9 فیلم ترسناکی که پیروز به دریافت جوایز سینمایی شدند

به گزارش وبلاگ کلشی ها، فیلم های سینمایی در ژانر وحشت معمولا مورد بی توجهی قرار می گیرند اما دراینجا 9 فیلم را معرفی می کنیم که پیروز به کسب جایزه شدند.

9 فیلم ترسناکی که پیروز به دریافت جوایز سینمایی شدند

به گزارش خبرنگار ، انگل یکی از جنجالی ترین فیلم هایی است که در آکادمی اسکار امسال صحبت زیادی پیرامون آن مطرح شد.

حتی قبل از آنکه این فیلم جوایز زیادی را از آکادمی دریافت کند، بحث های زیادی در مورد اینکه فیلم در ژانر ترسناک است یا نه، مطرح شده بود.

هر زمان که یک فیلم ترسناک توجه دیگران را به خود جلب می کند، بحث و مجادله ها نیز بالا می گیرد و اینگونه به نظر می رسد ذاتا ارتباطی بین فیلم های ترسناک و کیفیتی که همیشه از آن ها در ذهن هاست وجود دارد. اما در سال های اخیر فیلم های ترسناک زیادی اکران شدند که این موضوع برای آن ها صدق نمی کند و جوایز مهمی دریافت کرده اند.

در اینجا چند فیلم سینمایی که محدودیت برای ژانر ها را کنار گذاشته اند و جوایز مهمی برده اند، مرور می کنیم.

دراکولای برام استوکر (1992)

در حالی که داستان های زیادی در مورد دراکولا و خون آشام در سینما ساخته شده است، اما در نهایت فرانسیس فورد کاپولا توانست تنها کسی باشد که یک خون آشام را در شمایل یک فیلم برنده اسکار ارائه بدهد. این فیلم سینمایی در جوایز اسکار در بخش های طراحی لباس، تدوین، صدا و بهترین چهره پردازی جایزه دریافت کرد. این فیلم همچنین جوایز مختلفی را از جمله بهترین کارگردانی، بازیگری و نویسندگی از جوایز ساترن دریافت کرد.

آرواره ها (1975)

فیلم سینمایی آواره ها به کارگردانی استیون اسپیلبرگ که کوسه ها عامل وحشت هستند لحظات کلاسیک زیادی دارد. شاید مهمترین بخش از این فیلم سینمایی موسیقی متن آن است. این فیلم نیز با چهار نامزدی اسکار در سه بخش پیروز بود شاید حتی در بخش های فیلمنامه و بهترین فیلم نیز شانس زیادی داشت، اما مورد توجه واقع نشد. این فیلم با احتساب نرخ تورم در بین پرفروش ترین فیلم های تاریخ نیز قرار گرفته است.

طالع نحس (1976)

فیلم سینمایی طالع نحس در مورد پسری با نیرو های شیطانی است که باعث مرگ های خشونت بار زیادی در اطراف شهر و محل زندگی خود می شود معمولا داستان و فیلمی نیست که به ذائقه آکادمی اسکار خوش بیاید و همین گونه هم شد. اما در بخش بهترین موسیقی به اندازه کافی پیروز بود تا جایزه اسکار را به خانه ببرد. البته این فیلم از جوایز کم اهمیت تری، جوایز بازیگری و فیلمنامه دریافت کرده است.

گرگ نمای آمریکایی در لندن (1981)

این فیلم کمدی ترسناک به کارگردانی جان لندیس شاید بهتر از هر فیلم دیگری تبدیل یک شخصیت از انسان به یک موجود عجیب را به تصویر کشیده است. این فیلم سینمایی اولین اثری بود که توانست جایزه بهترین چهره پردازی را دریافت کند. قبل از آن سال فیلم سینمایی مرد فیلم نامه در بخش چهره پردازی مورد انتقاد قرار گرفته بود.

یک مکان ساکت (2018)

این فیلم سینمایی شاید اثری بود که در فصل جوایز 2018 بیشترین صحبت در مورد آن شد. این فیلم شگفت انگیز داستان موجوداتی هیولایی را روایت می کند که هر کسی را بر اساس صدا هایی که می شنوند، می کشند. در حالی که فیلم هم در جوایز اسکار نامزد شد و هم در جوایز گلدن گلوب، اما پیروز به دریافت جوایز هیچکدام نشد. البته کاملا نادیده گرفته شد و توسط موسسه فیلم آمریکا بهترن فیلم سال شد.

بیگانه (1979) وبیگانه ها (1986)

دو مورد از تاثیرگذار ترین فیلم های علمی تخیلی و ژانر وحشت در تاریخ شاید دو فیلم بیگانه باشد. با وجود آنکه این دو فیلم تغییر ات زیادی را در وزن تجربه می کنند، اما تلاش هر دوی آن ها برای خلق موجودات به خوبی جواب داده است. هر دوی آن ها نیز در سال های مربوط به خود جایزه بهترین جلوه های ویژه را در اسکار و همچنین بفتا دریافت کردند.

برو بیرون (2017)

فیلم سینمایی ترسناک جردن پیل در همکاری با بلوم هاوس، فیلمی بود که در سال 2017 بیشترین صحبت در مورد آن شده بود. این فیلم سینمایی داستان مردی را روایت می کند که قصد دارد از دست یک خانواده فرار کند. جایزه اسکار بهترین فیلمنامه را در کارنامه دارد. این فیلم جایزه بهترین فیلم سال را نیز از موسسه فیلم آمریکا و همچنین انجمن نویسندگان دریافت کرد.

سکوت بره ها (1991)

این فیلم سینمایی نیز از زمان اکرانش از فیلم های مورد بحث سینما بوده و عده ای معتقد هستند این فیلم در ژانر ترسناک دسته بندی نمی شود. اما به هر حال این فیلم در ژانر درام جنایی نیز محسوب می شود و محتویات ترسناکش،آن را شایسته حضور در این لیست می کند. این فیلم سینمایی تقریبا در تمامی بخش های اصلی از جمله بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر مرد و بازیگر زن و همچنین بهترین فیلمنامه جایزه اسکار دریافت کرده است.

جن گیر (1973)

پیروز ترین فیلمی که به طور کامل در ژانر وحشت قرار می گیرد، جن گیر به کارگردانی ویلیام فریدکین است. عده ای معتقدند که جن گیر برترین فیلم ترسناک تاریخ است. این فیلم اولین جایزه خود را در بخش بهترین فیلمنامه و دومین جایزه را نیز در بخش طراحی صدا دریافت کرد. همچنین این فیلم جایزه بهترین فیلم، بازیگر زن، فیلمنامه و کارگردان را نیز از جوایز گلدن گلوب دریافت کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "9 فیلم ترسناکی که پیروز به دریافت جوایز سینمایی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 فیلم ترسناکی که پیروز به دریافت جوایز سینمایی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید