اعتیاد از معضلات اصلی محله مهرآباد است

به گزارش وبلاگ کلشی ها، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر دفتر توسعه محله مهرآباد مشهد گفت: نبودن امنیت اجتماعی معضل اول محله است و اعتیاد این امنیت را پایین آورده است.

اعتیاد از معضلات اصلی محله مهرآباد است

علیرضا زاهدی، امروز 2 بهمن ماه، در بازدید از دفاتر توسعه محله سازمان بازآفرینی و حاشیه شهر مشهد، اظهار کرد: در طرح توسعه محله مهرآباد چهار هدف را به صورت کلیدی انتخاب نموده ایم که این موارد شامل مشارکت های مردمی در نوسازی و خدمات شهری، توانمندسازی مالی و اجتماعی است. زمینه ساز نوسازی و خدمات رسانی، مشارکت مردم در هر کاری است و این اتفاقات منجر به توسعه پایدار محله خواهد شد.

وی اضافه نمود: محله مهرآباد جزو منطقه 5 شهرداری است و در مجاورت محله گلشهر، در شمال شرق مشهد، قرار گرفته است. جمعیت محله حدود 23 هزار نفر است، و 172 هکتار جزو سکونت گاه های غیر رسمی این محله است و بافت این منطقه صنعتی است.

زاهدی با اشاره به اینکه کاربری اراضی شناسایی شده و بیشترین کاربری، مسکونی است، اظهار کرد: نسبت محله مهرآباد در بافت های فرسوده کمتر است اما بافت های ناهمگون زیاد دارد و مساحت قطعات مسکونی حدود 130 متر است. مراکز خدماتی را در سطح محله شناسایی نموده ایم. طبق موضوعات شهرسازی، شعاع خدماتی را شناسایی نموده ایم تا بتوانیم مناطق محروم از این خدمات را بشناسیم.

مدیر دفتر توسعه محله مهرآباد مشهد با بیان اینکه مرکزیت مراکز درمانی باعث شده سایر محله ها، پوشش درمانی نداشته باشند، مطرح کرد: ناچاریم با مراکز سلامت، بهزیستی و وزارت علوم این خدمات را به تمام محله ارائه دهیم. طبق مصاحبه ها و پرسش نامه هایی که با محله داشته ایم، معضلات اصلی محله شناسایی شده است تا بتوانیم فضای بهتری را ایجاد کنیم. نبودن امنیت اجتماعی معضل اول محله است و اعتیاد این امنیت را پایین آورده است.

وی توضیح داد: کمبود خدمات اجتماعی از مسائل این محله است. وجود زمین های بایر یکی از معضلات دیگری است که باعث شده این مکان ها تبدیل به مکانی برای مصرف موادمخدر شوند و محل زندگی حیوانات موزی، کمبود فضای سبز، نوسازی و تحهیزات ترافیکی، آسفالت ها و پیاده رو ها، تجهیزات ورزشی و روشنایی که جزو خدمات شهری است از ملزومات این محله است.

زاهدی با بیان اینکه فعالیت های اجتماعی در راستای حساس سازی و اعتمادسازی محله یکی از اهداف اصلی است، گفت: در 6 ماهه فعال شدن این دفتر، کارگاه های فرهنگ شهروندی برگزار نموده ایم، همچنین افراد بازمانده از تحصیل را به یاری سازمان شناسایی نموده ایم تا درسشان را ادامه دهند، کارگاه های مشاوره خانواده و زیورآلات را برگزار کردیم تا توانمندسازی مالی در بین مردم محله شکل گیرد.

وی توضیح داد: کارگاه های شهروند الکترونیک و کارآفرینی را برگزار کردیم تا کارآفرینان را شناسایی کنیم و طرحی مالی داده ایم تا کارآفرین آموزش هایی را به کارپذیر ها بدهد. حدود 60 نفر تا امروز در کارگاه چرم آموزش دیده اند و 22 نفر مستقیماً با کارآفرینان فعالیت می نمایند. افراد متقاضی کسب وکار خانگی را شناسایی نموده ایم و با کمیته امداد برای دریافت وام هماهنگ کردیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعتیاد از معضلات اصلی محله مهرآباد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتیاد از معضلات اصلی محله مهرآباد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید