برای کنترل مصرف بسته اینترنت چه کنیم؟ ، شروع پایش بسته های اینترنت

به گزارش وبلاگ کلشی ها، مدیرکل نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اظهار داشت: حجم بسته های اینترنت اپراتورها در قالب بازدیدها و بازرسی های دوره ای و بعلاوه نظارت بر خط پایش می گردد.

برای کنترل مصرف بسته اینترنت چه کنیم؟ ، شروع پایش بسته های اینترنت

به گزارش وبلاگ کلشی ها، کاربران اینترنت در فضای مجازی به اینکه بسته های اینترنتی که آنها خریداری می نمایند به سرعت به انتها می رسد، انتقاداتی را مطرح کردند.

سید محمد امامی مدیر کل نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری گفت: حجم بسته های اینترنت اپراتورها در قالب بازدیدها و بازرسی های دوره ای و بعلاوه نظارت بر خط پایش می گردد. این پایش دوره ای با تحلیل آمار و اطلاعات مربوط به هر اپراتور به صورت دوره تکرار شده و در طی آن اطلاعات و داده های مربوط به بسته های فروخته شده به مشترکان با ترافیک و پهنای باند مصرفی اپراتورها تطبیق داده و در صورت مشاهده تخلف، مطابق با مقررات با اپراتورها برخورد می گردد.

وی با اشاره به الزام اپراتورها برای درج ترافیک مصرفی کاربران در پنل مشترکین اضافه نمود: مشترکان برای اطمینان بیشتر و کنترل حجم اینترنت دریافتی با استفاده از اپلیکیشن های همراه من در اپراتور همراه اول، ایرانسل من در اپراتور ایرانسل، رایتل من در اپراتور رایتل، شاتل موبایل من در اپراتور شاتل موبایل، سامان تل من در اپراتور سامان تل یا سایر دسترسی هایی که اپراتورها برای مشترکین ایجاد می نمایند و بعلاوه نصب اپلیکیشن های مانیتورینگ ترافیک، نسبت به سنجش مقدار مصرف دیتا بر روی گوشی تلفن همراه یا کامپیوتر خود اقدام نمایند.

مدیرکل نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری تاکید نمود: مشترکین در صورت مشاهده مغایرت یا تخلف در این زمینه می توانند با مراجعه به سامانه ثبت و پاسخگوئی به شکایات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی به آدرس https://195.cra.ir و یا تماس با شماره 95، شکایت خود را ثبت نمایند تا این موضوعات از سوی رگولاتوری پیگیری، آنالیز و پاسخ داده گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "برای کنترل مصرف بسته اینترنت چه کنیم؟ ، شروع پایش بسته های اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای کنترل مصرف بسته اینترنت چه کنیم؟ ، شروع پایش بسته های اینترنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید