حمایت مرکز گسترش از مستندسازان و انیماتورها در صحنه نبرد با کرونا

به گزارش وبلاگ کلشی ها، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از مستندسازانی که با شروع بحران کرونا در ایران، همپای پزشکان، پرستاران، کادر درمانی و جریان های اطلاع رسانی، در صحنه مقابله با این پدیده مخرب جهانی حضور داشته اند، حمایت می کند.

حمایت مرکز گسترش از مستندسازان و انیماتورها در صحنه نبرد با کرونا

به گزارش وبلاگ کلشی ها به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، با شیوع ویروس کووید 19 در ایران، این مرکز مستندسازانی که در نقاط مختلف اقدام به ضبط و ثبت وقایع این بحران کرده و در صحنه نبرد با کرونا حضور داشتند را رصد کرده و ضمن تماس با آنها و پیگیری پروژه در دست تولیدشان، نسبت به حمایت از این آثار اعلام نظر کرده است.

گفتنی است: حمایت مرکز گسترش از مستندهایی که با موضوع کرونا در دست تهیه است، با ارسال طرح پژوهشی مبتنی بر ساختار فیلم، شیوه روایت، عناصر دراماتیک و همینطور ارائه دمو سه دقیقه ای از اثر تولید شده تا آن زمان و نظر مثبت شورا میسر خواهد بود؛ با این توضیح که با آغاز تعطیلات و بحث قرنطینه در کشور، کارگروهی در مرکز تشکیل شده و این افراد در فضای مجازی، در تماس دائم با هم بوده تا ضمن اطلاع از فرایند تولید این آثار در گستره ملی، نسبت به بررسی طرح های جدید، بازبینی تریلرهای ارائه شده و پاسخگویی سریع به مستندسازان محترم، با اولویت زمانی و بدون بوروکراسی های معمول اقدام کنند.

این شرایط درخصوص اهالی سینمای انیمیشن نیز با سفارش تولید انیمیشن های کوتاه با موضوع کرونا به تهیه کنندگان و فعالان این حوزه توسط معاونت انیمیشن مرکز گسترش آغاز شده است و سایر انیماتورها هم می توانند نسبت به ارائه طرح خود به این مجموعه اقدام کنند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اعلام می دارد که آماده پذیرش طرح های مستند و فیلمنامه های کوتاه انیمیشن با موضوع کرونا در ایران هست تا با قید فوریت، نسبت به بررسی و حمایت از این آثار به شرط برخورداری از استانداردهای لازم و تایید شوراهای مربوطه اقدام نماید. فیلمسازان محترم می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز به نشانی www.defc.ir نسبت به ثبت طرح خود اقدام کرده و از طریق همین وب سایت پیگیر آن باشند. ضمن این که اولویت بررسی این طرح ها، ارائه دمو یا تریلر (تا 3 دقیقه) از فیلم مورد نظر است که فیلمسازان محترم می بایست از طریق واتساپ، به شماره 09056115212 ارسال کنند. با توجه به شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا در کشور، لازم است فیلمسازان محترم به این نکته توجه کنند که صرفاً طرح های مرتبط با این موضوع را روی وب سایت مرکز به ثبت رسانده و از ارائه طرح با موضوعات دیگر خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حمایت مرکز گسترش از مستندسازان و انیماتورها در صحنه نبرد با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت مرکز گسترش از مستندسازان و انیماتورها در صحنه نبرد با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید