15 نکته که از تریلر بسته الحاقی Shadow of the Erdtree الدن رینگ آموختیم

به گزارش وبلاگ کلشی ها، بازی الدن رینگ (Elden Ring) به راحتی یکی از بهترین بازی های چند سال اخیر است و شرکت فرام سافتور (From Software) نیز توانست موفقیت خیلی خوبی با این بازی کسب بکند. حال با توجه به موفقیتی که الدن رینگ داشت، انتظار می رفت که شرکت سازنده در پی ساخت یک بسته الحاقی یا دنباله برای این بازی باشد.

15 نکته که از تریلر بسته الحاقی Shadow of the Erdtree الدن رینگ آموختیم

چندی پیش از اولین و شاید تنها بسته الحاقی بازی الدن رینگ به نام سایه اردتری (Shadow of The Erdtree) رونمایی شد. این بسته الحاقی جزئیات بسیار زیادی به بازی الدن رینگ اضافه خواهد کرد و از طرفی به بسیاری از سوالات کاربران پاسخ خواهد داد. طبق چیزی که اعلام شده این بسته الحاقی شامل یک دنیای نو برای گشتن و چندین خط داستانی اضافه است که باعث می شود الدن رینگ از گذشته هم گسترده تر بشود.

حال انتظارات به انتها رسید و اولین تریلر بسته الحاقی سایه اردتری منتشر شد. در این تریلر ما نگاهی به اولین بسته الحاقی بازی الدن رینگ خواهیم داشت و از همین ابتدا تعیین است که با یک بسته الاقی بسیار گسترده روبرو هستیم. این تریلر حدود 3 دقیقه بود و پر از جادو و غولآخر (Boss) نو بود. حال اگر شما با جزئیات به این تریلر نگاه کنید، با نکات بسیار زیادی روبرو می شوید. در این متن نیز ما قصد داریم تا به برخی از این نکات اشاره بکنیم.

رمز و راز میکلا (Miquella)

یکی از بزرگ ترین سؤالاتی که در زمان عرضه بازی اصلی الدن رینگ مطرح شد، این بود که چه اتفاقی برای میکلا افتاد. میکلا برادر دو قلوی مالینیا (Malenia) بوده و یکی از نیمه خدایان بود که به همیشه بچه بودن طلسم شده بود. در بازی اصلی شما میکلا را در قصر موهگ (Mohgs Palace) در یک پیله پیدا خواهید کرد. این پیله قرار است او را به یک بزرگسال تبدیل کند.

در مبارزه با موهگ گفته می شود که میکلا مرده است ولی وقتی شما بخش داستانی را مطالعه کنید، تعیین می شود که او تنها به خواب رفته است. حال در این تریلر پس از اینکه ما درخت اردتری را می بینیم، ظاهری از میکلا نیز تعیین می شود. در نتیجه در این بسته الحاقی قرار است در مورد میکلا اطلاعات بیشتری منتشر شود. در ابتدای این تریلر شما پیله میکلا را مشاهده خواهید کرد که باز شده و دست او از آن خارج شده است. با توجه به شرایطی که این دست دارد تعیین نیست که میکلا از خواب خود بیدار شده یا نه ولی اینطور که به نظر می رسد هنوز زنده است.

چگونه به این بسته الحاقی دسترسی پیدا خواهیم کرد؟

در بازی های قبلی شرکت فرام سافتور دسترسی به بسته الحاقی روش خاصی داشت برای مثال شما باید یک چیزی را لمس می کردید یا اینکه باید به منطقه خاصی می رفتید. در بازی بلادبورن (Bloodborne) شما باید به یک جمجمه دست می زدید که به نوبه خود بسیار جالب بود. حال اینطور که به نظر می رسد راه دسترسی به بسته الحاقی سایه اردتری همین پیله میکلا است. همینطور اینکه این موضوع از طریق سازنده بازی الدن رینگ نیز تأیید شد.

در انتهای تریلر یک صدایی به شما می گوید که دست آسیب دیده را لمس کن و به سرزمین سایه ها سفر کن. در نتیجه اینطور که به نظر می رسد روح میکلا در سرزمین رویاها وجود دارد و راه ورود به آن هم همین پیله میکلا است. در نتیجه شما وارد سرزمین رویاها یا همان سایه ها شده و به بسته الحاقی الدن رینگ دسترسی پیدا خواهید کرد.

چه بلایی به سر اردتری آمده است؟

اردتری را می توان مهم ترین بخش دنیای الدن رینگ دانست. این سازه در اصل یک درخت طلایی بسیار بزرگ است که بالای سرزمین میانه (The Lands Between) قرار گرفته است. اردتری در اصل نماد الدن رینگ بوده و نشان دهنده نظم طلایی (Golden Order) است که از طریق ملکه مریکا (Queen Marika) ایجاد شده بود. نکته جالب اینجاست که با توجه به اینکه شما کدام انتها از بازی را انتخاب کنید، ظاهر این درخت نیز در انتها بازی متفاوت خواهد بود.

یک درخت دیگر نیز در بازی الدن رینگ وجود دارد. در اصل چندین درخت بزرگ دیگر وجود دارند اما یک مورد اهمیت بیشتری دارد و آن هم هلیگتری (Haligtree) است. هلگیتری در قسمت بالایی سرزمین میانه قرار داشته و جایی است که مالنیا (Malenia) در آن قرار گرفته است. حال امکان دارد که درختی که در تریلر وجود داشته همین هلیگتری باشد.

درخت اردتری در لیندل (Leyndell) قرار گرفته است. این منطقه با توجه به زاویه ای که در تریلر وجود دارد مشهود نیست و در نتیجه به احتمال زیاد درختی که مشاهده می کنید همان هلیگتری است. هلیگتری درختی است که میکلا تلاش کرد آن را رشد دهد تا ایده ای متفاوت با اردتری داشته باشد. شاید این موضوع نام بسته الحاقی سایه اردتری را نیز بیشتر توضیح دهد.

حال این درخت هرکدام از درخت های بازی که باشد، به ظاهر از بین رفته است. همینطور اینکه یک مایع طلایی از آن به بیرون ریخته که باعث می شود ظاهری مشابه با درخت های منطقه Deeproot Depths داشته باشد. اینکه چرا این درخت به چنین شکلی در آمد هنوز تعیین نیست ولی به احتمال زیاد ارتباط به داستان اصلی این بسته الحاقی دارد.

اگر الان نه پس کی؟

شرکت فرام سافتور در گذشته نیز از عنصر سفر در زمان در بسته های الحاقی خود استفاده کرده است. به این شکل که در موارد قبلی بازیکنان به گذشته دنیای بازی رفته و حتی در یکی از بسته های الحاقی بازی دارک سولز 3 به آینده رفتند. برای مثال بسته الحاقی شکارچیان قدیمی (The Old Hunters) بازی بلادبورن به گذشته دنیای این بازی اشاره داشت. حال اگر چنین چیزی در مورد الدن رینگ درست باشد امکان دارد که سایه اردتری اشاره به گذشته دنیای سرزمین میانه داشته باشد.

چهره ها و زره های نو

در این تریلر به چندین شخصیت و زره های نو اشاره شد که کاربران می توانند در بسته الحاقی نو پیدا کنند. اولین مورد زره شوالیه است که مشابه با زره Carian Knight است. این زره یک شنل داشته و یک شبه صلیب در بالای کلاه این کرکترها وجود دارد. نکته اینجاست که بیشتر زره های موجود در بازی مرتبط با شبه خدایی بود که افراد دارای این زره ها را مدیریت می کرد. برای مثال Gelmir Knight مربوط به افراد بود که به رایکارد (Ryckard) خدمت می کردند.

حال به احتمال زیاد مواردی که در این تریلر شاهد آن بودیم مربوط به نیمه خدایی است که در این بسته الحاقی وجود دارد. در نتیجه دنیای سایه اردتری یک کرکتر کاملاً نو را به بازی ارائه داده و محتوای بیشتری را به این بازی اضافه کرده است. همینطور اینکه در ادامه این صحنه ما با یک منطقه نو روبرو هستیم که تا به حال آن را ندیده بودیم.

رنالای جوان (Young Rennala)

یکی از فرقه های موجود در بازی الدن رینگ مربوط به خانواده کاریان (Carian Royal Family) بود. این خانواده از طریق ملکه رنالاا مدیریت شده و یک مدرسه جادوی رایا لوکاریا (Raya Lucaria) رامدیریت می کرد. حال با توجه به تصویری که در تریلر وجود دارد، این شخصیت شباهت زیادی به رنالا دارد. اگر اینگونه باشد، تئوری ما که سایه اردتری مربوط به گذشته دنیای الدن رینگ است درست است و همینطور اینکه این تصویر به طور کامل مربوط به رنالا خواهد بود.

تصویر خانوادگی

داستان کلی بازی الدن رینگ در مورد یک بحث و جدل در یک خانواده نجیب است. با توجه به اینکه خانواده های رده بالا علاقه زیادی به تصویرهای مختلف از خود دارند، در این تریلر نیز چندین نقاشی مختلف از خانواده نجیب دنیای الدن رینگ وجود دارد. برای مثال در بخش ولکانو منر (Volcano Manor) بازیکنان می توانند چندین تصویر مختلف از این خانواده از جمله از رایکارد و رادان پیدا بکنند.

حال یک تصویر دیگر نیز در این تریلر به بازی اضافه شده است. این تصویر به یک مرد مسن اشاره دارد که روی صندلی نشسته و یک زن اسرار آمیز در کنار او ایستاده است. اینکه این دو نفر چه افرادی هستند هنوز تعیین نیست ولی با توجه به اینکه این تریلر تمرکز زیادی روی آن داشته به احتمال زیاد دو کرکتر مهم در سرزمین میانه هستند.

فاروم آزولای سالم!

در بازی الدن رینگ یک منطقه به نام فاروم آزولا (Farum Azula) وجود دارد. این منطقه در حال نابودی بوده و روی یک گردباد قرار گرفته است. حال اگر اتفاقات بسته الحاقی سایه اردتری قبل از داستان اصلی بازی جریان داشته باشد، بسیاری از منطقه ها بازی سالم خواهند بود. از این موارد می توان به فاروم آزولا اشاره کرد که به احتمال زیاد سالم خواهد بود.

حال در قسمتی از این تریلر ما شاهد یک قصر سالم هستیم که شباهت زیادی به فاروم آزولا دارد. از طرفی بخش هایی از این قصر در حال جدا شدن از طریق گردباد است و همانطور که گفتیم این اتفاق برای فاروم آزولا افتاده است. این تصویر نیز تعیین می کند که بسته الحاقی سایه اردتری در زمان گذشته جریان دارد.

یک غولآخر بزرگ دیگر!

یکی از مبارزات بسیار عجیب و جالب در بازی الدن رینگ غولآخر Fire Giant بود. این مبارزه بسیار مجذوب کننده و سخت بود و از طرفی از لحاظ داستانی بسیار جالب بود. چیزی که این غولآخر را بسیار مجذوب کننده می کرد مقدار بسیار بزرگ آن بود. حال اینطور که به نظر می رسد شرکت فرام سافتور از استقبال طرفداران استفاده کرده و در این بسته الحاقی نیز یک غولآخر بزرگ دیگر قرار داده است.

این غولآخر نو شبیه به یک قفس با توانایی حرکت است. ظاهر این غولآخر بسیار خاص و عجیب بوده که باعث شده توجه افراد زیادی را به خود جلب کند. طبق چیزی که میازاکی گفته این غولآخر یک سلاح جنگی در گذشته بوده که موجودات زیادی را از بین برده است و به همین دلیل است که اجساد مختلفی به آن چسبیده است.

دشمنان نو

همانطور که تعیین است این بسته الحاقی یک دنیای نو را در بازی الدن رینگ به کاربران ارائه می دهد. در نتیجه شما با دشمنان و موجودات نوی در این بازی روبرو خواهید شد. طبق چیزی که در برخی تصاویر از بسته الحاقی سایه اردتری منتشر شده ما باید شاهد دشمنان عجیب نوی باشیم که مبارزه با آن ها چالش برانگیز خواهد بود.

این شخصیت اهمیت زیادی دارد

در تریلر سایه اردتری ما شاهد یک نیمه خدا به نام مسمر (Messmer) هستیم. طبق چیزی که گفته شده این کرکتر یکی از شخصیت های مهم در این بسته الحاقی بوده و اهمیت زیادی در بخش داستانی آن دارد. با توجه به ظاهر و موی قرمز رنگی که دارد، به احتمال زیاد مسمر فرزند ردگان (Radagon) بوده ولی هنوز تعیین نیست که با رنالا یا رانی ارتباط دارد یا نه. با توجه به ظاهر و قابلیتی که مسمر دارد، به احتمال زیاد با رایکارد (Rykard) ارتباط داشته و حتی امکان دارد که شکل جوان این نیمه خدا باشد. به یاد داشته باشید که داشتن چندین نام در الدن رینگ چیز عجیبی نیست و چندین شخصیت دیگر این بازی نیز به این شکل هستند.

میازاکی به رسانه گفته که این شخصیت در داستان بازی سایه اردتری نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. همینطور اینکه مسمر دارای یک عنصر سایه در خود است که اگر تا الان متوجه نشده اید، بحث سایه در این بسته الحاقی اهمیت زیادی دارد. یکی از نکات مهم ظاهری مسمر تاجی است که برسر دارد. این تاج مشابه با چیزی است که نیمه خدایان در دنیای الدن رینگ داشته و اینطور ه به نظر می رسد از لحاظ مرتبه ای مسمر مشابه با آن ها است. نکته دیگر این است که مسمر به احتمال زیاد دشمن اصلی شما در این بسته الحاقی خواهد بود. به دلیل اینکه این شخصیت از مادر خود می پرسد که چرا قدرت به دست کسی افتاده که هیچ لیاقتش را ندارد. همانطور که می دانید در بیشتر انتها های بازی الدن رینگ شما به الدن لرد تبدیل می شوید.

جزئیات کلی بسته الحاقی بسیار زیاد است

زمانی که شما به این تریلر دقت کنید متوجه خواهید شد که شرکت سازنده تمرکز زیادی روی جزئیات آن داشته است. به این شکل که چندین سلاح و روش های مبارزه نو به این بازی اضافه شده است. از طرفی دنیای بازی نیز از همیشه گسترده تر شده و ابزار بیشتری هم به الدن رینگ اضافه شده است.

همانطور که گفتیم دشمنان نوی در این بسته الحاقی وجود دارد. در نتیجه بیشتر سلاح ها به شکلی طرحی شده اند که با این دشمنان و محیط بازی سازگار بوده و کاربران بتوانند به راحتی در دنیای بازی به گشت و گذار و البته مبارزه بپردازند.

نظم طلایی

در انتهای تریلر شما با یک جسد روبرو خواهید شد که یک شمشیر را از جمجمه خود خارج می کند. استخوان های این کرکتر به سمت بیرون از بدنش بوده که اشاره به الدن رینگ اصلی دارد. به نوعی می توان گفت که این تصویر نمادی از نظم طلایی ملکه ماریکا بوده و نشان می دهد که سایه اردتری داستان الدن رینگ را کامل می کند.

یک جادوی نو؟

در مبارزه با مسمر کرکتر اصلی بازی به طور ناگهانی بال در آورده و یک نیزه از جنس نور به سمت دشمن خود پرتاب می کند. حال اینطور که به نظر می رسد، این جادوی نو در اصل جادویی است که تنها دشمنان و شوالیه های کروسیبل (Crucible) توانایی اجرایی آن را داشتند. حال اینطور که به نظر می رسد در این بسته الحاقی توانایی استفاده از آن در اختیار کاربران دیگر هم قرار گرفته است.

میکلا خود را نشان می دهد

در صحنه آخر این تریلر به احتمال زیاد خود میکلا است. به دلیل اینکه این شخصیت موی طلایی داشته و پوستی بسیار سفید دارد. از طرفی کاری که او با درخت می کند، حال هر کدام از درخت های دنیای الدن رینگ باشد، شرایط این درخت را بهتر می کند. پس به احتمال زیاد سرزنده شدن درخت اصلی سایه اردتری بر عهده میکلا بوده است.

بسته الحاقی سایه اردتری اولین و به احتمال زیاد تنها بسته الحاقی بازی الدن رینگ خواهد بود. شرکت سازنده نیز در ابتدا تابستان سال آینده یعنی در تاریخ 1 تیر (21 ژوئن) این بسته الحاقی را برای کنسول های نسل نهمی و کامپیوتر عرضه خواهد کرد.

منبع: IGN

منبع: دیجیکالا مگ

به "15 نکته که از تریلر بسته الحاقی Shadow of the Erdtree الدن رینگ آموختیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 نکته که از تریلر بسته الحاقی Shadow of the Erdtree الدن رینگ آموختیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید