شروع فرآیند اعطای تابعیت بە فرزندان دارای مادر ایرانی

به گزارش وبلاگ کلشی ها، فرآیند اعطای تابعیت بە فرزندان دارای مادر ایرانی همزمان با سراسر کشور در استان کردستان شروع شدە است.

شروع فرآیند اعطای تابعیت بە فرزندان دارای مادر ایرانی

بە گزارش وبلاگ کلشی ها به نقل از ایرنا، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کردستان اظهار کرد: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی و هیات دولت شیوه نامه اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی ابلاغ شده است. راغب الفت اضافه نمود: بر مبنای همین مصوبات ابلاغی، فرآیند ثبت نام در اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان شروع شده است.

وی ضمن درخواست از متقاضیان واجد شرایط برای مراجعه حضوری و تشکیل پرونده در اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کردستان برای معین شدن شرایط خود افزود: متقاضیان می توانند به وسیله سایت امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ثبت نام و معینات خود را درج نمایند.

در راستای سیاست های دولت دوازدهم مبنی بر پیگیری و دفاع از حقوق ملت و حقوق شهروندی و کوشش برای به اجرا درآوردن این حقوق اساسی، لایحه ای به منظور دفاع از کرامت و حقوق بخشی از زنان ایرانی و نیز بچه ها به مجلس ارائه شد که انتها در تاریخ 2 مهرماه سال 1398 با عنوان قانون اصلاح قانون معین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی به تصویب رسید.

هیات وزیران در جلسه روز چهارشنبه (31 اردیبهشت 99) و در اجرای ماده واحده قانون اصلاح قانون معین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، آیین نامه اجرایی نحوه اعطای تابعیت به افراد مشمول این قانون را تصویب کرد و اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری دو هفته بعد (13 خرداد 99) آن را برای اجرا به وزارتخانه های کشور، اطلاعات و امورخارجه و معاونت حقوقی رییس جمهوری سیزدهم خردادماه ابلاغ کرد.

براساس این آیین نامه، هر زن ایرانی که با مرد غیرایرانی ازدواج نموده و در نتیجه این ازدواج، دارای فرزند زیر 18 سال باشد و هر فردی که از مادر ایرانی و پدر غیرایرانی متولد شده و بیش از 18 سال تمام داشته باشد می تواند متقاضی اعطای تابعیت برای فرزند خود باشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "شروع فرآیند اعطای تابعیت بە فرزندان دارای مادر ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع فرآیند اعطای تابعیت بە فرزندان دارای مادر ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید