تزریق 1700تن مرغ به بازار تهران ، بازار اشباع شد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، رئیس هیأت مدیره انجمن شرکت های زنجیره گوشت کشور با بیان اینکه شب گذشته 1700 تن مرغ به بازار تهران تزریق شد، گفت: این عرضه در روزهای آینده هم ادامه خواهد یافت، اما برای ثبات قیمت در بازار باید فراوری حداقل 15 درصد افزایش یابد.

تزریق 1700تن مرغ به بازار تهران ، بازار اشباع شد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، عبدالعلی طهماسبی، رئیس هیأت مدیره انجمن شرکت های زنجیره گوشت کشور در مصاحبه با فارس گفت: با تزریق گسترده مرغ به بازار که از دو روز پیش شروع شده، قیمت مرغ در بازار متعادل شده و به نرخ مصوب 24 هزار و 900 تومان رسیده است، اما برای ثبات قیمت، فراوری باید حداقل 15 درصد افزایش یابد.

وی اضافه کرد: شب گذشته از سه استان گیلان، مازندران و گلستان یک هزار تن و از استان های دیگر 700 تن به بازار تهران تزریق شد و امروز بازار کاملاً اشباع شده است و در تمام نقاط شهر قیمت به کیلویی 24 هزار و 900 تومان به فروش می رود، مگر اینکه کسی تخلفی بکند.

طهماسبی گفت: این تزریق مرغ در روزهای آینده هم اجرایی خواهد شد و هم اکنون معاونان وزارت جهاد کشاورزی در سه استان شمالی حضور دارند تا مراحل عرضه مرغ به بازار و به استان های دیگر به ویژه به تهران ادامه یابد.

وی در پاسخ به این سؤال که چه تضمینی برای ادامه دار بودن تزریق مرغ به بازار وجود دارد، گفت: آمارهای سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور (سماصط) نشان می دهد که جوجه ریزی به طور کامل صورت گرفته و احتیاج کشور را در روزهای آینده برآورده می نماید، ضمن اینکه تجربه گذشته نشان می دهد تزریق 800 تا 900 تن مرغ به میدان بهمن احتیاج تهران را کاملاً برآورده می نماید در حالی که شب گذشته 1700 تن از استان های دیگر به تهران مرغ آمده به علاوه خود استان هم فراوری دارد.

آمار مصرف روزانه مرغ در تهران از 1200 تا 2000 تن اعلام می گردد و استان تهران تنها 5 درصد احتیاج داخل خود را تأمین می نماید و بقیه از استان های دیگر تأمین می گردد.

رئیس هیأت مدیره انجمن شرکت های زنجیره گوشت کشور تأکید کرد: عرضه مرغ به حدی رسیده که بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای در مازندران اعلام کردند که دیگر مرغ نمی خواهند.

طهماسبی در پاسخ به سؤالی دیگر مبنی که آیا این قیمت می تواند در ماه های آینده هم ثابت باشد، گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید فراوری خود را حداقل 15 درصد افزایش دهد تا قیمت به ثبات برسد.

وزارت جهاد کشاورزی اعلام نموده 115 میلیون قطعه جوجه ریزی شده است، در حالی که سال های گذشته آمار 130 هزار قطعه جوجه ریزی هم وجود داشت. با وجود این، تقاضا برای مرغ هم به دلیل گرانی گوشت افزایش یافته است.

رئیس هیأت مدیره انجمن شرکت های زنجیره گوشت کشور دلیل گرانی قیمت مرغ در روزهای گذشته را دو نرخه بودن بازار مطرح نمود که در یک طرف مرغ دولتی 20 هزار و 400 تومان و در مغازه ها تا 40 هزار تومان به فروش می رفت و حرص و ولعی در مردم ایجاد شده بود که یخچال های خود را پر از مرغ می کردند.

منبع: جام جم آنلاین

به "تزریق 1700تن مرغ به بازار تهران ، بازار اشباع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق 1700تن مرغ به بازار تهران ، بازار اشباع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید