نهایی شدن خرید 7 ایرباس برای شرکت هواپیمایی آسمان

به گزارش وبلاگ کلشی ها، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نهایی شدن خرید هفت فروند ایرباس برای اضافه شدن به مجموعه هواپیمایی آسمان خبر داد و ابراز امیدواری کرد که ورود این هواپیماها از اردیبهشت ماه سال آینده آغاز شود.

نهایی شدن خرید 7 ایرباس برای شرکت هواپیمایی آسمان

به گزارش وبلاگ کلشی ها، علی ربیعی عصر امروز (24 آذر) در ششمین جلسه کارگروه اشتغال استان فارس گفت: امیدواریم با اضافه شدن این هواپیماها، آسمان بیش از گذشته خدمات مطلوبی را به هموطنان ارائه دهد.

ربیعی با بیان اینکه شرایط هواپیمایی آسمان استان فارس دارای اهمیت زیادی است، بر لزوم اضافه شدن خدمات این شرکت متناسب با نیازهای اعلام شده از سوی استاندار فارس تاکید کرد.

او در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه در هیچ دوره ای به اندازه دولت کنونی هتاکی علیه رئیس جمهوری انجام نشده است، یکی از مهمترین نیازهای این دوران را گذشت، از خودگذشتگی و اخلاق در تمام ابعاد و زمینه ها دانست و گفت: من آژیر خطر را می کشم و اعلام می کنم که پنج تا 10 سال فرصت داریم تا قدرت خود را در زمینه های مختلف علمی و اقتصادی و بهره وری و دیگر حوزه ها افزایش دهیم و برای این مهم نیازمند تکرار دوران تاریخی دفاع مقدس هستیم.

هر دقیقه پنج نفر به تقاضای اشتغال در جامعه اضافه می شود

ربیعی با بیان اینکه در مباحث مربوط به اشتغال با نگرانی های مطرح شده همسو است، گفت: هر دقیقه پنج نفر به تقاضای اشتغال در جامعه اضافه می شود این یعنی 300 نفر در هر ساعت و حدود 874 هزار نفر در سال لذا باید متناسب با این تقاضا، ظرفیت ایجاد شود.

او با بیان اینکه سال قبل و براساس آمار تامین اجتماعی، 700 هزار شغل در کشور ایجاد شده است، گفت: علی رغم این 500 هزار شغل کسری داشتیم. نگرانی ها در حوزه اشتغال باید تبدیل به راهکار و پیشنهاد و جهت گیری برای رفع مسائل شود.

ربیعی دولت یازدهم را وارث دورانی سخت دانست و گفت: در اولین روزهای دولت با یک اقتصاد قطع شده با دنیا روبرو بودیم حال آنکه حتی در اقتصاد مقاومتی هم بر روی بیرون تاکیداتی وجود دارد.

او با اشاره به اختلاف 67 درصدی خط تورم با خط حقوق در تامین اجتماعی در ابتدای دولت یازدهم، گفت: در آن زمان با بازاری تورمی و فاقد تعادل و با ریزش نیروی کار روبرو بودیم که در فارس هم شاهد بیشترین ریزش نیروی کار بودیم اگرچه فارس در نوعی از صنعت قرار داشت که فصل ریزش را طی می کرد.

ربیعی با بیان اینکه اکنون اقتصاد قابل پیش بینی بوده و اتصال به بازارهای دنیای آغاز شده است، از ورود شرکت های خاریجی به بازارهای اشتغال کشور خبر داد و ابراز امیدواری کرد که در فارس هم این موضوع موجب گشایش باشد و گفت: همه وزرای کار گفتند که ما مسئول اشتغال نیستیم اما در این دولت من مسئولیت را پذیرفته ام اما داده و ستاده ها را باید دید، ما 750 میلیارد دلار پول نداشتیم. با این پول کارهای بسیار بزرگی در حوزه اشتغال می شد انجام داد.

او با بیان اینکه تمام مسائل را قبول دارد، در عین حال شرایط را ناامید کننده ندانست و گفت: آمارهای اشتغال ایجاد شده در سال 1394 وجود دارد و قابل دسترسی است.

افزایش 2.5 درصدی نرخ مشارکت در کشور

ربیعی با یادآوری اینکه هم اینک در فارس نیازمند 179 هزار شغل هستیم، افزایش نرخ مشارکت در کشور را امیدوار کننده دانست و گفت: افزایش نرخ مشارکت برای ما به معنای بالا رفتن نرخ بیکاری است اما این نرخ علامت خوبی محسوب می شود.

او ادامه داد: نرخ مشارکت در کشور حدود 2.5 درصد افزایش داشته و این یعنی امید به یافتن شغل در افراد بیشتر شده و مشارکت افزایش یافته است. ناامیدی دشمن اول جامعه محسوب می شود و هر کس امید را از بین ببرد دشمن این جامعه است.

ربیعی اظهار داشت: امسال دولت برای اولین بار هزار میلیارد به عنوان بودجه اشتغال در لایحه بودجه پیش بینی و به مجلس تقدیم کرده است و در لایحه دیگری پیش بینی کرده ایم که از صندوق توسعه 5000 میلیارد ریال تسهیلات دریافت شود.

او با تاکید براین باور که با پاشیدن پول اشتغال ایجاد نمی شود، گفت: برای استان فارس پیش بینی رشد در حوزه آی سی تی و گردشگری را پیش بینی کرده ایم. گردشگری امروز به مسافر گردانی تبدیل شده است این باید به سمت گردشگری حرکت کند و فارس نیز در این زمینه استعدادهای خوبی دارد.

ربیعی با بیان اینکه فارس در گردشگری پست مدرن، پیشرو است، گفت: امروز در فارس از گردشگری هتل پنج ستاره عبور کرده و به بوم گردی رسیده ایم و در توریست درمانی و باستان گردی و صنعت پوشاک هم ظرفیت های وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نهایی شدن خرید 7 ایرباس برای شرکت هواپیمایی آسمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهایی شدن خرید 7 ایرباس برای شرکت هواپیمایی آسمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید