تدوین اهداف راهبردی توسعه معاونت های جامعه پرستاری

به گزارش وبلاگ کلشی ها، حضرتی گفت: تدوین اهداف راهبردی توسعه معاونت های جامعه پرستاری و به روز رسانی ضوابط نظام های پایش و نظارت از جمله سیاست های وزارت بهداشت محسوب می گردد.

تدوین اهداف راهبردی توسعه معاونت های جامعه پرستاری

مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به سیاست های دفتر ارتقای سلامت اظهار کرد: امروزه در پیشرفت علم پزشکی و ارتقای دانش مردم فضای نهاد های ارائه دهنده خدمات بهداشتی- درمانی به فضای رقابتی تبدیل شده است به همین دلیل این گونه مراکز به فکر ارتقای بیشتر کیفیت خدمات خود می اندیشند که این موضوع با رضایت بیماران مراجعه کنندگان به مراکز درمانی همراه نیست.

او ادامه داد: به دلیل تغییر اپیدمیولوژی بیماری ها، احتیاج های سلامت، مسائل مرتبط با بیماری های غیرواگیر و افزایش سواد سلامت ارتقای کیفیت مراقبت ها امری لازم و لازم است و در این میان مراقبت های پرستاری کاری غیراجتناب ناپذیر تلقی می گردد.

حضرتی اظهار کرد: امروزه بیمارستان ها سعی در رفع کردن احتیاج بیماران و مراجعه کنندگان دارند و هنگامی که کیفیت خدمات ارائه شده فراتر از انتظار مراجعه کنندگان باشد میزان دستیابی به فرآیند های سلامتی افزایش پیدا می نماید و این معنی آن است که خدمات اثربخش و مقرون به صرفه است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت اعلام کرد: نقش مهم پرستاری در رفع کردن احتیاج های انسانی بسیار پررنگ و حیاتی است به همین دلیل مراقبت های پرستاری باید بر اساس استاندارد های جهانی، شرایط بومی هر منطقه، شرایط اجتماعی، مالی و فرهنگی کشور و همچنین با هدف دستیابی به پوشش همگامی سلامت ارائه گردد.

او اظهار کرد: مراقبت و انتقال بیماران از بیمارستان به منزل باید به گونه ای باشد که باعث افزایش مشارکت بیمار و خانواده ها در زمینه خودمراقبتی گردد.

حضرتی اعلام کرد: معاونت پرستاری وزارت بهداشت با هدف ارتقای سلامت و خدمات پرستاری اقدامات خوبی در زمینه دستیابی به ارائه خدمات جامع و مقرون به صرفه انجام داده است و به همین منظور معاونت پرستاری اقدام به تدوین اهداف کلان و راهبردی توسعه، تدوین و بازنگری مستمر استاندارد های مراقبتی، تدوین و به روز رسانی هدایت بالینی و پیاده سازی پرستاری مبتنی بر شرایط، تدوین و به روز رسانی سوابق و پیاده سازی نظام های پایش و نظارت بر خدمات پرستاری مراکز دولتی و غیردولتی انجام می دهد.

حل مسئله کمبود نیروی پرستار در دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

او یادآوری کرد: از دیگر سیاست گذاری های و برنامه های دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری تدوین بازنگری استاندارد ها و شاخص های مراقبت های پرستاری معنوی، بازنگری آیین نامه های مرتبط با خدمات حوزه پرستاری، همکاری با سازمان های ذی ربط در زمینه به روز کردن سنجه های اعتباربخشی و توسعه مراقبت های پرستاری در سطوح مختلف جامعه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تدوین اهداف راهبردی توسعه معاونت های جامعه پرستاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین اهداف راهبردی توسعه معاونت های جامعه پرستاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید