کارگران تسلا از توئیتر شکایت کردند

به گزارش وبلاگ کلشی ها به نقل از انگجت، اصطلاح شدو بن (Shadow ban) به مسدود کردن جزئی یا قرار دادن در فهرست سیاه حساب کاربری برای کاهش بازدید بدون اطلاع صاحبان آن اشاره دارد. شدوبن ممکن است به جای ممنوعیت کامل به تعامل کمتر با حساب و دیده شدن کم پست ها منجر گردد.

کارگران تسلا از توئیتر شکایت کردند

این گروه از کاربران در 14 فوریه امسال میلادی قصد خود برای ایجاد اتحادیه را اعلام کردند و حتی بیانیه ای در توئیتر در این باره منتشر کردند اما روز بعد توئیت های این گروه در نتایج جستجو نشان داده نمی شد و همین امر نشان می دهد حساب کاربری آنها شدو بن شده است.

در شکایتنامه این گروه به NLRB آمده است: در فوریه 2023 میلادی بلافاصله پس از آنکه کارگران کمپین ایجاد اتحادیه در واحد گیگافکتور2 تسلا اعلام کردند، کارفرمای آنها به وسیله ایلان ماسک (مدیر ارشد اجرایی تسلا) یا عاملان و نمایندگان وی حساب کاربری اتحادیه مذکور(united-tasla@) را در توئیتر مسدود کردند.

سخنگوی این اتحادیه کارگری به وایس نیوز گفت: ما مطمئن شدیم هنگامیکه فرد united-tasla یا TeslaWorkersUnited را در توئیتر جستجو می نماید، در نتایج هیچ نشانی از حساب کاربری دیده نمی گردد. به طور معمول هنگام جستجوی یک کاربر توئیت های وی آشکار می گردد. اما هنگامیکه فرد اصطلاحات گفته شده را جستجو می نماید، در نتایج آن فقط گروه های تگ شده یا گروه هایی که اصطلاحات را منشن نموده اند، ظاهر می شوند.

ایلان ماسک مالک تسلا، سال گذشته میلادی توئیتر را به قیمت 44 میلیارد دلار خرید. وی یکی از منتقدان جدی اتحادیه سازی کارگران است.

کارگرانی که این اتحادیه را ایجاد نموده اند، مسئول برچسب زدن داده های فناوری اتوپایلوت تسلا هستند. آنها قبلا در مصاحبه با بلومبرگ گفته بودند که نه تنها خواستار دستمزد بیشتر، بلکه شرایط کاری بهتر هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کارگران تسلا از توئیتر شکایت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگران تسلا از توئیتر شکایت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید