7 روش کاربردی برای تشخیص اصل بودن شارژر اپل

به گزارش وبلاگ کلشی ها، در دنیای امروز که هر شخصی حداقل یک گوشی موبایل دارد و این دستگاه ها عضوی جدایی ناپذیر از زندگی ما انسان ها شده اند، انتخاب و خرید یک شارژر اصلی و درست اهمیتی دو چندان پیدا کرده است. از زمانی که شرکت اپل شارژر را از بسته بندی گوشی های آیفون حذف کرد، یک مشکل تازه به مسائل کاربران آیفون اضافه شد و آن هم چیزی نبود جز تشخیص آداپتور اصلی از تقلبی آیفون. شاید در نگاه اول تصور کنید که شارژر اصلی و تقلبی در نهایت تفاوتی ندارند و قرار است که گوشی شما را شارژ کنند ولی بهتر است بدانید که اگر از شارژر اصل اپل استفاده نکنید، در نهایت گوشی موبایل شما آسیب هایی جبران ناپذیر می بیند. قطعات گوشی های اپل نیز قیمت پایینی ندارند تا بتوانید آن ها را به راحتی تعویض کنید؛ بنابراین بهترین راه این است که از همان ابتدا به سراغ شارژهای اصلی اپل بروید. حال قبل از هر چیزی اگر شما هم به فکر خرید یک آیفون تازه هستید، دکمه زیر مختص شماست.

7 روش کاربردی برای تشخیص اصل بودن شارژر اپل

چرا باید از شارژر اصلی و اورجینال استفاده کنیم؟

احتمالا با مطالعه بخش مقدمه این مطلب متوجه شده اید که با استفاده از شارژرهای تقلبی آسیب هایی جدی به آیفون شما وارد خواهد شد. با این وجود ما می خواهیم در این بخش بررسی کنیم که این آسیب ها چه مواردی هستند تا اهمیت شارژرهای اپل را بیشتر متوجه شویم. اولین موردی که با استفاده از شارژرهای تقلبی آسیب می بیند، باتری دستگاه شماست که طول عمر آن کاهش پیدا می کند و یا نمی تواند برای مدت مناسب و طولانی شارژ را نگه دارد و شاید زودتر از همیشه شارژ و یا حتی خالی شود.

مورد بعدی دمای دستگاه شماست. شارژرهای تقلبی باعث می شوند که آیفون در زمان شارژ شدن به شدت داغ شود که با استفاده از شارژرهای اصلی هیچ وقت این مورد را تجربه نخواهید کرد. اگر دو مورد قبلی شما را قانع نکرد که شارژرهای تقلبی اصلا مناسب نیستند، بهتر است بدانید که این شارژرها به مدارهای داخلی آیفون نیز آسیب هایی جدی و حتی شاید جبران ناپذیری وارد می کنند. در نهایت کابل های شارژ فیک نیز باعث آسیب به پورت شارژ دستگاه شما می شوند.

بهترین روش ها برای تشخیص شارژر اصل اپل

در بخش قبلی تلاش کردیم تا مهم ترین آسیب هایی که شارژرهای تقلبی به گوشی موبایل اپلی شما وارد می کنند را یک به یک بررسی کنیم. حال که با این آسیب ها آشنا شده اید و احتمالا دیگر نمی خواهید به سراغ خرید و یا استفاده از شارژرهای تقلبی بروید، بهتر است بدانید که این تازه اول ماجراست؛ چرا که شاید شما نخواهید به سراغ خرید این کالاها بروید ولی تعداد آن ها آن قدر در بازار زیاد شده که ممکن است مدل های تقلبی را تحت عنوان شارژر اصل آیفون خریداری کنید.

در چنین شرایطی باید خودمان دست به کار شویم و حداقل یاد بگیریم که چگونه باید شارژرهای اصلی و تقلبی اپل را از هم تشخیص دهیم. در وهله اول بهتر است بدانید که هیچ روش تضمینی برای تشخیص مدل های تقلبی وجود ندارد ولی شما با مطالعه تمامی موارد ذکر شده در ادامه این مطلب می توانید 90 درصد شارژرهای تقلبی را بشناسید. در نهایت شاید 10 درصد آن ها را نتوانید شناسایی کنید که اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، تشخیص این تعداد کم که با کیفیت بالایی از شارژر اصلی کپی شده اند، برای فعالان این حوزه نیز کار آسانی نیست.

در چنین شرایطی منطقی ترین کار این است که روش های شناسایی شارژر اصلی و تقلبی را بشناسیم تا بتوانیم در نهایت یک شارژر اصلی را بخریم. دقت داشته باشید که برای اثبات تقلبی بودن یک شارژر، حتی یکی از موارد پایین نیز می تواند کافی باشد ولی برای اثبات اصل بودن یک شارژر باید تمامی موارد را چک کنید. حال بهترین روش ها برای تشخیص شارژر اصل اپل عبارتند از:

1) تطابق سریال نامبر

اولین و ساده ترین موردی که باید به سراغ چک کردن آن بروید، سریال نامبر شارژر است. بر روی جعبه تمامی محصولات اپل یک سریال نامبر نوشته شده که این عدد روی کالای درون جعبه نیز به همان شکل قرار گرفته است. پس شما باید کالا را از درون جعبه خارج کنید و سریال نامبر حک شده بر روی آداپتور و جعبه را با هم تطابق دهید. اگر این دو عدد یکسان نبودند، قطعا شارژر شما فیک است.

2) رنگ تصویر آداپتور بر روی بسته بندی

خوشبختانه برای بررسی این مورد حتی نیازی به باز کردن جعبه نیز ندارید و تنها نیاز است که رنگ آداپتور روی جعبه را به دقت بررسی کنید. اگر تا به امروز دقت کرده باشید، عکس آداپتور بر روی جعبه شارژرهای اصل اپل کاملا سفید رنگ و بدون سایه است. از طرف دیگر در موارد کپی و تقلبی، رنگ آداپتور گاهی همراه با سایه است و گاهی سفید متمایل به زرد است.

3) فونت تایپی عدد 20 بر روی جعبه

بررسی این مورد به دقت بالایی نیاز دارد. شما در ابتدا باید چک کنید که عدد 20 با فونت درستی نوشته شده است و یا خیر. معمولا فونت استفاده شده بر روی بسته بندی شارژر 20W در شارژرهای فیک اصلا زیبا نیست و به شارژرهای اصلی شباهتی ندارد. در نمونه اصلی عدد 2 و 0 کمی از هم فاصله دارند اما در آداپتور فیک این اعداد و حرف W نزدیک به هم هستند.

4) خرید از فروشگاه های معتبر

این نکته جزو مواردی است که کار شما را آسان تر می کند. اگر شما به سراغ خرید شارژر اپل از یک فروشگاه متفرقه بروید، احتمال این که کالای مورد نظر شما اصلی نباشد افزایش پیدا می کند. از طرف دیگر فروشگاه های بزرگ و معتبر اصولا کالاهای تقلبی را نمی فروشند و قطعا قبل از شما تمامی موارد را چک می کنند تا کالای مورد نظر اصلی باشد؛ چرا که با فروش کالای تقلبی نه تنها مشتری خود را از دست می دهند، بلکه اعتبار و اصالت فروشگاه خود را نیز زیر سوال خواهند برد.

5) دفترچه های راهنما

در جعبه شارژرهای تولید شده از طریق شرکت اپل دو عدد دفترچه راهنما قرار گرفته است که در نمونه های تقلبی گاهی دفترچه راهنمای به صورت کاملا وجود ندارد و یا این که فقط یک دفترچه راهنما درون جعبه قرار داده شده است. متاسفانه برای بررسی این مورد نیز باید جعبه آداپتور را باز کنید.

6) وزن جعبه

بررسی این مورد شاید برای همه افراد راحت نباشد ولی یکی از بهترین روش­ ها برای تشخیص شارژر اصل اپل است. وزن آداپتورهای فیک سنگین تر از آداپتورهای اصلی است. برخی از افراد ادعا می کنند که وزن بسته بندی شارژر اپل 85 گرم و وزن آداپتور آن نیز 55 گرم است.

7) نوشته های روی شارژر

جالب است بدانید که نوشته­ های روی محصولات اپل به طور کلی محو و تار هستند؛ زیرا اپل از جوهر خاصی استفاده می­ کند که در نهایت آسیب های کمتری به محیط زیست وارد کند. خوشبختانه تولیدکننده های شارژرهای تقلبی نمی توانند به راحتی از این جوهر استفاده کنند و به همین علت نوشته های روی شارژرهای تقلبی اصولا پررنگ هستند.

آیا می توانیم سریال نامبر شارژر اپل را استعلام بگیریم؟

اگر تا به امروز یکی از محصولات شرکت اپل را خریداری کرده باشید، احتمالا می دانید که با ورود به سایت اپل و وارد کردن سریال نامبر دستگاه می توانید اصالت کالای مورد نظر را استعلام بگیرید. برخی از افراد برای خرید شارژرهای اپل نیز به سراغ این سایت می روند و با وارد کردن سریال نامبر شارژر و عدم دریافت پیام تایید شرکت اپل مبنی بر اصل بودن کالا، تصور می کنند که کالایی تقلبی خریداری کرده اند.

نکته مهمی که باید بدانید این است که شما نمی توانید برای کالاهایی همچون شارژر به سراغ این سایت بروید و در واقع این بخش از سایت اپل مختص محصولاتی مهم تر مثل آیفون و آیپد و موارد دیگر است. پس اگر شما هم سریال نامبر آداپتور خود را در این سایت وارد کرده اید و نتیجه ای دریافت نکرده اید، اصلا نگران نباشید و به سراغ روش هایی که در بخش قبلی ذکر کردیم بروید تا اصل و یا تقلبی بودن کالای مورد نظر را متوجه شوید.

سخن پایانی

هدف ما در این مطلب معرفی تمامی روش های ممکن در جهت بررسی آداپتورهای شارژر شرکت اپل بود. به همین علت به سراغ اهمیت استفاده از شارژرهای اصلی رفتیم و سپس هفت روش طلایی برای تشخیص شارژر اصل اپل را به شما معرفی کردیم. در نهایت نیز به سراغ بررسی این موضوع که آیا می توانیم سریال نامبر آداپتورهای اپل را از سایت آن استعلام بگیریم، رفتیم. لازم به ذکر است که قطعا روش های دیگری نیز برای بررسی اصل بودن شارژرهای اپل وجود دارد که شاید زیاد کاربردی نباشند و یا بسیار سخت باشند و ما ترجیح دادیم که به سراغ آن ها نرویم. حال شما بگویید که آیا روش کاربردی دیگری را برای تشخیص آداپتورهای تقلبی اپل می شناسید؟ شما همچنین می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران وبلاگ کلشی ها مگ در میان بگذارید.

منبع: وبلاگ کلشی ها مگ

منبع: دیجیکالا مگ

به "7 روش کاربردی برای تشخیص اصل بودن شارژر اپل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 روش کاربردی برای تشخیص اصل بودن شارژر اپل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید