترین دمای یخچال در فصل زمستان برای یخچال های ترموستاتی +2 یا +3 می باشد.

در یخچال های دیجیتالی و یخچال های ساید بای ساید نیز بهتر است در فصل های سرد درجه دمای را بر روی +3 یا +4 قرار دهید.

یکی از مهمترین مواردی که می تواند در کیفیت نگهداری از مواد غذایی فریز شده در بخش فریزر تاثیرگذار باشد، دمایی است که مصرف کنندگان برای این بخش معین می کنند. دمای مناسب برای فریزر فصل زمستان به علت شرایط آب و هوایی سرد با بین -15 الی -18 درجه سانتی گراد در نظر گرفته شود. بعلاوه دمایی که می توان برای فریزر در فصل تابستان به علت شرایط آب و هوایی و گرمای زیاد تنظیم نمود، می تواند بین -18 الی -20 درجه سانتی گراد باشد.

بستنی دارای ترکیبات مختلفی نظیر شکر است که به سختی منجمد می شود. از این رو فریزر باید برودت و سرمای لازم جهت نگهداری بستنی را داشته باشد.

برترین دما برای نگهداری بستنی در فریزر بین -18 تا -20 درجه است که می تواند به مدت طولانی آن را به خوبی نگهداری کند. در این دما بستنی می تواند کیفیت اولیه خود را تا 9 ماه حفظ نماید. بعلاوه اگر در کنار سایر مواد غذایی بودار قرار داده نشود، بو و طعم آن نیز تغییری پیدا نخواهد کرد.

یکی از نکاتی که باید در زمینه دمای مناسب نگهداری گوشت در فریزر باید به آن توجه داشته باشید، این است که به هر مقدار دمای فریزر پایین تر باشد، کیفیت گوشت پایین آمده و اگر دمای آن بیش از مقدار بالا باشد، منجر به منجمد نشدن گوشت و در نتیجه خراب شدن آن خواهد شد.

از این رو باید حتما دمای مناسبی را برای نگهداری از انواع گوشت به مدت طولانی معین نمایید. به طور کلی دمای مناسب برای نگهداری از گوشت گوسفند و گوشت قرمز در فریزر بین منفی 12 تا 18 درجه سانتی گراد است. در این دما می توان گوشت را به مدت 6 الی 12 ماه به خوبی نگهداری کرد.

برای نگهداری از میوه و سبزیجات در یخچال به علت بالا بودن مقدار ویتامین های آن ها باید موارد مهمی رعایت شود که یکی از آن ها معین دمای مناسب است. درجه دمای نگهداری از میوه و سبزیجات در یخچال باید بر روی 5 درجه سانتی گراد تنظیم شود. بعلاوه این دما در طبقه میانی یخچال بهتر عمل می نماید و بهتر است میوه ها و سبزیجات خود را در این طبقه قرار دهید.

در این مقاله به آنالیز اینکه درجه یخچال روی چند باشد و دمای مناسب یخچال و فریزر در فصول مختلف پرداختیم. بعلاوه دمای نگهداری از مواد غذایی مختلف در فریزر را نیز بیان کردیم تا بتوانید بدون هیچگونه مسئله ای مواد غذایی خود را طی مدت زمان طولانی نگهداری کنید.

دقت داشته باشید که در صورت عدم توجه به این نکات ممکن است با مشکلاتی در یخچال خود روبرو شوید و احتیاج به تعمیرات یخچال خود پیدا کنید.

منبع: فرادید

به "درجه مناسب یخچال در تابستان باید چند باشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درجه مناسب یخچال در تابستان باید چند باشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید