تقویت اقتصاد منطقه ها بومی با توسعه آموزش رایگان هنر در منطقه ها کم برخوردار

به گزارش وبلاگ کلشی ها، تهران (پانا) - وزارت فرهنگ با توسعه آموزش هنر در منطقه ها محروم افزون بر رشد و اعتلای فرهنگی و هنری در پی تقویت اقتصاد منطقه ها بومی کشور است تا مانع از مهاجرت به مراکز استان ها و موجب کاهش آسیب های اجتماعی گردد.

تقویت اقتصاد منطقه ها بومی با توسعه آموزش رایگان هنر در منطقه ها کم برخوردار

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود شالویی دستیار وزیر فرهنگ و مدیرکل حوزه وزارتی، در نشست قرارگاه محرومیت زدایی فرهنگی هنری ویژه منطقه ها محروم با اشاره به آمار امیدوارکننده توسعه و شکوفایی آموزش های هنری منطقه ها محروم در شش ماهه نخست سال، گفت: مدیران کل فرهنگ استان ها، شعار عدالت فرهنگی را به عنوان اولویت مهم دولت مردمی با جدیت دنبال نموده و امیدواریم این طرح با سرعت بیشتر استمرار پیدا کند.

شالویی با اشاره به اهداف وزارت فرهنگ از آموزش هنری در منطقه ها محروم گفت: آموزش های هنری از یک سو باید کاربردی باشد تا بتواند شرایط اشتغال و اقتصاد هنرآموزان را متحول کند. از سوی دیگر وزارت فرهنگ در پی تقویت اقتصاد منطقه ها بومی است تا مانع از مهاجرت به مرکز استان ها و موجب کاهش آسیب های اجتماعی گردد.

دستیار وزیر فرهنگ درباره تعامل بخش دولتی و خصوصی در طرح آموزش های هنری منطقه ها محروم گفت: تعامل اداره کل استان های وزارت فرهنگ با آکادمی های آزاد هنری زمینه هم افزایی بخش دولتی و خصوصی را فراهم می نماید. بنابراین پیشنهاد وزارت فرهنگ، بهره گیری از ظرفیت های آکادمی ها در جهت تقویت آموزش هاست.

مدیرکل حوزه وزارتی بعلاوه فعالیت حدود هزار مدرسه شبانه روزی در کشور را فرصتی ارزشمند برای توانمندسازی دانش آموزان مستعد دانست و گفت: فراوری آثار موفقی در حوزه های سرود، موسیقی، هنرهای تجسمی و نمایشی می تواند در ابعاد گسترده تر در این گونه مدارس فراوری و ارائه گردد. از سوی دیگر موضوع تعلیم و تربیت دانش آموزان از حساسیت خاصی برخوردار است؛ بنابراین معلمان این حوزه باید به موازین تربیتی آشنا و ملتزم باشند.

اهمیت شبکه سازی در آموزش های هنری، موضوع دیگری بود که شالویی با تاکید بر آن گفت: شبکه سازی قرارگاه محرومیت زدایی، ثمرات فراوانی به همراه دارد که از جمله آن می توان به پیگیری نتایج آموزش ها و شرایط هنرآموزان اشاره نمود.

وی در ادامه گفت: انتظار داریم نهادهایی چون صندوق اعتباری هنر پشتیبانی از هنرآموختگان قرارگاه محرومیت زدایی را مورد توجه جدی قرار دهند تا زنجیره فعالیت قرارگاه تکمیل گردد.

مدیرکل حوزه وزارتی بعلاوه به اهمیت تسهیل روال تاسیس موسسات فرهنگی هنری در منطقه ها محروم اشاره نمود و گفت: با این اتفاق زمینه فعالیت جوانان مستعد منطقه ها کم برخوردار بیش از گذشته فراهم گردد.

شالویی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر گفت: مردمی بودن از مهمترین ویژگی های دو شهید بزرگوار دولت بود که امروز به طور جدی در دولت مردمی پیگیری می گردد.

لازم به ذکر است در این نشست تعدادی از مسئولان ستادی و استانی وزارت فرهنگ و نمایندگانی از سایر وزارتخانه ها گزارش هایی از اقدامات و برنامه های خود برای مشارکت در قرارگاه محرومیت زدایی ارائه کردند و درباره موضوعات مشترک بحث و گفتگو شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تقویت اقتصاد منطقه ها بومی با توسعه آموزش رایگان هنر در منطقه ها کم برخوردار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت اقتصاد منطقه ها بومی با توسعه آموزش رایگان هنر در منطقه ها کم برخوردار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید