اپل iOS 16.0.3 را جهت برطرف مشکل اعلانات و افزایش سرعت دوربین آیفون 14 منتشر کرد

به گزارش وبلاگ کلشی ها، اپل به تازگی آپدیت iOS 16.0.3 را به صورت رسمی و به منظور بهبود شرایط اعلانات، افزایش سرعت دوربین در سری آیفون 14 پرو و… منتشر کرد.

اپل iOS 16.0.3 را جهت برطرف مشکل اعلانات و افزایش سرعت دوربین آیفون 14 منتشر کرد

از زمانی که اپل iOS 16 را رسما برای گوشی های خود منتشر نموده تا به امروز، کاربران مسائل زیادی را گزارش داده اند که از جمله این موارد می توان به لرزش دوربین در اپلیکیشن های شخص ثالث نظیر اینستاگرام، مشکل اعلانات و… اشاره نمود که البته اپل بعضی از این مسائل را با ارائه یک سری آپدیت نه چندان پرحجم رفع کرد. اما همچنان بعضی از این مسائل پابرجا مانده اند که از جمله این موارد می توان به وجود باگ در بخش اعلانات، سرعت پایین اپلیکیشن دوربین و… اشاره نمود.

اما این شرکت آمریکایی به تازگی با عرضه iOS 16.0.3 کوشش نموده تا تمام این مسائل را رفع کند. برای دریافت این آپدیت کافی است وارد تنظیمات اصلی گوشی شده و در بخش General و سپس Software Update، چک کنید ببینید آیا آپدیت نوی در دسترس قرار گرفته است یا خیر. این آپدیت با شماره 20A392 عرضه شده و تمام کاربرانی که گوشی های خود را به iOS 16 آپدیت نموده اند می توانند به آن دسترسی داشته باشند. این یعنی دارندگان گوشی های آیفون 8 به بالا می توانند iOS 16.0.3 را هم دریافت نمایند.

از جمله مسائلی که در این نسخه از سیستم عامل iOS طبق گفته های اپل رفع شده است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • عدم دریافت اعلانات مربوط به تماس های دریافتی در آیفون 14 پرو و پرو مکس
  • مشکل در ارسال اعلانات یک سری از اپلیکیشن ها در آیفون 14 پرو و پرو مکس
  • مشکل کاهش صدای میکروفون در طول تماس های CarPlay در گوشی های سری آیفون 14
  • سرعت پایین دوربین در هنگام اجرا شدن یا سوییچ بین لنزهای مختلف در آیفون 14 پرو و پرو مکس
  • کرش کردن اپلیکیشن میل بعد از اجرا یا بعد از دریافت ایمیل ناقص

اینطور که به نظر می رسد، تقریبا می توان گفت این آپدیت بیشتر با هدف رفع کردن مسائل سری آیفون 14 پرو و پرو مکس عرضه شده اما با این حال برای تمام گوشی های واجد شرایط برای دریافت iOS 16 در دسترس قرار گرفته است. اپل قبل از عرضه این آپدیت، iOS 16.0.2 را برای گوشی های خود عرضه نموده بود. در آن آپدیت به یک سری از مسائل نظیر هشدار مربوط به کپی و پیست (درخواست مکرر مجوز برای پیست کردن نوشته ها در یک اپلیکیشن بعد از کپی کردن آن از یک اپلیکیشن دیگر)، لرزش دوربین آیفون 14 پرو و پرو مکس در اپ های شخص ثالث و… رسیدگی شده بود. علاوه بر این ها، آپدیت iOS 16.1 هم در مرحله بتا قرار گرفته است و اپل فعلا آن را برای توسعه دهندگان و کاربرانی که عضو برنامه بتا هستند عرضه نموده است. در این آپدیت، بیشتر تمرکز اپل روی عرضه قابلیت های نو است تا بهبود مسائل.

یکی از بزرگ ترین مسائلی که باید دید آیا اپل در iOS 16.0.3 به آن توجه نموده یا خیر، طول عمر پایین باتری است. اگر خبرها را دنبال نموده باشید، احتمالا می دانید که بسیاری از کاربران اپل از طول عمر پایین باتری گوشی های خود گله مند بوده اند به گونه ای که حتی چندین روز بعد از آپدیت به iOS 16 هم این مشکل پابرجا بوده و حتی گوشی های سری آیفون 14 را هم شامل شده است. معین نیست آیا در این آپدیت نو، مشکل یادشده رفع شده یا خیر.

آیا پیروز به دریافت آپدیت iOS 16.0.3 شده اید؟

منبع: 9TO5Mac

منبع: دیجیکالا مگ

به "اپل iOS 16.0.3 را جهت برطرف مشکل اعلانات و افزایش سرعت دوربین آیفون 14 منتشر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل iOS 16.0.3 را جهت برطرف مشکل اعلانات و افزایش سرعت دوربین آیفون 14 منتشر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید